eco mod ne zaman kullanılır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Gaza basarken motor boğuk gibi gaz yiyor araç. Eski sistem lpg lerde tofaşlara lpg ayarı yapılırken ustalar gaz ayarını kıstığında daha fazla yakardı araç çünkü motor bağırır gitmezdi çekmezdi ve aynı eco moddaki gibi boğuk gaz yerdi.
Eco mod elektronik oşarak cvt nin erken vites atarak alt devirlerde tutmak istemesi güzel bu ekonomi yaptırır ani gaz vermesini önlemesi de ama aracın tadı olmuyor bu gaz tepkimesi ile.
Sakin kullanmayı aevenler için gayet kullanışlı. Sakin kullanmak iatediğim anlarda açıyorum.
Ekonomik mi her kullanıcı test etmeli bence. Aynı yolda kullanılan araçların gittiği km ölçülürse ayrı ayrı sonuç alınabilir.

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Lpg'li modellerde eco mod insanı arabasından soğutuyor ilk zaman denemek için bakmıştım gitmeyen araba hepten gitmez olmuştu o oldu daha da açmadım. Eco moddayken gaza basıyor sunuz bir kaç saniye sonra araba gaz tepkisi veriyor klima açıyor sunuz klimayı da kısıyordu sanki ancak İstanbul'da köprü trafiğinde dur kalk yapa yapa gidenler kullanırsa işe yarayabilir belki. Lpg zaten ekonomik lpg'li modellerde eco mod bence gereksiz.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
LPG'li 130bin km fb7 kullanmış biri olarak hiç açmadım. Gerek de duymadım. Araç zaten 25-30krş yakıyordu şehiriçi.
Katılıyorum hocam. 15 bin km dir FB7 yi econ olmadan kullanıyorum. Yakıt verilerim şehiriçi şehirler arası ideal, çok gerekmedi bugüne kadar. Videoda “1.06” dan sonra Ferhat usta da econ modunu tavsiye etmiyor, katılıyorum?

Son düzenleme:
Geri