Civic ES7 Devir Kesici

Aracınız
Civic ES7 2002
Selamın aleyküm arkadaşlar bazı vtec 2lerde 2 kesici olayı var sizce nasıl oluyor bu heralde adı launch control deniliyor boşta 4 binde kesici normalde 7 binde kesici bunu yapmak kolay mı nasıl yapılır ben denedim boştada 7 bin seyir halinde de 7 binde giriyor kesiciye

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Launch control için beyine yazılım atılması gerekiyor. Vtec-2'lerde beyine müdahele edilemiyor. Boşta 4.000 devirde kalıyorsa sistemdeki yağ basıncı düşük olabilir. Araç otomatik olabilir. Vtec selenoid filtresi tıkalı olabilir. Vtec basınç sensöründe problem olabilir. Yağ seviyesi minimumun altına inmiş olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2002
Ve aleykümselam
Launch control için beyine yazılım atılması gerekiyor. Vtec-2'lerde beyine müdahele edilemiyor. Boşta 4.000 devirde kalıyorsa sistemdeki yağ basıncı düşük olabilir. Vtec selenoid filtresi tıkalı olabilir. Vtec basınç sensöründe problem olabilir. Yağ seviyesi minimumun altına inmiş olabilir.

Anladım hocamda bazı vtec lerde yapan var bu yağ sıkıntısı yokken yani bir sıkıntı yokken yapılıyor
burda örnek olarak var

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Anladım hocamda bazı vtec lerde yapan var bu yağ sıkıntısı yokken yani bir sıkıntı yokken yapılıyor
burda örnek olarak var

Hocam bu video rolantide normal olan kesiciye giriyor. Ses ise varexten dolayı öyle çıkıyor. Kadran videosu lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam olayı çözdüm otomatik viteslerde bu şekil oluyormuş

Evet bu normal bir durum. Fc5'te 4.000 devirde kesiyor. Launch control çok ayrı bir mevzu.

Launch control (kalkış kontrol sistemi), tekerlek kaymasını (patinaj), gaz kelebeği girişlerini, fren kullanımını, şanzıman değerlerini, motor hızını vb. ölçen küçük bilgisayarlar ve sensörler kullanarak bir aracın sabit noktadan düz hat boyuna hızlanmasını optimize etmeye yardımcı olur.

Manuel Şanzıman:

Motor çalışırken, “TC/TCS/ASR/DSC/ESC/ESP OFF” düğmesine basılır.

Debriyaja basılı tutulur.

İlk vitese takılır.

Motor devri belirli bir rpm’de sabit kalana kadar *(sistem motoru önceden belirlenmiş bir optimum devir sayısına getirir ve orada tutulur) gaz pedalına sonuna kadar basılır.

Debriyaj hızlıca serbest bırakılır.

Gaz pedalına hızlıca sonuna kadar basılır.

Otomatik Şanzıman:

Motor çalışırken, “TC/TCS/ASR/DSC/ESC/ESP OFF” düğmesine basılır.

Sol ayakla fren pedalına basılı tutulur.

Vites “S” konumuna alınır.

Motor devri belirli bir rpm’de sabit kalana kadar *(sistem motoru önceden belirlenmiş bir optimum devir sayısına getirir ve orada tutulur) gaz pedalına sonuna kadar basılır.

Fren hızlıca serbest bırakılır.

Gaz pedalına hızlıca sonuna kadar basılır.

Geri