Cvt titreme yaparmi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracı biraz kullanın motor normal ısınma sıcaklığına gelsin sıcak asfaltta deneyin bunu temiz olsun yol. 30-40 civarı giderken hafif dokunun gaza 45-50 olsun bırakın sonra tam o esnada bırakınca bir kerkinme hafif sallama yapıyor. 30 dan 45 e sonra geri bırakın hızlı yükselmesin hafif dokunun.

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracı biraz kullanın motor normal ısınma sıcaklığına gelsin sıcak asfaltta deneyin bunu temiz olsun yol. 30-40 civarı giderken hafif dokunun gaza 45-50 olsun bırakın sonra tam o esnada bırakınca bir kerkinme hafif sallama yapıyor. 30 dan 45 e sonra geri bırakın hızlı yükselmesin hafif dokunun.

Hocam bugün denedim aynı silkeleme bende de var.Ancak için rahat olsun bu bir sorun değil. Uzun yıllar yüksek torklu dizel araçlara bindim. Bahsettiğimiz hızda(bende 29 ve 30) silkemelenin sebebi; o aralıkta devir ve vites oranına da baktım ki en yüksek torkun alındığı aralık.Haliyle şanzıma tork konvertörlü olsa da klasik tork konvertörlü otomatik şanzımanlar gibi o aralıktaki aşırı torku sönümleyemiyor şanzıman. 300 hatta 330nm torklu otomatik araçlara bindim kısmen karşılaşılan bir durum.Bİr sorun değil...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Eğer gerçekten dediğiniz gibiyse mutlu oldum şu an çünkü bu beni rahatsız ediyordu ama sorduğum konuştuğum kişilerde var olduğunu teyit ettim. Şu da var hani bizim tamponun solunda petek kısmında açıklık var ya onun aynısını sağa da yapıyorlar cvt hava aldığı için daha az ısınıp kerkinme yapmıyormuş zorlamada. [MENTION=16319]cvc07[/MENTION]

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Eğer gerçekten dediğiniz gibiyse mutlu oldum şu an çünkü bu beni rahatsız ediyordu ama sorduğum konuştuğum kişilerde var olduğunu teyit ettim. Şu da var hani bizim tamponun solunda petek kısmında açıklık var ya onun aynısını sağa da yapıyorlar cvt hava aldığı için daha az ısınıp kerkinme yapmıyormuş zorlamada. [MENTION=16319]cvc07[/MENTION]

CVT'nin ısınma olayını bir test edip, araştıracağım.

mali82

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba aracım şu an yaklaşık 2000 km de bir kaç gündür bir şey dikkatimi çekiyor araç durmaya yakın ayağım frende iken titreme oluyor nasıl anlatsam trafikte yavaş yavaş gitmek gerektiğinde frene hafif basılı iken oluyor daha önce farketmemisdim bu titreme her zaman olmuyor çok şiddeli de değil ama kafama takıldı sizce normalmidir

arkadaşlar mrb bendeki olay arkadaşımızın anlattığı galiba hatta bununla ilgili dün akşam fk7 bölümünde konu başlığı açmıştım.

aracım daha 600 km de şöyle bir sorunum var yada sorun mu bilmiyorum.her zaman olmamakla birlikte genellikle yüksek devirlii kullanımdan sonra gerçi aracım rodaj döneminde olması münasebetiyle maksimum 3500 devirden fazla çevirmiyorum ancak ayağımı gazdan çekip frene hafif bastıktan sonra yavaşlama esnasında motordan mı şanzımandan mı olduğunu bilmediğim bir uğultu sesiyle karşılaşıyorum sanki motor kompresyonu gibi gürültülü bir ses geliyor araç durasıya kadar.bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Uğultuya hafif de turbo ıslığı eşlik ediyor ve gayet normal...

frkn

0
Aracınız
Bende de düşük hızda devir dalgalanması ve silkelenme başladı bunun cvt ile ilgisi olabilir mi araç benzinli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaslar devir dalgalanması için servise gittim sagolsun usta cok ilgiliydi en az yarım saat kullandı hafif eyimli yolda yokusda hepsinde denedi en ufak dalgalanma olmadı daha önce bir arkadas bahsetmişti burada cvt gaz tepkimesi cok hassas demişti sanırım tam ayarlayamıyoruz gaza basarken devir dalgalanmasını da bu yüzden yaşıyoruz herhalde inanın usta da bir defa dahi olmadı dalgalanma

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kendi aracımda şunu gözlemledim ne zaman yaptığını tam kestirmemekle birlikte D modunda iken devir saati 600 e iniyor titreme başlıyor eğer devir 700 ise olmuyor. Titreme olurken boşa alırsanız (N konumu) titreme yine geçiyor.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri