Deri koltuk temizliği hakkında

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar, geçtiğimiz haftasonu babamın captiva aracını temizledik. Deri bej koltuklar, kapı içleri, bagaj plastik aksamlar kararmaya başlamıştı. Temizlerken arap sabunu kullandık ve temizlik sonrası ilk günkü halinden farkı yoktu diyebilirim. Bu işi kendi yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim hiçbir temizlik markasına gerek kalmıyor :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Deri koltuk temizliği hakkında

Deri için arap sabununu duymuştum, eline sağlık.
Peki temizleme sonrası deriye koruyucu kullandınız mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Sabun deriyi çatlatabilir, güzel bir deri yumuşatıcı ve koruyucu malzeme güzel olur ;)

Volkan

0

Koruyucu kullanmamak deriyi sertleştirecek ve zamanla deride çatlamalara, soyulmalara dolayısı ile de deformasyonlara yol açacaktır. Deri ve kumaş temizliğinde Meguiars APC adlı ürünü kullanmanızı öneririm. Özellikle deri temizleme işlemi sonrasında kesinlikle deri besleyici bir ürün (Örn: Meguiars Rich Leather, Gliptone Leather Conditioner vs ) kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim :)

ladacivolkan.blogspot.com

Koruyucu kullanmamak deriyi sertleştirecek ve zamanla deride çatlamalara, soyulmalara dolayısı ile de deformasyonlara yol açacaktır. Deri ve kumaş temizliğinde Meguiars APC adlı ürünü kullanmanızı öneririm. Özellikle deri temizleme işlemi sonrasında kesinlikle deri besleyici bir ürün (Örn: Meguiars Rich Leather, Gliptone Leather Conditioner vs ) kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim :)

Eray Bey, nivea krem iyi geliyor demişti deri aksama 6 ayda bir :)

Volkan

0

Nivea kremi kullanmadım o yüzden nedir ne değildir bilmiyorum deri üzerinde ama her zaman işi ne iyi yapıyorsa ona emanet etmeyi tercih ederim. O yüzden örnek verdiğim ürünleri kendim kullandım ve yurt dışı dahil olmak üzere binlerce kişi kullanmıştır. Riske atmadan kesin ve olması gereken çözümü sundum sizlere elimden geldiğince :) Yine de karar sizin tabi ki.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri