Cyclone Bluetooth direksiyon tuşları

Ad Soyad
Sıtkı Deniz
Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese merhaba.Bluetooth bağlantısını yaptım fakat direksiyonda ki tuşları aktif çalışmıyor. Nasil bi yol izlemem gerekir aktif edebilmek için.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Şu konuya bir göz atabilirsiniz.

Yıllar önce ben de farklı bir konuda nasıl ayar yapılacağını daha ayrıntılı yazmıştım ama o konuyu bulamadım. Üzerinden epey süre geçtiği için tüm adımları hatırlamıyorum ama yukarıdaki konuda yazılanlar yeterli olmazsa araç üzerinde tekrar bakıp yazabilirim.

Yanlış hatırlamıyorsam tolerans değeri ile oynadıkça aktif kanal sayısı değişiyordu, daha fazla tuş ayarı eklemek için tolerans değerini değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Ad Soyad
Sıtkı Deniz
Aracınız
Civic FB7 2015
Şu konuya bir göz atabilirsiniz.

Yıllar önce ben de farklı bir konuda nasıl ayar yapılacağını daha ayrıntılı yazmıştım ama o konuyu bulamadım. Üzerinden epey süre geçtiği için tüm adımları hatırlamıyorum ama yukarıdaki konuda yazılanlar yeterli olmazsa araç üzerinde tekrar bakıp yazabilirim.

Yanlış hatırlamıyorsam tolerans değeri ile oynadıkça aktif kanal sayısı değişiyordu, daha fazla tuş ayarı eklemek için tolerans değerini değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim bakalim sonuç ne olacak

Aracınız
Civic FB7 2015
Komut ayarlanacak düğmeye bastıktan sonra ekranın sağındaki seçeneklerden "basın" ya da "uzun basın" seçeneğine tıklayıp, tuşa uzun ya da kısa basınca hangi işlevi yerine getireceğini seçiyoruz. Tolerans değerini azaltınca boş kanal sayısı artıyor, en fazla 2 değerinde oluyor, o da 10 kanal. Yani 10 farklı düğmeye uzun ve kısa basma seçeneği ile toplam 20 işlev tanımlanabilir. Sizde şu anda o kadar kanal değeri görünmeyebilir, tolerans değerini ayarlayınca boş değerler çıkacaktır, onlara istediğiniz işlevi atayabilirsiniz. 20220429_090933.jpg20220429_090947.jpg

Ad Soyad
Sıtkı Deniz
Aracınız
Civic FB7 2015
Komut ayarlanacak düğmeye bastıktan sonra ekranın sağındaki seçeneklerden "basın" ya da "uzun basın" seçeneğine tıklayıp, tuşa uzun ya da kısa basınca hangi işlevi yerine getireceğini seçiyoruz. Tolerans değerini azaltınca boş kanal sayısı artıyor, en fazla 2 değerinde oluyor, o da 10 kanal. Yani 10 farklı düğmeye uzun ve kısa basma seçeneği ile toplam 20 işlev tanımlanabilir. Sizde şu anda o kadar kanal değeri görünmeyebilir, tolerans değerini ayarlayınca boş değerler çıkacaktır, onlara istediğiniz işlevi atayabilirsiniz. Ekli dosyayı görüntüle 268438Ekli dosyayı görüntüle 268439
Teşekkür ederim ilginiz için fakat. ya Yanlis bisey yapıyorum yada o tuşlar işlevsiz benim aracım da . Çünkü ne yaptıysam aktif etmeyi başaramadım

Aracınız
Civic FB7 2015
Ayarları varsayılan yapıp önce herhangi bir ayar yapmadan, sonra işe yaramaz ise daha önce anlattığım şekilde ayar yaparak tekrar denebilir misiniz? Bir de önceden çalışır olduğu halde sonradan mı çalışmaz oldu acaba? Yoksa hep böyle miydi?

Ad Soyad
Sıtkı Deniz
Aracınız
Civic FB7 2015
Ayarları varsayılan yapıp önce herhangi bir ayar yapmadan, sonra işe yaramaz ise daha önce anlattığım şekilde ayar yaparak tekrar denebilir misiniz? Bir de önceden çalışır olduğu halde sonradan mı çalışmaz oldu acaba? Yoksa hep böyle miydi?
Aracı yeni aldım daha önceden çalışıp çalışmadığını bilmiyorum açıkçası. Ayarları varsayılan yapıp denediğimde de sonuç aynı. Uzun bas veya basın tuşuna dokununca karşıma ekranda seçenekler çıkıyor. Direksiyonda ki tuşlar işlev yapmıyor. Yani Direksiyonda ki tuşlara uzun süre bassam da sonuç aynı.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracı yeni aldım daha önceden çalışıp çalışmadığını bilmiyorum açıkçası. Ayarları varsayılan yapıp denediğimde de sonuç aynı. Uzun bas veya basın tuşuna dokununca karşıma ekranda seçenekler çıkıyor. Direksiyonda ki tuşlar işlev yapmıyor. Yani Direksiyonda ki tuşlara uzun süre bassam da sonuç aynı.

Tolerans değerini değiştirebildiniz mi? Tolerans değerini değiştirince boş kanallar çıkması gerek, boş bir kanal değerine tıklayıp direksiyondaki bir tuşa basınca o tuş aktif olmalı.

Ad Soyad
Sıtkı Deniz
Aracınız
Civic FB7 2015
Aracınız
Civic FB7 2015
Maalesef aklıma daha başka birşey de gelmiyor, haftasonu fırsat olursa tekrar bi bakarım ayarlara.

Geri