Civic FC5 Deri koltuk çilesi

ywzckr

0
Benim aracımda 20 günlük ilk günden beri kırışıklıklar var bunu servise göstersem düzeltirler mi yirmi günlük araç ilk andan beri böyle

Derinin kirismasi normal hocam kullanima bagli butun derilerde olur. Kis aylarinda catlama kirisma daha fazla oluyor gibime geldi nemlendirici ozelligi olan urunler kullanmani tavsiye ederim. 3m demistim yukardaki mesajda ama yazin guzeldi kisin kirismaya basladi koltuk 3d hd protect krem var bende kisin o daha iyi derinin catlamasini engelliyor. Kisin krem benzeri urun kullanmak daha mantikliymis. Koltugunuzda deforme yirtilma varsa garanti ise yarayabilir. Ama catlama icin her 2 haftada bir yada ayda bir nemlendirici etkisi olan urunler kullanmanizi tavsiye ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Merhaba

Civic araç alma niyetindeyim fakat gördüğüm bütün araçlarda bu koltuk kırışıklıkları söz konusu. Çok kullanılmış koltuklarda anlaşılabilir bir durum fakat daha sıfır sayılabilecek 3-5 bin kilometrelik araçlarda bile bu derinin kırışması göze batıyor. Bu acaba döşemenin montajı ile ilgili olabilir mi yani bir nevi kronikbir problem ise bundan kaçış pek mümkün değil gibi. Benzer şekilde direksiyon ve vites topuzunda da derinin pul pul dökülmesi, renk değiştirmesi gibi birçok şikayet ver. Kullanıcılar olarak sizde de benzer durumlar söz konusu mudur?

Aracınız
Civic FD6 2010
Deri, gerçek deri olmadığı için (sentetik) yazın gerçekten dayanılmaz bir hal alıyor insanın sırtı ve ....’sı. Ben 1 yıl kadar e90’da bu zulmü yaşadım, daha da yaşamam, tabi tercih meselesi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba

Civic araç alma niyetindeyim fakat gördüğüm bütün araçlarda bu koltuk kırışıklıkları söz konusu. Çok kullanılmış koltuklarda anlaşılabilir bir durum fakat daha sıfır sayılabilecek 3-5 bin kilometrelik araçlarda bile bu derinin kırışması göze batıyor. Bu acaba döşemenin montajı ile ilgili olabilir mi yani bir nevi kronikbir problem ise bundan kaçış pek mümkün değil gibi. Benzer şekilde direksiyon ve vites topuzunda da derinin pul pul dökülmesi, renk değiştirmesi gibi birçok şikayet ver. Kullanıcılar olarak sizde de benzer durumlar söz konusu mudur?

Direksiyon deformasyonu kişiye göre değişiyor, bazıları uzun süre problemsiz kullanırken bazıların da durum farklı olabiliyor. Deri kalitesi ile ilgili şunu söyleyebilirim bir BMW deki deri kalitesini bulamazsınız.

Aracınız
Honda CRV
Derinin kirismasini suni olmasi durumunda daha cok olur diye aciklamisti bir arac saticisi ama burada kalitesinden ziyade montaj yada dikis sorunu var gibi bir cozum uretirler umarim. Aracla ilgili herseye cok iyi ama bu deri toplanmasi cok huylndirdi beni. Exculsive in deri olmayanını yapsalar oda bir hic bir sıkıntı kalmayacak.

Aracınız
Civic FD6 2010
Direksiyon deformasyonu kişiye göre değişiyor, bazıları uzun süre problemsiz kullanırken bazıların da durum farklı olabiliyor. Deri kalitesi ile ilgili şunu söyleyebilirim bir BMW deki deri kalitesini bulamazsınız.

BMW de de, Türkiye ye 2015 yılında sınırlı sayıda gelen “special edition” araçlar haricinde, BMW’de kullanılan derilerde sunni (sentetik ) deridir. Bir de 7 serilerinde gerçek deri kullanılmakta, diğerleri sunni deridir, acayip terletir ve pişik yapar.

S

Silinen üye 20336

Guest
Deri, gerçek deri olmadığı için (sentetik) yazın gerçekten dayanılmaz bir hal alıyor insanın sırtı ve ....’sı. Ben 1 yıl kadar e90’da bu zulmü yaşadım, daha da yaşamam, tabi tercih meselesi.
Derinin kirismasini suni olmasi durumunda daha cok olur diye aciklamisti bir arac saticisi ama burada kalitesinden ziyade montaj yada dikis sorunu var gibi bir cozum uretirler umarim. Aracla ilgili herseye cok iyi ama bu deri toplanmasi cok huylndirdi beni. Exculsive in deri olmayanını yapsalar oda bir hic bir sıkıntı kalmayacak.
BMW de de, Türkiye ye 2015 yılında sınırlı sayıda gelen “special edition” araçlar haricinde, BMW’de kullanılan derilerde sunni (sentetik ) deridir. Bir de 7 serilerinde gerçek deri kullanılmakta, diğerleri sunni deridir, acayip terletir ve pişik yapar.

FC5 ‘te kullanılan derinin suni olduğuyla ilgili fikirleri okuyunca yaşadığım bir olayı anlatmak istedim;

Deri koltuk döşemesi ve direksiyon kaplaması yapan bir işletmeye uğramıştım. Ustayla deri döşeme hakkında sohbet ederken benim aracın koltuklarının(FC5 RS) suni deri olduğunu söyledi ve emin olmak için yerinden kalkıp gidip kontrol etti. Ben de eşlik ettim. Bir kaç yeri inceledikten sonra şaşırdığını ancak malzemenin gerçek deri olduğunu söyledi.

İşin ustası gerçek deri dedikten sonra benim yorumumun pek bir kıymeti yok ancak ben de gerçek deri olma ihtimalini kuvvetli buluyorum çünkü şimdiye kadar çeşitli yerlerde kullandığım suni derilerin hiç birisi bu kadar hassas değildi.

Ayrıca yazın Antalya ‘da epey bir vakit geçirdim. RS ‘nin deri koltuğunun eski deri döşeme tecrübelerime göre daha kullanışlı olduğunu farkettim. Delikli yapısının da olumlu etkisi var galiba...

BMW ‘lerin direksiyonları bildiğim kadarıyla gerçek deri kaplamadır. Koltuk döşemeleri ise son yıllarda çoğunlukla suni deri maalesef.
Son kaç yıldır böyle bilmiyorum ama en fazla 8-10 yıl öncesine kadar suni deri diye bir şey duymuyorduk BMW ‘de... Acaba eskiden de suni deri kullanıyorlar mıydı...

1976 model bir 525 ‘imiz vardı. Onun deri döşemesinin gerçek olduğu kokusundan belliydi en azından... ☺️
Güncel modellerde de gerçek deri opsiyon olarak sunuluyor??

Derinin görselliğe kattıkları inkar edilemez. Kimileri için de kokusu iyi hissettirir. ? Son zamanlar deri kokusu içerikli parfümler revaçta. ?

Otomobilde deri kullanımının dezavantajları yaz&kış mevcut. Kışları koltuk ve direksiyon ısıtma ve yazları da koltuk ve direksiyon soğutma donanımıyla kullanılması olumsuzluklarını azaltıyor. ? Derinin bir lüks göstergesi olduğu yanında bulunması gereken donanımlarla da pekişiyor aslında... ☺️

Donanım zenginliği nedeniyle Executive almak isteyip sırf deri döşeme olduğu için vazgeçmeye gerek yok. Üzerine kumaş döşeme kaplatılabilir... Tabi yine de arada kumaş döşemenin sökülüp deri döşemeye bakım yapılması gerekli olacağı için biraz müşkülatlı olur.

RS ‘de kullanılan deri döşemenin narin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ancak kendi aracımda montaj hatalarına rastlamadım.

Deri koltuklu aracı kullanırken daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü kolayca çizilebiliyor!

Ayrıca kırışıklıkların ve çatlakların daha geç oluşması için yılda bir kaç kez doğru malzemelerle deri bakımı yapmak gerekiyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bir donem italyan bir deri ureticisinin tr temsilciligini de yapmis biri olarak maalesef otomobillerde ve hatta markasini vermeyeyim 1000€’lara satilan çantalarda dahi kullanilan tum deriler sunidir yani pvc kokenlidir. Hele ki su donem hayvan haklari bu kadar gundemdeyken hic kimse gercek deri kullanamaz. 7 serisinde bile gercek deri opsiyon olarak veriliyor standart degil. Otomobillerde algilanan kalite diye bir kavram vardir amac örneğin gri plastik parca ile metal algisi yaratmak ya da bizde oldugu gibi pvc ile deri algisi yaratmaktir. Herseyde oldugu gibi tabiki suni derinin de bircok kalite segmenti vardir. Ona gore bazılarıni gercek sanariz bazilarini sahte. Ancak 2001 model bir bmw540 görmedikçe gercek deriyi de goremeyiz sanirim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Fc5 direksiyon hamuru ciddi anlamda yumuşak bizim oğlan tırnaklarıyla ikinci gün imzasını attı. O yüzden direksiyon kılıfı diktirdim. Deri koltuğa gelince kırışmamış fc5 görmedim. Maalesef parasını haketmiyor. Premium his falan yalan dolan maalesef dezavantajları çok fazla.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benimkiler de deri, güzel bir kılıf yaptıran yokmu. Ama ben koltuk ısıtmayı sevdiğim için kullanılan kılıf buna engel olmamalı. Deri suni deride olsa bence kalite algısını değiştiriyor ben memnunum.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Geri