Denso marka buji değişimi

Ad Soyad
Hknozcn
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba 2011 model FD6 kasa Honda Civic aracım var.
Aracımın son bakımında bujileri kontrol ettiğimizde değişim zamanının geldiğini anladık. Bu yüzden Denso SKJ20DR-M11 bujilerinden 4ü takıldı.
Ancak sonradan kitapçığa baktığımda 1.6 motor için Denso SKJ20DR-M11S olması gerektiğini anladım. Bu iki buji modelinin arasında ne gibi fark var? Hemen değiştirmem gerekir mi? Uzun vadede sorun çıkarır mı? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sıkıntı olmaz. Lpg için daha uyumlu diğer s ile biten.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son harfte üretici firma tarafından bir ekleme var. Devede kulak gibi. Tam anlamını henüz bulamadım.

(Üretici, daha fazla özgüllük için keyfi olarak bazı değerler ekleyebilir. Örneğin, A eklendiğinde yapıda sızdırmazlık rondelası olmayacaktır. D - dış kısımda ek korozyon önleyici kaplama sağlar. G ayarlanırsa, bu seçenek ek bir yan bakır elektrotun varlığını gösterir ve H, özel bir dişin kanıtıdır.)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Son harfte üretici firma tarafından bir ekleme var. Devede kulak gibi. Tam anlamını henüz bulamadım.

(Üretici, daha fazla özgüllük için keyfi olarak bazı değerler ekleyebilir. Örneğin, A eklendiğinde yapıda sızdırmazlık rondelası olmayacaktır. D - dış kısımda ek korozyon önleyici kaplama sağlar. G ayarlanırsa, bu seçenek ek bir yan bakır elektrotun varlığını gösterir ve H, özel bir dişin kanıtıdır.)
1649351716552.png

Paslanmaz conta varmış hocam S olanda.

Kaynak dosyasını da paylaşayım da sonra lazım olur :DDenso Buji katalog

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ad Soyad
Hknozcn
Aracınız
Civic FD6 2011
Bilgiler için teşekkürler anladığım kadarıyla büyük bir sorun teşkil etmiyor, bu şekilde kullanacağım aracımı.

Geri