Eco modu

Arkadaşlar aracı ilk aldığımda tam depo lpg eco modu açık halde 290 km yaptım şehiriçi İstanbul. 2. Depo İle de eco modu kapalı vaziyette 220 km yaptım. Servis eco modu açık olsun demişti. Burada lpg li araçlar için eco modu tavsiye edilmiyor denilmiş. 3. Depoyu da yine eco modu İle test edip sonucu yazarım. Sizler test ettiniz mi sonuç ne oldu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Etacli

0
Forum da lpg de eco modu işlevsiz diye bi yorum görmüştüm ama sizin testinize gör e işlevsiz olmadığı anlaşılıyor. Bende uzun yolda biraz deneme fırsatım oldu yakıt hesaplamadım ama aracın performans i düşmüştü demek ki bi işlevi var demiştim kendi kendime . Bu arada konu ile pek alakası yok ama aklıma geldi size de sorayim. Atiker marka lpg var aracımda 372 km lpg ile gittikten sonra benzine geçtiğini gördüm. Lpg bitti demek ki dedim ama yine de bi düğmeye basayım dedim düğmeye bastığımda tekrar lpg geçti ve 13 km boyunca lpg de gitti bu sizce nasıl olur. LPG bitmişse bitmiştir bitmemişse ne diye ışık söner ki şüpheye düştüm daha sonra lpg bitti de lpg düğmesine bastığımda geçti gibi gözüktü ama lpg ye geçmemiş olabilir mi

SM-G925F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben hiç karşılaşmadım böyle bir şeyle. Ki daha çok yeniyim araç konusunda. Lpg ışığı yanınca hemen almıştım bu sefer aracın sesli uyarı vermesini bekliyorum yakıt almak için.

LIE

0
Aracınız
En son Econ modda şehir içi 315 km gittim bir depo (32 lt). Econ mod işe yaramıyor diyorlar ama ben şahsi tecrübem yaradığı yönünde. Beygir gücünü düşürüyor. Ani hızlanmaları kesiyor.

ircan

0
Aracınız
30dan sonra hiz kontrolunu 100 e aldigimda eco mod acikken cok yavas hizlaniyor eco kapaliyken normal sekilde hizlaniyor. Onun disinda sehir ici sehir disi farkini pek fazla gormedim. Surekli lpg aldigimda A yi sifirlarim su bir gercek ki neredeyse tumistasyonlardan lpg aldim buna us pet dahil en uzun mesafe suan TP den gordum.

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

En son Econ modda şehir içi 315 km gittim bir depo (32 lt).

Aracınız fabrika çıkışlı lpg mi sonradan mı taktırdınız. Benim araç 28-29 litre ancak aldı.eco elegance.
8bf6abb3527dbd1fee45f637f5bf0525.jpg

LIE

0
Aracınız
En son Econ modda şehir içi 315 km gittim bir depo (32 lt).

Aracınız fabrika çıkışlı lpg mi sonradan mı taktırdınız. Benim araç 28-29 litre ancak aldı.eco elegance.
8bf6abb3527dbd1fee45f637f5bf0525.jpg

Fabrika çıkışlı değil fakat civic uyumlu brc kit var. Fabrikada monta edilenin aynısı. Depo aslında 40 LT lik fakat 32 LT dolduruyorum. 8 LT genleşme payı bırakılıyor.

Arkadaşlar 3. Depo sonucunda 28.62 litre lpg İle 308 km yaptım km'ye 22 kuruş yaktı istanbul şehiriçi. ışık yandı devam ettim şuan 340 km'de ama ben ışık yandıktan hemen sonra aldığım için ona göre değerlendiriyorum.sonuç şu ben eco modunun gerçekten işe yaradığını düşünüyorum çünkü kapalı ve açık olarak test ettim. eco modu her zaman açık olsun serviste zaten aracı aldığımda bana bu şekilde söylemişti. bilginize.

Geri