Civic FB7 Direksiyon arızası

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar
2012 fb7 aracım. Yakıt aldıktan hemen sonra arabayı çalıştırdım direksiyon arızası ışığı yandı. Taş gibi oldu direksiyon. Görselde iletiyorum arızayı. Daha önce karşılan oldu mı ?AD9B1BEA-9A84-40CD-B5F2-AE24B1144289.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Direksiyon taş gibiyse EPS motoru devredışı demektir, akünüzün voltaj değerlerini kontrol ettirin, sonrasında direksiyon kutusu tamircilerine aracı göstermenizi öneririm.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bostancı’da koçarslana yaptırıyorum bakımlarımı. Dün akşam görüştüm problem çıkarmaz sabah getir bakalım dedi. Zar zor evime gittim. Sabah çalıştırdığımda bütün sorun gitmişti düzelmişti çok ilginç bir durum. Bugün yine de ustama göstercem. Teşekkürler desteğiniz için

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar sorun aküden kaynaklanıyormuş. Gerekli voltajı alamadığı İçin uyarı vermiş. Akü garanti kapsamındaydı garantiye götürdüm bu sefer de elektrik kaçağı var dediler. Yetkili servise götürüp kontrol ettirdim kaçak olmadığını söylediler. Sanırım inci akü garanti kapsamına almamak İçin farklı şeyler deniyor. Fakat bu sorun baya ciddi bir mesele önemsenmezse beyine zarar verip daha büyük maliyetlere yol açabilirmiş. Çok anlamıyorum ama yetkili servis ve sürekli bakım yaptırdığım Honda koçarslan aynı şeyi söyledi. Bilginiz olsun

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar sorun aküden kaynaklanıyormuş. Gerekli voltajı alamadığı İçin uyarı vermiş. Akü garanti kapsamındaydı garantiye götürdüm bu sefer de elektrik kaçağı var dediler. Yetkili servise götürüp kontrol ettirdim kaçak olmadığını söylediler. Sanırım inci akü garanti kapsamına almamak İçin farklı şeyler deniyor. Fakat bu sorun baya ciddi bir mesele önemsenmezse beyine zarar verip daha büyük maliyetlere yol açabilirmiş. Çok anlamıyorum ama yetkili servis ve sürekli bakım yaptırdığım Honda koçarslan aynı şeyi söyledi. Bilginiz olsun

Geçmiş olsun. Ben de Honda araçlarımı çok uzun yıllardır aynı yere götürüyorum İkiler Honda olarak geçer adı.
Yetkili servis çalışanlarından daha deneyimlidirler.
Kendileri aracı görüp de bu şekilde teşhis koydularsa sorun aküdedir.
en fazla farklı bir akü taklıp denenebilir ama o zaman da Akü garantisinden
diğer akünün bozduğunu dayattırmaya çalışabilirler. Karmaşık bir durum. Kaçak olduğunu ispatlayabiliyorlar mı peki. Voltaj değerlerini göstersinler sana.
20-80 Ah arasında bir değer çıkıyorsa kaçak var demektir. Onun altındaki değerler zaten aracın standart donanımının çektiği güç oluyor.

Geri