Direksiyon sistemi

Bir saat önce ciddi bir kaza yapmaktan kurtulduk Hamd olsun. Demekki çekeceğimiz çile varmış bu dünyada. Sormak istediğim abs devreye girdikten sonra direksiyon benim manevramı algılamadı, şaka gibi gelecek ama ilk manevrayı kendisi yaptı sanki (o anda araç zizgaz çiziyordu) sonra toparladı. Bu arada 120km/h hız ile giderken bir trafik magandasının önüme kırması ile yaşandı olay.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Vsa devreye girmiş normal.

Vsa nın direksiyon manevrası üstünde etkisi varmı servis ustası eps direksiyon sistemi dedi ama tam idrak edemedim.

Trust

0
Aracınız
Vsa nın direksiyon manevrası üstünde etkisi varmı servis ustası eps direksiyon sistemi dedi ama tam idrak edemedim.

Eps elektrik destekli direksiyon demek yani daha yumuşak olmasını sağlar.
Siz direksiyon hakimiyetini kaybetmişsin iz vsa fren ve direksiyon kontrolünü kendi üstlenmiş ve sizi olası bir kazadan kurtarmış.

Eps elektrik destekli direksiyon demek yani daha yumuşak olmasını sağlar.
Siz direksiyon hakimiyetini kaybetmişsin iz vsa fren ve direksiyon kontrolünü kendi üstlenmiş ve sizi olası bir kazadan kurtarmış.
Olabilir kardeş çok fazla bilgim yok verilmiş sadakamız varmış vesselam.

Merhaba, Electrically Powered Steering gibi birşey EPS. Sizin aracınızda kayma başlamış sanırım, genel adi Electronic Stability Programme olan ESP devreye girmiş aracı düz çizgiye sokmuş. Honda sanırım VSC diyor buna.
Burada çeşitli kontrol sistemleri aciklaniyor. Hepsi fren bloğu tarafından yönetiliyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@gomodoejderi Hocam bilgi için teşekkürler, Hondanın elektronik denge kontrol sisteminin adı VSA ;)

Geri