Direksiyon

Aracınız
Civic FD6 2012
Selamün aleyküm arkadaşlar aracım fd6 2012 eps ışığı yanıp sönüyor ve direksiyon dönmez oluyo bazen normale dönüyor direksiyon kutusu tamiri yaptıran var mı yada bu sorunu çözebilen var mı?

Öncelikle akünüzü kontrol ettirin, akü eski ise eps’ye yeterli güç vermediği için bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.
Bunun haricinde EPS motorunda arıza olabilir, aracınızı direksiyoncularda revize ettirmeniz gerekebilir.

Aküyü ölçtürdüm iyi çıktı Şırnak bölgesindeyim ve direksiyoncu yok bu tarafta o yüzden gösteremedim
Maalesef bulunduğunuz bölgeden dolayı çözüm bulmanız zor gibi, imkan bulduğunuz zaman büyükşehirlerdeki EPS tamiri yapan direksiyon kutusu ustalarına aracınızı göstermenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Sorunu çözerseniz geri dönüş yaparsaniz sevinirim. Geçenlerde benim de yanıp sönmüştü lastik hava basıncı ayarsızdı. Lastik hava basıncını ayarlamistim düzelmişti. Bugün kısa mesafede git gel yaptım yine yanıp sönmeye başladı hamid beyin dediği gibi aküden şüpheleniyorum. Sabah mars biraz zor basıyor. Araç 2003 vtec2

Sorunu çözerseniz geri dönüş yaparsaniz sevinirim. Geçenlerde benim de yanıp sönmüştü lastik hava basıncı ayarsızdı. Lastik hava basıncını ayarlamistim düzelmişti. Bugün kısa mesafede git gel yaptım yine yanıp sönmeye başladı hamid beyin dediği gibi aküden şüpheleniyorum. Sabah mars biraz zor basıyor. Araç 2003 vtec2
Tamam dır hocam bulabilirsek bi çözüm yolu inşallah

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hocam bulunduğum yerdeki ustalar eps beyni arızalı diye direksiyon kutusunun değişmesi yada tamir olması gerektiğini söylediler. Eps beynini bi ustaya gösterdim sorun olmadığını söyledi ve rot balans ayarı yaptır dedi ve dediğini yaptım bu sorunda şimdilik çözüldü direksiyonun tepkileri eskisi gibi oldu

Hocam bulunduğum yerdeki ustalar eps beyni arızalı diye direksiyon kutusunun değişmesi yada tamir olması gerektiğini söylediler. Eps beynini bi ustaya gösterdim sorun olmadığını söyledi ve rot balans ayarı yaptır dedi ve dediğini yaptım bu sorunda şimdilik çözüldü direksiyonun tepkileri eskisi gibi oldu
Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Bir şey daha öğrenmiş oldum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri