Civic FD6 Direksiyon tıkırtı burcu ve kremayer mil dişli boşluğu

Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Herkese iyi günler. Aracım 2009 civic. Alt takım için 2 ayrı ustaya gittim. Biri hiç bir şey yok dedi ve birşey bulamadı. Diğeri ise krameyar mili sorunu dedi ve detaya inmedi. Bende youtube videolardan izlediğim kadarıyla bilgi sahibi oldum. Size 2 ayrı sorum var. 1-tıkırtı burcundan mı yoksa krameyer milinden mi nasıl ayırt edilebilinir?
2- fd6 kasaların tıkırtı burcu satılıyor mu? İstanbuldaki usta plastik değil ancak tamir olur diyor?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aksları denedim onlardan ses yok. Dünde tam sağ ve sol geri viteste denemiştim. Aksın ıstavrozları laleleri yiyince 40-45 km de titremede yapıyordu toyotada. Bunda o da yok. Direksiyonu sağa sola çevirince az bir gırc gırc ses çıkıyor. Ama boşluk hiç yok.bilyalar yağsız sanırım. Bilyalar atlama yapıyordur dediniz onda ilk çalıştırmada ve harekette ve yolda giderken sokakta sağa sola dönüşlerde kıt sesi çıkarır mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yapar, yağsız kalmıştır zamanla toz kir vs derken içindeki bilyaları yağı özelliğini kaybeder.Ön takerler sökülür,amortisör sökülür yağlanıp geri takılır.Ama önce arkadaşın dediği gibi birisi tam sağ tam sol yaparken siz elinizi üst bağlantı noktasına koyun zaten anlarsınız problem oradaysa

Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Denedim dediğinizi şiddetli vibrasyon yok ama tıkır tıkır hafif bir ses var hafif boşluk var gibi. Ama direksiyon simidinde boşlul hiç yok. Ayrıca bu hafif tıkır tıkır sesi gıcırtı sesi değil. Bugün bir ustaya daha götürdüm. Liftte akslarda boşluk yok iç-dış salladık. Yolda giderkende sarsıntı titreme yok fakat usta Aks olabilir dedi zmanım yok başka bir zmaan açıp bakalım dedi.

Geri