Eco modu?

Aracınız
Civic FB7 2014
Degerli civic ailesi sehir icinde bu eco modunu kullaniyor musunuz? Kullanmadigimizda yakitta belirgin bir fark olusuyor mu? Bulundugum sehir yokusu bayiri bol bir sehir,haliyle biraz devirli surus istiyor..Tavsiyeleriniz nedir? Uzun yolda pek farketmiyor ama sehir icinde eco modunu kullanmasam yakitim cok farkeder mi?

goktug

0
Degerli civic ailesi sehir icinde bu eco modunu kullaniyor musunuz? Kullanmadigimizda yakitta belirgin bir fark olusuyor mu? Bulundugum sehir yokusu bayiri bol bir sehir,haliyle biraz devirli surus istiyor..Tavsiyeleriniz nedir? Uzun yolda pek farketmiyor ama sehir icinde eco modunu kullanmasam yakitim cok farkeder mi?
Eco modun ani hızlanma vs ani motor tepkilerini yumusattigini tecrübe ettim. Yakıt konusunda bir ara faydasız hatta sarfiyatı arttırır olduğunu düşündüğüm de oldu. Bu yüzden bir ara Eco mod kapalı da kullandim. Son olarak Eco modun kullanım seklime bağlı olarak faydalı olduğu sonucuna vardım. Atak bir sürüş tercih etmeyeceksem D konumu Eco modda fayda sağlıyor. Ama anı gaz tepkisine ihtiyacım varsa, Eco mod da gayri ihtiyari motor tepki versin diye gaza daha fazla basıyorum. O zaman da sarfiyat artıyor. Benim tecrubem bu yönde. Bence (sürekli Eco mod yerine) sakin bir sürüşte Eco+D, normal/hareketli sürüşte D, Atak sürüş için S uygun.
Umarım fikir verebilmisimdir. Benzer konu aşağıdaki linkte de ele alınmış. https://www.civictr.com/threads/eco-modu.6475/

Aracınız
Civic FB7 2015
Eco modunu bende defalarca test ettim. Arkadaşın dediği gibi şehir içinde dur kalklarda ani gaz tepkilerini engelleyerek gereksiz sarfiyata faydası var. Fakat - burası önemli - uzun yolda yakıta eksi yönde etkisi var. Mesela dümdüz bir yolda giderken rampaya geldiğinizde zaten devirsiz olan motor devrin en alta gelmesini bekliyor ve vites küçültüyor sonra siz gitsin diye gaza basıyorsunuz ve araç gitmemek için direniyor. Tam bir karın ağrısı. Aynı şey araç sollarken de oluyor. Hondalar devir seven arabalardır. Verin gazı gitsin.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Gaz pedalı tepkisini azalttığı için ani gereksiz hızlanmalarda anlık yalıt tüketimine faydası var fakat lpg ile beraber uyum olmuyor. Uyum derken lpg zaten anlık tapkimede benzin gibi olmadığı için araç iyice hantallaşıyor. Ben lpg deyken açık tutmaya gerek görmüyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bildim bileli dizel motorun devirli kullanılması tavsiye edilmisken bizim araclar eco modsuz 1.9 gibi dusuk devirlerde calismakta.ustune birde start stop koymuslar.bir de ecoyu acip motoru iyice cansizlastirmak bana mantikli gelmiyor.Zaten keyifsiz bisey.

Aracınız
Civic FB7 2014
Degerli yorumlar icin tesekkur ederim..1 depo lpg ile eco kullanacagim.. daha sonra 1 depo ile ecosuz( ayni stilde) kullanacagim.. Km olarak ne kadar farkedecek buna bakip ben de bir yorum yapacagim

Aracınız
Honda CRV
Valla Crv aldıgımız günden berı eco modunda araç o kadar güçlü daha bır gün bile sollamada S ye almadım ki F1 vıtesı bıle hıc kullandım. S alıp denemek lazım hıc denemedım gercekten

Aracı nisan ayında ilk aldığımda servis elemanı aracı genel olarak tanıtırken eko modunu sakin kullanımda uzun yolda genellikle hız sabitlemeyi acabileceğim durumlarda aktif etme mi tavsiye etmişti haricen şehir içi vaya kısa mesafe kullanımlar da aracın ağır olduğunu dur kalk ve ani hızlanmalarda şanzumanında etkisiyle yakıtın dahada artabileceğini genel olarak şikayetlerin hep bu nedenlere bağlı olarak geldiğini söylemişti. Ben uzun yol harici kullanmıyorum eco modu

Sent from my SNE-LX1 using CivicTR Forum mobile app

akif

0
Aracınız
Lpg'li civic de eco modunu kullanmıyorum yokuşlarda lpg zaten güç kaybı yaşatıyor birde eco modla gaz tepkisi sıfıra iniyor ben biraz performanslı kullandığım için eco moda dayanamıyorum.

Sent from my SM-N910C using CivicTR Forum mobile app

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Eco modun ani hızlanma vs ani motor tepkilerini yumusattigini tecrübe ettim. Yakıt konusunda bir ara faydasız hatta sarfiyatı arttırır olduğunu düşündüğüm de oldu. Bu yüzden bir ara Eco mod kapalı da kullandim. Son olarak Eco modun kullanım seklime bağlı olarak faydalı olduğu sonucuna vardım. Atak bir sürüş tercih etmeyeceksem D konumu Eco modda fayda sağlıyor. Ama anı gaz tepkisine ihtiyacım varsa, Eco mod da gayri ihtiyari motor tepki versin diye gaza daha fazla basıyorum. O zaman da sarfiyat artıyor. Benim tecrubem bu yönde. Bence (sürekli Eco mod yerine) sakin bir sürüşte Eco+D, normal/hareketli sürüşte D, Atak sürüş için S uygun.
Umarım fikir verebilmisimdir. Benzer konu aşağıdaki linkte de ele alınmış. https://www.civictr.com/threads/eco-modu.6475/
@goktug hocama tam anlamıyla katılıyorum. Ben hiç açmıyorum eco modu. Ama açacak olsam sadece çok sıkışık trafikte açarım.

Geri