Direksiyon

Arkadaşlar merhabalar,
2011 honda civic elegance sahibiyim ve size Erzurum'dan yazıyorum.

Araçtaki direksiyon problemi ne yaptıysam çözemedim. Rota soktum, kutuyu tamir ettirdim biraz düzelir gibi oldu ama tam randımanlı olmadı.
Örneğin başlangıçta sağa çekme durumu rot ile düzelmezken, direksiyon kutusu tamiri ile bu sorun ortadan kalktı. Ama şimdide araç direksiyonu kendini salmıyor. Virajlarda kendiniz güç uygulamayıp bir miktarda olsa düzeltmeniz gerekiyor.
Ayrıca düz yolda hızınız artınca (100km ve üzeri diyebilirim) araç sağa veya sola gidiyor. Bu yüzden uzun yolda sürekli elinizle ufak ufak düzeltmeler yapmak ve araçı yolda tutmak zorunda kalıyorum.

Direksiyon kutusunu tamir ettirmek artık cazip gelmiyor açıkçası.
1.Acaba direk serviste direksiyon kutusunu değiştirmeli miyim?
2.Servis tamir yok değişim var diyor ve 3500tl. Bu işlem sonunda direksiyon kutusu yine bozulur mu?
3.Bu araçlarda kronik olduğunu söyleyen ustalar var gerçekten 2011 civic elegance da bu kronik durum var mı?

Rica ediyorum arabamı yeni aldım, Erzurumda gitmediğim usta kalmadı ve araçtan Honda'dan soğumak üzereyim lütfen bana bir yol gösterin ☹️

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sorun direksiyon kutusu bu problem fd6 da kroniktir. Servis tamir yapmıyor direk değişim yapıyor. Siz değişirsiniz sorun ortadan kalkar fakat kullanıma yollara vs bağlı olarak sorun yine çıkabilir ama baya bir götürür sizi. Tamirini yapan yerler bence yapamamış yaptırıp sorunsuz kullananlar gördüm çünkü.

Cevabınız için teşekkür ederim servisle görüştüm yaptırmaktan başka çarem kalmadı ne yazık ki. Sipariş verdik umarım böyle bir sorun bir daha başıma gelmez

BABU

0
Bende de benzer bi sorun var bende 90km üstüne çıktığım zaman. Araç sağa çekiyor solla işi yok 3 kere rotçuya götürdüm bi çözüm bulamadım kullanmaya devam etmekteyim

D6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de aynı sorun var Erzurum da Honda'dan anlayan bir tane bile usta yok bence bu tür sorunları ya Trabzon'da yada Ankara'da yaptır bizim Erzurum sanayisinden hiç bir şey olmaz çok çektirdiler bana

Selamın Aleyküm aynı sorun bendede var sağa çekme vardı düzeltemediler sonra usta tekerleri yer değişti bu seferde Sola çekme başladı ayrıca direksiyonu çevirirken sürekli gıcırtı geliyor

Bende de aynı sorun var Erzurum da Honda'dan anlayan bir tane bile usta yok bence bu tür sorunları ya Trabzon'da yada Ankara'da yaptır bizim Erzurum sanayisinden hiç bir şey olmaz çok çektirdiler bana

Honda erzurum tam bir rezalet ustasindan yetkilisine herkez nerde bir at hırsızı var orda.insanı yolmanin peşindeler.isclilik usta diye bişey yok.bişey yapıp gösterince aaa nasıl yaptın diyorsa servis ile servisin içine .... :)

HTC Desire 816 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri