Dizel fc5 fan sorunu

Ugr60

0
Arkadaşlar fc5 dizel aracım çok kısa mesafelerde fan açmaya başladı. Bu sabah çalıştırdım 5 dk ısımasını bekledim ardından 5 km düz yolda sürdüm bu süre de 2 kırmızıda durdum geldiğimde motoru kapatıp indim ve fanın çalıştığını gördüm aynı sorun önceki kullanımımda da oldu ve bugün deneme amaçlı motor soğuduktan sonra aracı çalıştırıp kısa kısa 2 kez sürüş yaptım sonuç yine aynı motoru stop edip indiğimde fan açık oluyor ve bir süre devam ediyor. Çok ilginç geldi bana fan açacak bir sürüş olmadı. Sizce bi sorun var mıdır ne yapmalıyım benzer sorunu yaşayan arkadaş oldu mu ?

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ugr60 Araç soğuk iken su seviyesini kontrol edin eksik ise tamamlayın bir kaç günlük kullanım sonrası tekrar kontrol eksilme yoksa sorun yoktur. Ayrıca aracı stop edip anahtarı çıkardığınız zaman fan kapanır eski araçlar gibi stop edince anlamsız şekilde çalışmaya devam etmez.

Ugr60

0
Ugr60 Ara� soğuk iken su seviyesini kontrol edin eksik ise tamamlayın bir ka� g�nl�k kullanım sonrası tekrar kontrol eksilme yoksa sorun yoktur. Ayrıca aracı stop edip anahtarı �ıkardığınız zaman fan kapanır eski ara�lar gibi stop edince anlamsız şekilde �alışmaya devam etmez.
Hocam soğukken radyötör kapağını açıp suya baktım doluydu. Ben motoru stop edip kontaktan anahtarı çekiyorum indiğimde fan açık oluyor ve bir süre minimum 2 dk daha çalışıp duruyor. Anlam veremedim bir türlü çok çok kısa sürüşlerde yapıyor zorlama vs olmadan.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ugr60 Bir süre daha su eksiltmeyi kontrol edin, su eksiltmiyor fan dediğiniz gibi devreye girmeye devam ediyor ise servise gösterin derim.

Ugr60

0
Hocam dediğiniz gibi yapacam bu hafta deneme yapacam düzelme olmazsa cumartesi servise giderim . inşallah garanti dışı gibi birşeyler demezlerde iyice canım sıkılmaz.

mkkadi

0
Araç dizel olduğu için DPF temizliği yapmaya çalışıyor olabilir. Boşta devir de yüksekse aracınızın kendi kendine DPF temizliği yapmaya çalıştığı için ısınıyor ve bu sebeple fan çalışıyor olabilir. DPF temizliği sırasında fanın çalışması normal.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ugr60

0
Hocam araç stop ettiğim halde çalışıyor fan motor durmuş durumda bu şekilde dpf temizleyebilir mi? Ayrıca dpf temizlerken ikaz lambası yanmaz mı ?

mkkadi

0
Lamba yandığı zaman artık tıkanmak üzere sen bir şey yap demek oluyor. Ama araç zaten periyodik olarak bu işlemi göstermeden yapıyor. Yapıp yapmadığını anlamanın yöntemleri var. Seninki de yapıyor olabilir.

Fanın çalışması normal. Şimdi dpf içindeki parçacıkları yakmak için yüksek ısıya ihtiyaç var. Araç bunu yaparken ısınıyor. Eğer senin araç da tahmin ettiğim gibi durum varsa temizliğe başlıyor bitmeden stop ettiğin için fan sıcaklığı düşürmek için çalışmaya devam ediyor.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar fc5 dizel aracım çok kısa mesafelerde fan açmaya başladı. Bu sabah çalıştırdım 5 dk ısımasını bekledim ardından 5 km düz yolda sürdüm bu süre de 2 kırmızıda durdum geldiğimde motoru kapatıp indim ve fanın çalıştığını gördüm aynı sorun önceki kullanımımda da oldu ve bugün deneme amaçlı motor soğuduktan sonra aracı çalıştırıp kısa kısa 2 kez sürüş yaptım sonuç yine aynı motoru stop edip indiğimde fan açık oluyor ve bir süre devam ediyor. Çok ilginç geldi bana fan açacak bir sürüş olmadı. Sizce bi sorun var mıdır ne yapmalıyım benzer sorunu yaşayan arkadaş oldu mu ?

Dpf temizliği yapıyor aracı 10 15 dk 3.500 devirde sür

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri