Direksiyon Kutusu

Aracınız
Civic FD6 2008
selamünaleyküm. Fd6 kasa honda civiclerdeki kronik ariza olan direksiyon kutusu problemini nasil çözdünüz.. bozuk yolda cok ses yapıyor.. sürüş keyfini cok bozuyor. yardimci olursaniz memnun olurum. iyi günler

F8331 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Buna hiç dikkat etmedim fakat sanki zayıfladı gibi toplaması siz diyince düşündüm de.

Dün telefonla Hondacı Mehmet'e ulaşarak kısaca sordum, rotilden kaynaklıdır değiştiririz geçer dedi ama bakalım müsait bir zamanda götüreceğim.
Sizin aracın direksiyon tekerlek arasındaki parçalarıyla ilgili detaylı bilgim yok. Ancak direksiyon mafsalı denilen bir parça var. O işlevini yitirdiği zaman direksiyonda değişken sertleşmelerle birlikte toplamada azalma hatta bazen hiç toplamama gibi durumlar oluşur. Mitsubishi L200’de başıma gelmişti ve direksiyon mafsalı tamir edilerek sorun bir süreliğine çözülmüştü. Kökten çözüm için direksiyon kutusu değişmeliymiş ancak fiyatı 8.000 TL civarlarında olduğu için tercih etmemiştik. Adana’da sanayide bir direksiyoncuya sanırım 150-250 TL civarı bir fiyata tamir ettirmiştik.

Direksiyonda belirgin sertleşme yokmuş. Toplamada belirgin azalma da yoksa işittiğiniz ses tek taraflı olduğu için bence de rotilden kaynaklanıyor olma ihtimali daha yüksek.

Umarım nokta atışı tespit, kaliteli parça&işçilik ve düşük maliyetle kolayca çözülür problem hayırlısıyla...

Aracınız
Civic FD6 2010
Sizin aracın direksiyon tekerlek arasındaki parçalarıyla ilgili detaylı bilgim yok. Ancak direksiyon mafsalı denilen bir parça var. O işlevini yitirdiği zaman direksiyonda değişken sertleşmelerle birlikte toplamada azalma hatta bazen hiç toplamama gibi durumlar oluşur. Mitsubishi L200’de başıma gelmişti ve direksiyon mafsalı tamir edilerek sorun bir süreliğine çözülmüştü. Kökten çözüm için direksiyon kutusu değişmeliymiş ancak fiyatı 8.000 TL civarlarında olduğu için tercih etmemiştik. Adana’da sanayide bir direksiyoncuya sanırım 150-250 TL civarı bir fiyata tamir ettirmiştik.

Direksiyonda belirgin sertleşme yokmuş. Toplamada belirgin azalma da yoksa işittiğiniz ses tek taraflı olduğu için bence de rotilden kaynaklanıyor olma ihtimali daha yüksek.

Umarım nokta atışı tespit, kaliteli parça&işçilik ve düşük maliyetle kolayca çözülür problem hayırlısıyla...
Umarım.
Haftaya cumartesi muhtemelen götüreceğim. Bu şekilde zaten kullanmayacağım aracı.
Sonuçları buradan paylaşırım muhakkak.
Yardımlar için çok teşekkürler.

Aracınız
Civic FD6 2010
Umarım.
Haftaya cumartesi muhtemelen götüreceğim. Bu şekilde zaten kullanmayacağım aracı.
Sonuçları buradan paylaşırım muhakkak.
Yardımlar için çok teşekkürler.

Bugün aracı Yılmaz Honda'ya götürecektim. Fakat oraya gitmeden bir de akrabamız olan ustamız var ona göstereyim dedim.
En azından güvendiğim biri diyerekten götürdüm.

Söylediği şey şu oldu "Rot başları ıslandığı için ses yapmaya başlamış. Kurudğu zaman ses kesilecektir. İlla kesilsin diyorsan rot başını değiştirelim ama yine ıslanırsa yine ses gelir" dedi ve saldı beni. :)

Sıkıntı bir durum yok, ses kurusun geçer dedi.

Ses gelmeden bir gün önce aracı yıkadım. Jantlara da jant temizleyici sıkıp tazyikli su ile duruladım. Acaba o ara mı ıslandı rot başı? Daha önce başına böyle birşey gelen oldu mu?

Biraz daha durup, kurumasını bekleyeceğim bakalım. Sorun şimdilik böyle çözüldü.

Geri