Civic FB7 Dört mevsim lastik

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar yaz lastiğim bitmek üzere kışlık ihtiyacımda var o yüzden dört mevsim almayı düşündüm kullananlar tavsiye eder mi Falken ile Michelin arasında kaldım arasında 700 TL fark var 4 lastik te Ordu da yaşıyorum. Yaz performansı ile ilgili idare eder gibi yorumlar var siz ne dersiniz yardımcı olursanız sevinirim

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu konuyla ilgili detaylı bir içerik mevcut forumda.

Ordu ama neresi? Sahil kısmı için en uygun lastik michelin crossclimate olacaktır. İç kesimler ve özellikle kar yağışının çok oldu iç kesimlerdeyseniz öncelik goodyear vector 4seasons olur. Zaten sonrası yok :) ekonomik olsun diyorsanız falken euroallseason (as210) karda iyi iş çıkartıyor ama yaz dönemi için çok büyük beklentiniz olmasın.

Ben tamamen duygusal olarak 2 farklı aracımda farklı ebatlarda falken as210 kullanıyorum şu an. Daha önce goodyear vector seasons ve michelin crossclimate'i yıllarca kullanmış biriyim. 2009 yılından bu yana 4 mevsim lastik kullanıyorum kendi araçlarımda. Falken ile toplam tecrübem 50000kmye yaklaştı. Genelde uzul yolda kullanıyorum. İç anadolu ve güneydoğu anadolu iklim şartlarında geçiyor lastiğin ömrü. Standart bir kullanıcı için yeterli bir lastik. Ama dediğim gibi kış şartları için öncelikli goodyear vector 4seasons çok iyi bir lastiktir. Yazında iyi iş çıkartır. Crossclimate yazlık olarak çok iyi ama kış tarafı neredeyse işe yaramıyor. Ağır kar ve buz şartlarına göre yazıyorum.

Özetle
Goodyear vector 4seasons çok dengeli
Michelin crossclimate kar/buz yönü zayıf
Falken as210 ekonomik.

Bu lastiklere ek olarak benim radarıma hankook'un bir ürünüde girdi ama tercih etmemiştim. Diğer markalara bakmayın bile, derim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Ben de bu yaz başında bu iki lastik arasında kalmıştım, Ankara’ya tayinim çıkınca Michelin Crossclimate+‘da karar kıldım. Çünkü yanlış araştırmadıysam kış sertifikalı tek 4 mevsim lastiğiydi ve izlediğim videolarda karla kaplı yollarda sıkıntısız ilerliyebiliyordu. Tabi henüz karla tanışmadığımdan o performansını değerlendiremeyeceğim ama kuru ve ıslak zemin fren performansı gayet tatminkar. Yol tutuşu yeterli , bu lastikler tabi ki performans için değil onu söyleyim. Günlük sakin aile kullanımı için ideal. Sessizliği harika.

Aracınız
Civic FD6 2008
Yazin freni biraz zayif, orta kıs olan memlekette yeterli olur. İki haftayi gece gecen karli gunleriniz varsa kislik alin. Sadece v deseni az olani tercih edin cunku kavsakta virajda az hizli girince hemen birakiyor cok teklikeli. Ama ben uslu uslu kullanirim zaten diyorsaniz sorun olmaz.benim kullandigim michelin crossclimateydi heralde memnun degildim oyle. Ben yazin yazlik kisin kislik kullanirim sahsen. Yazligi kaliteli kisligi da gider petlas alirdim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Dörtmevsim lastik pek kullanışlı olmuyor daha önce astra sedan h kasa arabamda kullandım sonbahar kış iyi ama yazın lastik çok tehlikeli olıyor yol tutuşu yok hemen savrulma eğiliminde abs devreye giriyordu yokuşta bulunan trafik lambalarında kalkış patinaj yaparak gidiyordum pek beğenmedim ama sonbahar kış iş görüyor aslında Dörtmevsim değil sonbahar kışlık lastik

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bende eşimin aracına falken 4 mevsim aldım pazartesi takacagım samsun merkezde yasıyorum bakalım nasıl olacak..Civic te kıslık yok bari bir aracta daha güvenli kış gecirmek amacıyla 4 mevsim aldım..malum samsun da kar yerde en fazla 3 gun kalır. Ama anladığım kadarıyla 4 mevsimlerde sıkıntı olacaksa yaz aylarında oluyo ki en azından kıslık kadar problem yaratmaz.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yazın hiçbir sıkıntı olmaz. Yeri geliyor 45 50 derecelerde kullanıyorum ben aracı yaz aylarında. Sonuçta tam yazlık lastik değil ama ortalama bir yaz lastiği kadar iş görür. 4 mevsim lastik alıpta michelin pilot serisi performansı beklemekte doğru olmaz.

2009 yılından bu yana kullanıyorum ben bu lastikleri. Bugüne kadar kaza riski yaşadığım durum 1 kere oldu onda da vsa devreye girdi. Ama suç lastiğin sayılmaz.

Patinaja düşme, kayma vs kolay kolay yaşamazsınız. Lastikçilerin satarken bunlar 4 mevsim dediklerinden almayacaksınız. Direk marka model veriyoruz, gerisini boşverin diyoruz. Daha ne diyelim.

4 mevsimin kralı goodyear vector 4seasons'dur. Ülkemiz için kışları yağmuru bol, kar buz az olan yerler için michelin crossclimate tercih edilebilir. Ekonomik olaun derseniz falken euro allseason (as210), tabiki as210'dan bir vector 4seasons performansı beklemek olmaz. Fiyatları zaten ortada.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sahilde yaşıyorum ama arada Çorum Ankara ya gidiyorum o yüzden goodyear almam daha iyi olur herhalde bilgi verdiğiniz için teşekkürler
Yazın hiçbir sıkıntı olmaz. Yeri geliyor 45 50 derecelerde kullanıyorum ben aracı yaz aylarında. Sonuçta tam yazlık lastik değil ama ortalama bir yaz lastiği kadar iş görür. 4 mevsim lastik alıpta michelin pilot serisi performansı beklemekte doğru olmaz.

2009 yılından bu yana kullanıyorum ben bu lastikleri. Bugüne kadar kaza riski yaşadığım durum 1 kere oldu onda da vsa devreye girdi. Ama suç lastiğin sayılmaz.

Patinaja düşme, kayma vs kolay kolay yaşamazsınız. Lastikçilerin satarken bunlar 4 mevsim dediklerinden almayacaksınız. Direk marka model veriyoruz, gerisini boşverin diyoruz. Daha ne diyelim.

4 mevsimin kralı goodyear vector 4seasons'dur. Ülkemiz için kışları yağmuru bol, kar buz az olan yerler için michelin crossclimate tercih edilebilir. Ekonomik olaun derseniz falken euro allseason (as210), tabiki as210'dan bir vector 4seasons performansı beklemek olmaz. Fiyatları zaten ortada.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri