Devir Saatinde Dalgalanma hk.

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Benim araç herzaman yapmıyor ara sıra yapıyor 500devir felan oynuyor sadece dik uzun yokuşlarda oluyor.

Ad Soyad
Hüseyin
Aracınız
Honda HRV
Bu sabah benzinle bindim yine devam etti 4 bin devire kadar zorladım arabayı o sıra yapmadı kapalı otoparkta üst kata çıkarken rampada gaz yemedi benzindeyken buji ya da bobinle alakalı bir durummudur sizce

SM-A217F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu sabah benzinle bindim yine devam etti 4 bin devire kadar zorladım arabayı o sıra yapmadı kapalı otoparkta üst kata çıkarken rampada gaz yemedi benzindeyken buji ya da bobinle alakalı bir durummudur sizce

SM-A217F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bobin olsa kesme yapar tekleme yapar, arıza lambası yakar veya arıza lambası yanar söner, özellikle bobin veya ateşleme arızasında. Bana şanzımanın doğasında olan bir durum gibi geliyor. Eğer dalgalanma rolantide boşta iken olsaydı sürekli 50 100 rpm olarak, o zaman bujileri değiştirin derdim.

Aracınız
Civic FD6 2007
Geçmiş olsun. Devir dalgalanması sorunum olmuştu. Aracı sanayiye götürdüğümde usta Boğaz Kelebeğini temizlememiz gerekiyor demişti,. temizlettim ama sorun devam ediyordu. usta yeni temizledik bir süre sonra düzelir dedi ve 1 hafta sonrasında kendirinden düzelmişti.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arabayı aldığım günden beri var aynı şeyi düz yoldada düşük devirde ,düşük süratte giderken yapıyor aslında ama çok hafif, özellikle düşük devirde giderken yokuşta tırmanmaya başladığımda belirgin dalgalanma oluyor,sebebi ise düşük devirde aniden yüke binen cvt şanzımanın bir anlık ne yapacağını bilememesi(kasnağın sürekli açılıp kapanması) ,çözüm gaz pedalına biraz daha basın veya arabayı s moduna alın. Bir çok ustaya danıştım problem değil.fakat sürüş konforunu bozuyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri