Direksiyon Boyama

Merhaba arkadaşlar.Malumunuz 2012 Fb7 lerin klasik sorunu deri direksiyon simidi.Benim araçta da epey bir yıpranmıştı tabiri caiz ise kabak gibi olmuştu :) Önce değiştirmeyi düşündüm garantiden olmadı.Sonra direksiyon diken yerler ile görüştüm hem 200 lira ve üstü fiyat verdiler hemde dikilen direksiyonlar açıkcası beni tatmin etmedi.Bende nette biraz araştırma sonucu birazda kendi tecrübelerime dayanarak direksiyonu boyamaya karar verdim.İhtiyac duyulan malzemeler wolly likit siyah deri ayakkabı boyası + kaliteli bir ayakkabı parlatıcı ve wolly deri bakım kremi. toplam maliyet likit boya 15 tl ayakkabı dünyasında , krem sanırım 10 lira civarı , 5 lira da parlatıcı.Toplam 30 TL.Herhangi bir boya bulaşması çatlama solma şimdilik olmadı ve 1 haftadır böyle kullanıyorum.Eskisinden iyi olduğu kesin fotoları ekliyorum yorum sizin....

Önce...

Sonra...

Ynt: Direksiyon Boyama

[quote author=biyopolis link=topic=653.msg13301#msg13301 date=1411871287]
bence direksiyon doğallığını kaybetmiş aşırı parlıyor ve sırıtıyor keşke deri dikim yapılsaydı.ama yine de emegine saglık diyelim..
[/quote]
Dikim yapilan yere gittim.hatta sansa civic direksiyonunu dikmislerdi.ama dikim oldugu cok belliydi ve siritiyordu.meshur bir dikim yeriydi.Icime sinmedi.bende boyadim.haklisiniz parladi ama parlakligi gidiyor bir sure sonra ve malesef soyulan yerler eskisi kadar olmasada belli oluyor.simdi 2. Secim ya cikma direksiyon bakacagim yada deri boyasi yapacagim yada yaptiracagim...

stmr

0

Benim bildiğim kadarı ile fb7'lerin kapı iç kısmındaki siyah tutacak yerlerin soyulanları oluyormuş bazı araçlarda ve serviste garantiden değiştirildiğini duymuştum. Bence uğraşmadan servise gidip bastırın biraz. Direksiyon için çözümünüz gayet güzel olmuş elinize sağlık ama oda garantiden değiştirilebilirdi, bir kaç hafta önce renault fluence sahibi bir tanıdığım garantisinin bitmesine bir hafta kala değiştirtmişti.

samsunda honda çimart yetkiliyle görüştüm. sohbet ederken bu konudan bahsettim. ben direk değişiyorum garantiden dedi. karadeniz bölgesine duyrulur

Geri