Direksiyon kutudan gelen ses

Arkadaşlar merhabalar 15 gün oldu 2011 model fd6 mı alalı bozuk yolda tıkırtı yapıyor bugün servise gittim direksiyon alt kutu falan revizyon yapılacak 1000 tl dediler dışarda iyi bir usta varım bu konuda İzmir’de yaşıyorum teşekkür

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar merhabalar 15 gün oldu 2011 model fd6 mı alalı bozuk yolda tıkırtı yapıyor bugün servise gittim direksiyon alt kutu falan revizyon yapılacak 1000 tl dediler dışarda iyi bir usta varım bu konuda İzmir’de yaşıyorum teşekkür

FD6 ların kronik problemi hemen hemen çoğunda var. 1000 tl sanki çok söylemişler. Geçen yıl banada 500 tl dediler yaptırayım dedim. Usta bir sure sonra tekrar ses yapar dedi sonra vazgeçtim. Aldığımdan beri bugün yarın diye diye 5 yıl oldu ses arada bir azalıyor bazen çoğalıyor. Problem yaratmadı bugüne kadar. Yinede sen bilirsin.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Teşekkür ederim verdiğim bilgi için bir kronik sorunu da yakıt tüketimi sanırım benim benzinli şehir içi 75 şehir dışı 0,50 TL güncel benzin yakıtı normal midir yani litre olarak 12 tl şehir içi uzun yol 7 kere düştü

Bundan 5 yıl önce 2014 aralık ayı falandı yeni almıştım. Eğer sizinde otomatik şanzimansa, benzin de şehir içi 55 kuruş yakıyordum ben. Uzun yolda 40 kuruşa düşürüyordum. Sonra lpg taktırdım. Şuan uzun yolda kullanıma bağlı olarak 22 ila 25 kuruş şehir içi 30 ila 35 kuruş en fazla. Benzin de cep yakar. Benzinde Lt olarak 100 km de 9.7 - 10 lt civarında yakması lazım.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam aynı araçtan ben de almayı planlıyorum, bu sorunu ekspertiz fark edemedi mi?

SM-N935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
Birde aracım 2011 fd6 otomatik elegance LPG taktırmayı düşünüyorum hangi marka kit önerirsiniz fiyatlar nerelerde

Aracınız hayırlı olsun. 3 yıl fd6 kullanmış, 3 yıldır da fb7 kullanan birisi olarak o sesin fb7 de de hala devam ettiğini söyleyeyim içiniz rahat etsin :) usta olarakta size yakın mı bilmiyorum ama Çiğli ata sanayi de Honda performans var. İstanbul da yaşıyorum ama yazları İzmir'de oluyorum. Bir bakıma orada girmiştim memnun kalmıştım.
LPG olarak ise önceki aracima Lovato, fb7 me BRC taktırmış birisi olarak kesinlikle Lovato diyorum. Bizim araçlar zaten her sesi içeriye alıyor. BRC de enjektör sesi çok fazla. Lovato da o problem yok. İkisinde de uyum konusunda sıkıntı yok. Eğer butcemi zorlamak istemiyorum derseniz bence atikerin son ürünlerini bile taktirabilirsiniz. Ben taktirirken 1000 TL fark vardı. BRC tercih ettim ama Atiker taktirip 1000 TL farkla gezseydim keşke diyorum :) hayırlı olsun tekrardan

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri