Egsoz+Hava Filtresi

Aracınız
iyi günler herkese :) iyi geceler diyim :)
Geçen hafta servise gittiğimde egsoz yaptırmak istiyorum diye sorduğumda başınıza bela olur gibi söylemlerle karşılaştım.Hem ceza bakımından hem de araca zarar verme gibi bi söz konusu varmış.Bu ne kadar doğru ne kadar yanlış. Bir 2.si de hava filtresi de sesi değiştiriyor sanırsam izlediğim videolardan gördüğüm kadarıyla yanlışsam düzeltin lütfen ve bu hava filtresinin motora her hangi bir zararı olablir mi ? LPG li araca olur mu ?

iyi günler herkese :) iyi geceler diyim :)
Geçen hafta servise gittiğimde egsoz yaptırmak istiyorum diye sorduğumda başınıza bela olur gibi söylemlerle karşılaştım.Hem ceza bakımından hem de araca zarar verme gibi bi söz konusu varmış.Bu ne kadar doğru ne kadar yanlış. Bir 2.si de hava filtresi de sesi değiştiriyor sanırsam izlediğim videolardan gördüğüm kadarıyla yanlışsam düzeltin lütfen ve bu hava filtresinin motora her hangi bir zararı olablir mi ? LPG li araca olur mu ?

Merhabalar :)
Birincisi spor hava filitresi icin lpg benzin farketmez ikisine de olur. Espirisi daha genis agizdan daha soguk hava cekerek performansi artirmasi.
Ikincisi bende bayadir kumandali eksoz var. Polis bir kez durdurdu. Sikayet var eksoza bakacagiz diye. Bakti sök gel dedi. Soktum gittim ceza yazmadi. Geri taktirdim. Araca nasil bi zarari olacakmis ki? Acinca son susturucuyu iptal ediyo. Eksoz gazi cok az fazla cikiyo o kadar. Hatta bana gore eksoz gazi son susturucuya takilmadan ciktigi icin daha rahat cikiyo. Surekli acik da olmuyo zaten.
Son olarak Lpg yi disarda taktirdigim icin motor kismi eksoza kadar garantiden cikmis durumda zaten. Garanti sorunum da yok.

Aracınız
Cevabınız için teşekkürler :) yalnız ikisini aynı anda değil de hani ikisi hakkında bilgi almak istedim hocam yanlış anlamışsınız onu siz :) hava filtresi olarak simota yapmış olan bi arkadaşımız var ama masrafı nedir bunların ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri