Dolu Hasarı İçin Ne Yapmalıyım ?

Aracınız
Merhabalar 27.07.2017 Tarihinde ertesi günü Aydın/Didime gitme hazırlığı içerisindeydik. Arabam dolu yağışına tutuldu ve yaklaşık 100 göçük var. Tatile gitmekten bile vazgeçmiştim o derece üzüldüm... Halen daha bunun düşüncesi kafamda ne olacak acaba ? Piyasada o kadar çok fırsatçı çakal var ki inanın kimseye güvenemiyorum. Arabama ne yapılacaksa benim gözümün önünde yapılmalı arabamı bırakma gibi bir gaflete girmeyi hiç düşünmüyorum... Şu Amerika ve Kanada da ki FB6 Sİ var ya aynı onlar gibi fotoğraftaki 1 yıl önceki hali tabi :)) görenler yamyam gibi bakıyorlar nazara geldik kesinlikle.. O kadar uğraştım oysaki onun için dostlar, siz olsanız ne yapardınız var mı tanıdıklarınız önerebileceğiniz bir yer ? Sabırsızım meraklıyım bir yandan fırsatçıları gözlüyorum. İşin ehli bir göçük onarım yeri arıyorum öyle usta filan değil duayen arıyorum... Kaskom Sampo Japan sigorta, fakat memnun değilim beni sürekli kendi anlaşmalı yerlerine yönlendiriyor kasko/sigorta şirketi tavsiyesi istiyorum birde sizlerden, kimseyi üzmeyen nerede istiyorsan orada yaptırabileceğin bir şirket istiyorum. İş yerimde haset insanlar tarafından eleştirilere maruz kalıyorum bu sebeple yok gitti 90 liralık araba bilmem ne halbuki o kadar derin göçükler olmamasına rağmen tavan sunrofflu tavan döşemesi sökülmesine gerek yok sökülürse daha düzgün olur dedi bir dent işi yapan arkadaşım ben sabredemiyorum sanırım... İstediğim şeyin bir an önce gerçekleşmesi lazım !!! Herkese geçmiş olsun...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4985]M.Akif Ozturk[/MENTION] Geçmiş olsun hocam, bence biraz sabredin göçük düzelten ustaların işleri azalınca daha iyi bir işçilikle ucuza mal edebilirsiniz.

Aynen bende yaşadım dolu tufanını,, ilk başta çok istiyorlar.. sonra fiyatlar düşüyor..ayrıca sigorta şirketleri doğal afette kendi anlaşmalı yerlere yaptırıyor.. sözleşmede varmış bilgin olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bana 2000 tl gibi bir fiyat verdi kartal Teknikel. Bu konuda bir numaradır kendileri Tacem de ayni şekilde, fakat ben bunu yaptırıp faturalandirsam sigorta şirketimden bunu tahsil edebilirmiyim ? Asil merak ettiğim konu bu görünüşte kimseye gore arabanın bir şeyi yok :) Fakat leblebi boyutundaki göçükler gözüme batıyor bayram sonrası halledeceğim. Eğer bunu tahsil edebilirsem aracımda hasar kaydı ne şekilde oluşur ? Bunu nasıl ispatlarım ?

K013 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4985]M.Akif Ozturk[/MENTION] Kasko ödemesini yaptığı zaman hasar kaydına geçer, dolu hasarı felan yazabilir tam emin değilim.

mmn

0
Aracınız
merhaba,

Yaşadığım dolu hasarı ile ilgili olarak,

Kasko şirketi ALC adında anlaşmalı bir servise yönlendirdi. 300 göçük tespit edildi, ayrıca 2 arka stop da (çamurluktakiler) kırılmıştı.
300 göçük için yaklaşık 2500 tl fiyat çıkardılar, 2 arka stop için de orjinal takıp 1700 civarı dediler.
toplamda 4200 civarı tramer de kayıt gözükecekmiş, doğal afet şeklinde. (%90 düzeltme garantisi veriyorlar)

Kendim bu işi iyi yapan bir servise gittim, onlar da 3000 çıkardılar göçükler için, ama kasko buraya 1000 tl ödüyor, 2000 i cebimden vermem gerekiyor.
Ne yapacağımı bilemedim, ama başka yol yok sanırım..

Aracınız
merhaba,

Yaşadığım dolu hasarı ile ilgili olarak,

Kasko şirketi ALC adında anlaşmalı bir servise yönlendirdi. 300 göçük tespit edildi, ayrıca 2 arka stop da (çamurluktakiler) kırılmıştı.
300 göçük için yaklaşık 2500 tl fiyat çıkardılar, 2 arka stop için de orjinal takıp 1700 civarı dediler.
toplamda 4200 civarı tramer de kayıt gözükecekmiş, doğal afet şeklinde. (%90 düzeltme garantisi veriyorlar)

Kendim bu işi iyi yapan bir servise gittim, onlar da 3000 çıkardılar göçükler için, ama kasko buraya 1000 tl ödüyor, 2000 i cebimden vermem gerekiyor.
Ne yapacağımı bilemedim, ama başka yol yok sanırım..

Bu işi en iyi yapan yerler arasında Tacem, Teknikel, Pars . Tacem Ali Ağaolunun araçlarını yapmış kendi ekibiyle, Teknikel ise Brazilyadan ekip getirmiş bu iş için ve ikisi de Honda Türkiyede geçmişi olan insanlar. Çok araştırdım çok alladım pulladım Teknikel'e bu cuma arabayı teslim edeceğim, 2300 tl nakit anlaştık. Yaklaşık 250 göcük var hepsini ben işaretledim ve kaputların keçelerini aldım tavanıda inderecektim vazgeçtim. 2 gün süre istediler ben 3 gün verdim kalite zaman ister, emek dikkat ister kasko firmamı 20 gün sonra değiştireceğim saçma sapan anlaşmalı yerlere yönlendriyorlar beni, iyi de ben bu arabayı satmayı düşünmüyorum bundan sonra da kapalı otoparka kapattım zaten çünkü çoluk çocuktan yağmurdan güneşten soğuktan ne kadar uzak durursa o kadar bana daha az zarar verecek, para kolay kazanılmıyor maalesef.. Bu iş çok önemli bana usta değil duayen lazım dedim söze başlamadan önce çünkü birinin yaptığını ötekinin tamir etmesi çok zorlaşır. Napalım canımıza bir şey olmasın buna da hamd olsun...

5dee5b11-96c0-4076-8cbc-51fc6ddbad86.jpg
706a96dc-04c6-413e-aa16-6cca314d039b.jpg
ab6c13ac-35ed-4ac0-a5cc-46d4e2ac2e52.jpg

S.a öncelikle geçmiş olsun bendede aynı problem mevcut izmir yaşıyorum acaba izmirde tavsiye edebileceğiniz göçük düzeltme işlemini yaptıran veya tavsiye edebileceğiniz yer var mi. Teşekkürler

Aracınız
S.a öncelikle geçmiş olsun bendede aynı problem mevcut izmir yaşıyorum acaba izmirde tavsiye edebileceğiniz göçük düzeltme işlemini yaptıran veya tavsiye edebileceğiniz yer var mi. Teşekkürler
merhaba mesajinizi gec aldim kusura bakmayin, terraki ve camkiran honda ile gorustunuz mu ? Boran oto var bornova da boran oto gocuk duzeltme internetten konumu u bulabilirsiniz.

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri