Civic FC5 Devir kesici sorunu?

Aracınız
Civic FC5 2019
merhaba arkadaşlar 2019 makyajlı eco elgance var alalı üç ay oldu devir kesiciye sokmamıştım hiç bugün d de ilerlerken aracı n ye aldım kesiciye soktuğum anda lpg bitmiş uyarısı verdi ve uyarı sesi kesilmedi hemen d ye aldım biraz geçte olsa gaz tepkimesi verdi ve ilerledim ama ses hiç kesilmedi aracı stop edip tekrar çalıştırınca anca kesildi o zaman lpgde kendine geldi daha sonra araç duruken nde denedim tekrar 4000 deviri geçmedi dururken tamam 4000de kalıyormuş anladım ama seyir halindeyken neden lpg bitti uyarısı verip biranda uyarı sesi hiç kesilmedi taki durana kadar başına gelen oldu mu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim fikrim kesiciye girdiğinde lpg yeteri kadar basınç sağlayamamış bu yüzden otomatik benzine geçmiş olabilir. Bundan dolayı benzine geçtiğini haber veren sinyali duymuş olabilirsiniz. Lpg gösterge düğmesine bastığınızda tekrar lpgye geçiş yapıp seste kesilirdi. Aynı hadiseyi benzinde yapın bu durum olmaması gerekir.
Aracı stop edip tekrar çalıştırdığınızda sistem otomatik lpgye geçmiş olabilir.
Bu olay büyük bir problem teşkil etmez.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet LPG sesi ama susmadi LPG düğmesine basmama rağmen stop edip çalıştırdıktan sonra sustu LPG bitti uyarısı büyük ihtimal yakıt kesici ile devre kestiginden ama uyarının susmamasina kafam takıldı zarar vermismiyimdir acaba biseye diye dusunuyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet LPG sesi ama susmadi LPG düğmesine basmama rağmen stop edip çalıştırdıktan sonra sustu LPG bitti uyarısı büyük ihtimal yakıt kesici ile devre kestiginden ama uyarının susmamasina kafam takıldı zarar vermismiyimdir acaba biseye diye dusunuyorum
Eğer lpg yakıt miktarınız az isede aynısını yapar. Dediğim gibi bir problem olacağını sanmıyorum. Normal kullanmaya devam edin. Devamlı olan bir anormallik görürseniz onun üstüne düşünürüz.
Birdahaki yüksek devir denemelerinizi benzinde iken yapmanızı öneririm. (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
öyle zaten o sesi duymak için yapmıştım ama bu korku yetti :D
Korkmayın bence :)
Çekiş gerektiren yokuşlarda eski FD6ma da FB7ye de pek acimiyorum, gecen Adana Tekir yokuşunda herkes 5.vites 70-80 ile giderken yine sinirim bozuldu, 2.vites 6000 devirde 100 ile etrafımdaki bütün araçları büyük bir keyifle solladim/sağladım ? (Arabadakiler sesi duyunca motor patlayacak saniyor, bende ralli yapıyorum diyorum :p )
Duz yolda da 110la cruise'a aldım hepsi beni solladi ama yapilamayani yapmadiktan sonra Honda'nin ne keyfi kalıyor ? (Kesinlikle apacilik yapmam tabi :) )

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Korkmayın bence :)
Çekiş gerektiren yokuşlarda eski FD6ma da FB7ye de pek acimiyorum, gecen Adana Tekir yokuşunda herkes 5.vites 70-80 ile giderken yine sinirim bozuldu, 2.vites 6000 devirde 100 ile etrafımdaki bütün araçları büyük bir keyifle solladim/sağladım (Arabadakiler sesi duyunca motor patlayacak saniyor, bende ralli yapıyorum diyorum )
Duz yolda da 110la cruise'a aldım hepsi beni solladi ama yapilamayani yapmadiktan sonra Honda'nin ne keyfi kalıyor (Kesinlikle apacilik yapmam tabi :) )
Helal hocam aracın hakkını veriyorsun.
Ben o yolda gönül rahatlığıyla bir çıkamadım. İçimde kaldı iyi mi.
Arkadaş madem yavaş gidiyon sol şeritte ne işin var. Geç orta şeride bizde keyfimize bakalım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri