Değer kaybı sorunu

Selamın aleyküm arkadaşlar bundan bi 8 ay önce honda fc5 dizel belediyenin cop kapyonundan düşen çöp arabası sag iki camurluguda aldi karsi tarafin sigortasi (allianz) karsiladi ve %100 hasarli gozuktuler deger kaybı icin hondanin avukatlarina mahkemeye verdim ve bana 8 ay icerisinde kazanacaginizi solediler ve 8 ay gectikten sonra bi 5 ay daha verdiler sizce kazanabilirmiyim

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Sorunuz tam anlaşılır değil ama ben size genel bilgi vereyim, değer kaybını karşı tarafın sigortasından alacaksınız, bunun belli şartları vardır aracınız aynı yerden daha önce hasarlı olmamalı, %100 karşı taraf kusurlu olmalı, vs vs. dava yoluna gitmeden önce, ehliyet fotokopisi, karşı tarafın sigortasına ait poliçe fotokopisi, ruhsat fotokopisi, tutanak veya trafik zaptı, hasar dosyanız kasko poliçesi üzerinden açılmış ise ‘’kasko ekspertiz raporu’’ ile karşı taraf sigortasına başvuru yapmanız gerekli ki bu süreçte çoğu şirket artık yasal zorunluluk olduğu için kısa sürede ödeme yapıyor, bu şartların yada evrakların herhangi birinde eksiklik/belirsizlik varsa şirket ödeme yapmaz, o zaman dava yolu ile haklılığınızı ispatlamak zorunda kalırsınız, eğer şartları sağladığınızı ispat ederseniz ödeme alırsınız aksi durumda ödeme yapılmaz. Süreç davanın muhteviyatına göre uzayabilir.

Geri