Dolandiricilara dikkat...

eray

0
Merhaba Bazılarınız bilir beni bazılarınız tanır tanımayanlar da tanıyanlardan tanısın :)
uzun zamandır Cıvıc tr yi kullanmaktayım.mınık üyeydim sonra ortaboy katogoriye çıktım..Şu anda Orta kullanıcı B sekmentinde :) ( senior Member) olarak eskisi kadar olmasa da foruma girip çıkmaktayım.ORTALAMA 600 MESAJ GÜNLÜK ORTALAMA 2 MESAJ daha yukarılara yetmiyor demek ki.. azimle mesaj sayımı daha yukarılara çıkarmak niyetindeyim "Yeneceğim ulen seni kötü kader" :eek:k:

YAPILAN BİR DOLANDIRICILIK VAR sizlerin de başına gelebilir.Bu yuzden kendimi yazmak zorunda olduğumu hissettiğimden sizlerle paylaşmak istedim.
1-34 TJ 9871 plakalı 2007 elegance (hala forumda resmi var )
2-Arabayı Ankara ya 2014 eylül de sattım arkadaş geldi aldı plakasını da 06 ya çevirdi ve gitti.Temiz basit bir alışverişti Herkes birbirine teşekkür etti.
3-Dün Bursa dan Bir sigorta şirketinde exper olarak çalışan Nuran mı Nurdan mı ne bir bayan aradı
-Siz Eray Onurlu musunuz ?
-evet kim arıyor ?
- 34 TJ 9871 PLAKALI aracınıza dün biz talip olduk Uşaktan Burcin adlı birisine kapora verdik bugün alışveriş yapılacaktı ama telefonunu açmıyor sizin telefon bilgilerinizi de daha evvel ki sigorta policenizden aldım.
-Araç benim idi doğrudur ama ben onu ....tarihte ...noterden satış verdim ve sattım Ankara plaka olduğunu tahmin ediyorum.Siz eminmisiniz ?
-Doğrudur satmışınız Yunus ... a o da yakın zamanda Uşak iline satmış ben yunus beye ulaşamıyorum siz de telefonu var mı ?
-hımm ..bir bakayım var mı size dönerim.
Ben de 1988 den beri sattığım bütün aracların arşivi olduğundan Yunus beye ulaştım durumu anlattım
-Nasıl olur abi senin bana sattığın arac 06....... plakalı olarak şu anda önümde camdan bakıyorum araç aşağıda. cevabı geldi.Tekrar Bursadan magdurum dolandırıldım denilen bayanı aradım.
-Araç şu an Ankara da denildi eminmisiniz hangi banka ve Telefon numarası ise ve varsa banka hesap nosundan ilgilisini bulabilirsiniz
-biz TC kimlik numarasına ATM den para yatırdık buyrun aracın resmı de bu Sahibinden comdan ilana çıkmış dedi.
ARKADAŞLAR ADMİNLER SYN OPLAR BURASI ÖNEMLİ DİKKAT BENİM ESKİ ARACIN FORUMDAKİ RESİMLERİ ALINMIŞ SAHİBİNDEN COM ARACILIĞI İLE SATIŞA ÇIKMIŞ....[;)]:clap:
Vay anasını dedim neyse Hemen Yunus beyin telefonunu dolandırılanlara verdim.o da aracın satışının halen kendisinde olduğunu ve satmadığını beyan etmiş.
Kıssadan hisse bu orta kalitedeki kullanıcı abinize bir kulak verin bence Cıvıc TR logosunu resimlerinin üstüne çakın derim.
Aman sakın yanlış anlaşılmasın amacım opluk super opluk..vb şeyler değil......sadece takıldım.:eek:k:Başımda o kadar sorumluluk var ki bu iş zor iş ben yapamam böyle şeyleri...
neyse logo için herhalde gereğini yaparsınız

şimdi bazı kullanıcılar soracak abi ne kadar yatırmış veya neden ad soyad almamış veya neden arac başında vermemiş kaporayı falan diye....
bildiğim 100 tl kapora verdik az dedi ama bence yalan ..fazla verdiler benkardeşime bile para verirken banka hesabı sorarım.Umarım bir daha araç başında yaparlar pazarlığı.Aklıma gelen bir komplo teorisi daha var o da birileri belki beni dolandıracak altyapıyı hazırlıyor..[;)]

,
sevgi ve saygıyla kalın selamlar

Aracınız
Malum site güvenilir değil. Benim aracımın malum sitedeki resimleri alınıp, malumsite.com yan yazıları photoshopla düzeltilip başka malum siteden 10 bin tl ucuza ilan açılıp birileri dolandırılmıştı. Bu tarz sitelere denetim vs bişeler getirilmeli. Yoksa millet çok para kaptırır. Şeritler, bantlar, cartlar ve hatta curtlar bile bir işe yaramıyor artık.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=178]eray[/MENTION]

Eray abi bilgilendirme için teşekkür ederim.

Arkadaşlar, bu tür durumlar yaşamamak için fotoğraflara istediğiniz şekilde logo marka yapabileceğiniz basit programlar var, ben uMark 5 adında bir programın ücretsiz versiyonunu kullanıyorum, isteyenler aşağıdaki linkten indirebilir, ayrıca örnek olması açısından logo eklenmiş kendi aracımın resmini de ekliyorum.

https://www.uconomix.com/Downloads.aspx

073Kbkg.jpg

Vay anasini sayin seyirciler. Demek ki logosuz fotograf vermemek lazim, yoksa aracinizi satilikta bulabilirdiniz. Gerci ben bunu okuduktan sonra hic ilan vermem ya....Bir de isin diger boyutu var, eray beyi bulacak kadar arastirmaci bir alici adayi nasil olur da bu kadar basit bir tuzaga duser. Bankamatikle ismini cismini bilmedigi birine para kaptirir....

Hakan Uzun

0
Yönetici
HOCAM AL BENDEN O KADAR
Bede aracıma navitech nx-221 r navigasyon cihazı taktırdıktan sonra...
[h=3]"Navitech nx-221 r inceleme yorumlarim" konulu baslık acarak fotoğraflarımı ve yorumlarımı paylastım sonra bigün cihazı googledan bi arkadasıma göstereyeyim derken ana bi baktım benim cihaz sahibinde.com dan başka bi şirket tarafında satılıyor,görsellerde çıkıyor SANKİ FOTOĞRAFLAR ONLARA AİTMİŞ GİBİ. yani bunu yapan dediğinizi hayli hayli yapar. Yönetici ve adminlere, ilgililere forum arkadaslarıma duyurulur.İşte aşağıdaki fotoğrafların tamamı bana aittir.[/h]Untitled.jpg

Benzer bir durum ,aralık ayı sonlarıydı yanılmıyorsam, benim de başıma geldi. Aracımın fotoları ile Muğladan ilan açılmış 47bin gibi bir rakama, Trabzondan bir polis aradı plakadan kimlik bilgilerime oradan da tel no'ma ulaşmış. İlanı açan şahıs bir kaç kişiden kapora almış sanırım sonrasında da aynı gün içinde ilan kalktı.
Resimleri işaretlemek yetmiyor, plakayı da kapatmak gerek kötü niyetli olarak kullanılabilir.

Aracınız
Benzer bir durum ,aralık ayı sonlarıydı yanılmıyorsam, benim de başıma geldi. Aracımın fotoları ile Muğladan ilan açılmış 47bin gibi bir rakama, Trabzondan bir polis aradı plakadan kimlik bilgilerime oradan da tel no'ma ulaşmış. İlanı açan şahıs bir kaç kişiden kapora almış sanırım sonrasında da aynı gün içinde ilan kalktı.
Resimleri işaretlemek yetmiyor, plakayı da kapatmak gerek kötü niyetli olarak kullanılabilir.

Alıcı şase no istiyor, sende aracına güvenip veriyorsun. Plaka falan hikaye. Adamın elinde şase no da var, kaparo koparacağı adama şase no da veriyor, adamda fiyatı az diye balıklama atlıyor.

MadnoH

0
Arkadaşlar, maalesef kötü niyetli insanlar her yerde ve özellikle ilgili site de bu tipler için en uygun ortamlardan birini sağlıyor. Siteyi 20 milyon kişi ziyaret ediyor. Her çeşit insan var, irili ufaklı her nevi şey de sitede mevcut.. Birçok alıcı da fırsatlar ve karlı alışverişler peşinde. İlgili siteyi de uzun yıllardır takip eden biri olarak eğer satılan her ne ise fiyatı piyasasının cazip oranda altında ise tereddütle yaklaşmakta fayda var. Hele de aynı şehirde olmayıp, satılan malı görme şansı yoksa kesinlikle kapora vs yollamamak lazım. Bir çok örneğini gördüm, Hele ki karşı taraf talep ettiği kaporayı atm aracılığı istiyorsa o iş %100 sıkıntılı.

Dolandırıcılığın farklı yöntemlerinden biri de ucuz fiyata satılan mallar. karşı tarafla bir şekilde irtibata geçip 20 tl gibi bir bedel ödeyerek satılan şeyi aldığınızı düşünüyorsunuz. Ama karşı taraf aldığınız şeyi size yollamıyor. Siz 20 tl önemli değil deyip geçiyorsunuz ama uyduruk bir ilanla yada kopyalanmış bir foto ile günde sizin gibi 5 kişiden 20 tl toplasalar günde 100 tl yapar. Emek harcamadan para kazanan ş.r.efsizler için de hiç de fena değil.

Ne olursa olsun görmeden hiçbirşeyi almamak lazım, yada get denilen güvenli alışverişi tercih etmeli.

Foto kopyalamaya gelince NoFear ın önerdiği program kullanılabilir. Sitemize foto ekleyen dostlarımızın hassasiyet göstermesini rica edebilirim. Bunun daha kolay bir yolu var mı onu da araştıralım.

Umarım herkes iyi insanlarla karşılaşır. Can sıkıcı olayların bizden uzak olması dileği ile..

Aracınız
Hocam siteye güvenlik önlemi şart çok göz onundeyiz belki bilmediğimiz nerelerde bizim araç videoları ve araç resimleri yazan herkese bir kullanıcı olarak tesekkur ediyorum [MENTION=178]eray[/MENTION] abi sende maceradan kurtulamiyorsun. Eline sağlık abi

Tapatalk....

Aracınız
Hocam siteye güvenlik önlemi şart çok göz onundeyiz belki bilmediğimiz nerelerde bizim araç videoları ve araç resimleri yazan herkese bir kullanıcı olarak tesekkur ediyorum [MENTION=178]eray[/MENTION] abi sende maceradan kurtulamiyorsun. Eline sağlık abi

Tapatalk....

Geri