Değer kaybı hakkında?

Volkoo

0
Tsk ler. Avukat bey benım adıma serviste tanıdık görevli işlemle ri yürüyeceğini söyledi. Sonuc ne olacak Bılmıyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Sigortaya kendi başına hatalı şekilde eksik evrakla başvuru yaptığında senin eksik ve hatalı başvurundan faydalanan sigorta sana hava aldırır.Oysaki avukatın doğru başvurusu halinde sigorta mecbur kalıp değer kaybını ödeyecektir.Ödemese de doğru prosedür takibi ile hakkını alırsın.Vekalet ücreti de sigorta şirketinden tahsil edilir.İnsanlar avukatlarını seçmekte özgürdür.Servistekine değilde başkasına,tanıdığına gidersin.Sen hakkını alırsın avukatta ekmeğini kazanır.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
> Kaza yapanların çoğu ilk tesbit tutanağındaki kusur durumuna göre hareket ediyor.Oysaki o raporu kabul etmeyip itiraz edilebilir.Değer kaybı talebinizi de bu şekilde yapabilirsiniz.
> Yok ben düzgün eksiksiz yapar alırım diyorsan amenna.Avukatta şart değil.Kendi sigortacın da senin adına bazı talepleri yapabilir.Ona da müracaat edebilirsin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Volkoo

0
Arkadaslar tartısmadan uzak kalırsak daha iyi olur. Amacımız bilgi ve görüs sunmaktır. Simdi servis te yapılan arac 9.300 tl tuttu. Sigorta bu parayı bana yollamıs. Servis anlasmamız yok diye size yolladılar diyor. Dogrumudur parayı servise mi yollyacagım. Bisey anlamadım bu işten

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sayın forum kullanıcıları,
Lütfen birbirimize karşı kullandığımız hitaplarda daha nezaketli davranalım, birbirimize karşı kırıcı ifadelerden lütfen kaçınalım, burada amacımız saygı çerçevisinde yardımlaşmak, ikili polemikler yine bize zarar verecektir.

Bu konudaki mesajlarda saygı çerçevesini aşan ifadeleri silecem, eğer ikili polemik hususu devam ederse üzülerek konuyu silmek durumunda kalacağım, lütfen belirttiğim hususlara dikkat edelim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar tartısmadan uzak kalırsak daha iyi olur. Amacımız bilgi ve görüs sunmaktır. Simdi servis te yapılan arac 9.300 tl tuttu. Sigorta bu parayı bana yollamıs. Servis anlasmamız yok diye size yolladılar diyor. Dogrumudur parayı servise mi yollyacagım. Bisey anlamadım bu işten
Doğrudur parayıp alıp sen vereceksin.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konu tam isabet oldu benim için. Bende yarın değer kaybı için karşı tarafa istedikleri evrakları mail atacaktım. Burda bilenler için sormak istediğim dikkat etmem gereken bir konu varmıdır. Talebi bildirirken şu kadar istiyorum vs demem gerekirmi. Eksik evrak olursa hak kaybı yasarmiyim. Bilen birileri yardımcı olursa memnun olurum. Birde aracımın kaybettiği değeri nasıl hesaplatabilirim.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Bu konu tam isabet oldu benim için. Bende yarın değer kaybı için karşı tarafa istedikleri evrakları mail atacaktım. Burda bilenler için sormak istediğim dikkat etmem gereken bir konu varmıdır. Talebi bildirirken şu kadar istiyorum vs demem gerekirmi. Eksik evrak olursa hak kaybı yasarmiyim. Bilen birileri yardımcı olursa memnun olurum. Birde aracımın kaybettiği değeri nasıl hesaplatabilirim.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Karşı tarafın sigortasına başvururken benim aracımda şu kadar değer kaybı olmuştur şeklinde tutar belirtiniz. Değer kayı miktarını bulmak için bir eksper raporu gerekli. Aracı yaptırdığınız yerde ustalardan ya da servis görevlisinden bu aracın oluşan kaza sonucu şu parçaları değiştirilmiş/boyanmış olup araçta şu miktarda değer kaybı yaşanmıştır diye bir rapor almalısınız, üzerine kaza fotoğrafları ve kaza tutanağını ekleyip karşı tarafın sigorta tazmin bölümüne ulaşın. Kendi başıma geldi bizzat, değer kaybı miktarı aldım. Ben avukata vermiştim ama hukuken avukata verme zorunluluğunuz yok bilginiz olsun bütün işlemleri kendiniz halledebilirsiniz. Aklınıza takılan olursa yazın, yeni tecrübe ettim yardımcı olabilirim. Geçmiş olsun Allah beterinden korusun diyelim artık.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Sigorta eksperi bu iş ile ilgili cuzi bir ücret karşılığında bir rapor hazırlıyor.Bayağı kapsamlı 25-30 sayfalık bir rapor hazırlıyor.Aracın emsal değerlerini,kazanın tutanaklarını,görsellerini,hasar ile alakalı parça ve işçilik rakamlarını bir çarpım tablosu şeklinde hazırlayıp sunuyordu.Sakın bu işi servise bırakmayın.5000 tl lik hasarda 2000 tl alırsınız diyorlar,bir de vekalet istiyorlar.Sigorta eksperine söyleyin o halleder.

Geri