Eco mod

Aracınız
Aracım FB7 2015 civic LPG sonradan takıldı Çİftkurtlarda şuan 3-4 bin km oldu Geçen gün öyle muhabbet ederken arkadaşın biri eco modda kullanmak aracı bozuyorumuş diye bir şey attı ortalığa bende forumu didikledim ama bulamadım böyle bir şey var mı? bir bilginiz var mı?

Aracınız
Benim aracım fabrika çıkışı LPG lidir. Böyle bir şey olsa fabrikadan ECO diye çıkmaz. Hem Eco mod ile LPG nin ne alakası var.

ircan

0
Aracınız
Aracım FB7 2015 civic LPG sonradan takıldı Çİftkurtlarda şuan 3-4 bin km oldu Geçen gün öyle muhabbet ederken arkadaşın biri eco modda kullanmak aracı bozuyorumuş diye bir şey attı ortalığa bende forumu didikledim ama bulamadım böyle bir şey var mı? bir bilginiz var mı?
Hocam bozdugu falan yok yanliz eco mod benzinde kullanin bizzat denedim lpg de eco fazla bile yaktiriyor

2017 Honda Civic Executive Eco

Musa

0
Aracınız
Hocam eğer Eco moddayken ayağın sürekli gazdaydsa çok yakar. Mantığı ise örneğin 120km/h hıza ulaşmak için daha uzun süre gaza basacaksın (hp ve tork değeri düşüyor. 16 valf yerine 12 valf çalışıyor) hızlanma yavaş olacak. Yani 20 saniyede çıkacağına 27 saniyede çıkacaksın. Fazladan 7 saniye gaza yükleneceksin.
Bana göre ECO açıkken az yakar. Çünkü düşük devirlerde vites değiştirir. Sabit hızla giderken ayağını arada gazdan çekersen araç yavaşlamaz. Mesela 110 la giderken ayağını 2 sn çeksen de hız değişmez. O senin karın olur. Özelikle düz yolda şehir içinde ve rampa aşağı inerken çok farkettiriyor.

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ircan

0
Aracınız
Bana gore mantigi su sekilde evet eco acikken arac hizlanmasi yavas oluyor ki misal olarak deger verecek olursam benzin 10lt re yakarken lpg 13lt yakar ve malum sabt hizinizada gelene kadar oldukca cok tuketim oluyor lpg de. Ben km bazinda eco surekli acik ve kapali olarak bir depo lpg le defalarcada test ettim arasinda 40km farklarin uzerine bile ciktim. Bu eco tusu ve lpg evet fabrikasyon var ancak sonucta lpg fabrikada takilsada esas fabrikasyon olan eco tusu ve benzinli arac ;)

2017 Honda Civic Executive Eco

Geri