detailing'e amatör girişim

Ynt: detailing'e amatör girişim

[quote author=NoFeaR link=topic=345.msg4846#msg4846 date=1401473779]
Haydar hocam eline sağlık güzel uygulama olmuş, autoglym 39B motor ve dış plastiklerdeki dayanımı hakkında yorumlarını bekliyorum ;)
Koltuk koruma için link alabilir miyim?
Motor yıkaman beni cesaretlendirdi bir dahakine ucundan kıyından bende gireyim :)

Sonrasında meq. Ultimate compound ile plastikler parlatıldı( tavsiye olunur) sanırım burada bir hata olmuş :)
[/quote]

Özür dilerim yanlış olmuş , ultimate protectant

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=Wordls link=topic=345.msg4866#msg4866 date=1401476458]
Arkadaslar derileri ne ile temizliyosunuz ??

Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]

Hocam şu an kullandığım bir şey yok, ama kullananlar gliptone dan çok memnun.

Wordls

0

Tmm tesekkurler.
Araba yeni ama surucu koltuk yanlari simdiden biraz kararmis :(

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=Wordls link=topic=345.msg4874#msg4874 date=1401477014]
Tmm tesekkurler.
Araba yeni ama surucu koltuk yanlari simdiden biraz kararmis :(

[/quote]

Deri için bakım kremi şart, ben direksiyon için bile düşünüyorum, koltuklar deriyse dediğim üründen alabilirsiniz ;)

Merhabalar,

eylemlerinizi hayranlıkla izliyorum :clap: Acayip de özeniyorum. Bayramda ve sonrasında izine çıkacağım, araba ile ilgilenmek için bolca vaktim ve yazlıkta yerim olacak.

Yazdıklarınızı ve uygulamalarınızı okudum ve ben de gaza geldim 8), ancak elimde daha önceleri almış olduğum bazı sonax ürünleri var ve bu ürünleri bitirmeden böyle bir harcamaya da girmek istemiyorum. Elimde sonaxın bahsi geçen şampuanı ve ki adet çizik ürünü var. Resimlerini aşağıda paylaşıyorum. Şişelerin neredeyse yarıdan fazlası dolu. Bunları da değerlendirerek nasıl bir uygulama tavsiye edersiniz. Aracımda yıkama ve kurulamalardan kaynaklanan kılcal çizikler ve harelenmeler var. Mevcut ürünleri çizik giderme için kullandıktan sonra üzerine boya koruma yapmam mümkün olur mu? (örneğin ZR53 nano koruma ya da metal coat formula 2)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

lMmFDoE.jpg

[quote author=nonickname link=topic=345.msg4788#msg4788 date=1401452821]
aracımı seviyorum, ama İstanbul gibi bir yerde aracı temiz tutmak benim için sıkıntı. Genellikle pis dolaşıyorum. Fazla becerikli de değilim. Benzinci yıkamalarından genelde uzak dursam da çok sıkıştığımda gitmişliğim var. Son zamanlarda ise benzincilerde sadece su tutuyorum. Onda da (burada konusunu açtım) kendi ellerimle basınçlı su tampon boyasını kaldırdım :(

Yıkamacılara gıcığım, İstanbul'da 20 TL nin altında para almazlar, temizlik adı altında koltuk ayarından, direksiyon ayarına, oradan radyodaki kanallara kadar herşeyi bozarlar. Yıkamacıdan çıktıktan sonra yarım saat aracımı toplarım. :( zaten başında durup aman arka cama dokunma, aman perdelere dokunma, aman paspası yıkama demekten gına geldi (şimdi buna aman basınçlı suyu uzak tut da eklendi)

Herneyse, en azından benzincilerde 2-3 TL ye su tutarken, şampuanı yıkamayı kendim yapmak isterim (onlardaki ne idiğü belirsiz şeye güvenmiyorum)

Ricam; benim gibi beceriksiz, zamansız ama arabasının da temiz olmasını isteyen, bir yandan da aracına kıyamayan biri için kendi kendime yapacağım yıkama için şampuan önerisi var mı. Benzinliklerde su tutup, kendi şampuanım ile yıkayıp yine su tutup kurulamak isterim.
[/quote]

Hocam 100% katılıyorum bu yoruma :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=tanerozbabacan link=topic=345.msg9102#msg9102 date=1405530960]
Merhabalar,

eylemlerinizi hayranlıkla izliyorum :clap: Acayip de özeniyorum. Bayramda ve sonrasında izine çıkacağım, araba ile ilgilenmek için bolca vaktim ve yazlıkta yerim olacak.

Yazdıklarınızı ve uygulamalarınızı okudum ve ben de gaza geldim 8), ancak elimde daha önceleri almış olduğum bazı sonax ürünleri var ve bu ürünleri bitirmeden böyle bir harcamaya da girmek istemiyorum. Elimde sonaxın bahsi geçen şampuanı ve ki adet çizik ürünü var. Resimlerini aşağıda paylaşıyorum. Şişelerin neredeyse yarıdan fazlası dolu. Bunları da değerlendirerek nasıl bir uygulama tavsiye edersiniz. Aracımda yıkama ve kurulamalardan kaynaklanan kılcal çizikler ve harelenmeler var. Mevcut ürünleri çizik giderme için kullandıktan sonra üzerine boya koruma yapmam mümkün olur mu? (örneğin ZR53 nano koruma ya da metal coat formula 2)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

lMmFDoE.jpg

[/quote]

Elle çizik gidermek zor ve yorucu bir iştir, sonaxın çizik gidericilerini çok fazla tanımıyorum, önce kalın olanını sonrasında ince çizik giderici olanını kullanarak ufak bir panelde çizik giderme performansını test edebilirsiniz.
Eğer hoşunuza giderse panel panel sabırla uygulanabilir, koruma olarakta ilk etapta wax tarzı korumalarla elinizi alıştırabilirsiniz, amatörlükte nano korumalar biraz risklidir ;)
Aracınız da çok fazla çizik yoksa bence elle çizik giderme işine girmeyin wax alıp aracınızı parlatın korumaya alın ;)

Bilgilendirme için teşekkürker. Vakit bol olacak izinde uğraşıp deneyelim bakalım ;)

Geri