Civic FD6 Direksiyon kutusu

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar merhaba. Kısa zaman önce direksiyonu çevirdiğimde viyak viyak ve gır gır gır sesler gelmeye başladı. İlkten sıcak havada bir şeyler olmuştur dedim önemsemedim. Ama şuan bu ses iyice arttı. Bakıma götürdüğüm özel servis çalışanı direksiyon kutusundan geldiğini, kendilerinin yapmadığını, bir yere yönlendirme üzerine tamir yapılabileceğini söyledi. Sadece direksiyon kutusuna bakmak 5-6 bin ₺, eğer kutuda komple soru varsa 30 bin ₺ gibi bir rakam çıkabileceğini söyledi.

Benim bu konu hakkında bilgim sıfır. Direksiyon kutu tamiri ne kadar sürede tamir edilir? Veya yağlanır? Düzgün bir işçilik olur mu? Arabanın (bilmediğim için) travers, şase veya podyede sıkıntı yaratır mı? Yardımcı olabilecek veya yönlendirme yapabilecek birilerinden yardım bekliyorum. Bu arada, gösterge ekranımda direksiyon arıza lambası yanmıyor.
Konumum, İzmit,kocaeli.
Şimdiden teşekkürler.

mturker

Özel Üye
merhabalar,
Direksiyon kutusundan ziyade araç sabitken yani dururken sağa sola çevirdiğinizde bahsettiğiniz ses geliyorsa ön amartisör kule bilyesinden de olabilir.
Direksiyon kutusunda sorun varsa sağa sola çevirdiğinizde tam sağ tam sola döndüğünde tak diye ses gelmesi lazım.
Amartisor kule bilyelerinize baktırın öncelikle.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri