elektrik devresinden anlayan??

Aracınız
IMG_7166.jpg
IMG_7167.jpg

aracın arka üst stop u için çakar modülü aldım. kendim monte etmeyi düşünüyorum ama şu şemadaeki şase denilen kabloyu boş mu bırakıyoruz onu anlamadım??
yoksa bağlamam gereken bi yer var mı?

yardımcı olursanız çok sevinirim

Aracınız
şaşe dediğin kabloyu , bagajda her hangi bi yere bantlasan olur , tüm kaporta "-" eksi kutup , şaşe yani :D
[MENTION=964]maksu[/MENTION] geldiğinde sana ayrıntılı bilgi verir ama benim dediğim şekilde de bi yere bantlayarak işi çözebilirsin :) ( arabanın kaputuna bagaj içinde herhangi bi yere )

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ekli dosyayı görüntüle 3096
Ekli dosyayı görüntüle 3097

aracın arka üst stop u için çakar modülü aldım. kendim monte etmeyi düşünüyorum ama şu şemadaeki şase denilen kabloyu boş mu bırakıyoruz onu anlamadım??
yoksa bağlamam gereken bi yer var mı?

yardımcı olursanız çok sevinirim
[MENTION=3278]alonsofurkan[/MENTION] merhaba,

bağlayacağın kısımda zaten 2 tane kablo olacak. devre şemasında olduğu canlı ucu duyun ucundan ister kes ister uygunca çıkarıp IQ modülün giriş kısmına takacaksın. diğer kalan cansız (şase) ucunu da hem modülün hem de ledin ucuna ortak bağlayabilirsin. Kolay gelsin.

Aracınız
Cansız olan "-" eksi - negatif uç genelde siyah olandır :)

Canlı olan da "+" pozitif uç , artı olandır , akımın oldugu renkli kablodur...

:driver:

Aracınız
[video=youtube;CxhE3Xk-5LU]https://www.youtube.com/watch?v=CxhE3Xk-5LU[/video]

bugün kalkıştım bu işe ve sonunda halletim ama çok çetrefilli oldu.. ilk bağlantıları ortaya çıkardım neyin nereye bağlanacağını çözdüm ufak bi denemeden sonra olumlu sonuç aldım fakat izolasyon işine başlıyım derken kablolar elimde birbirine çarptı ve olanlar oldu :)) şase yaptı araç kontak çevirince tüm arıza lambalarını yaktı bizim kerata.. ufacık çakar modülü için beyni yaktım diye efkarlanmaya başladım.. sonra sinirim az yatışınca sigortaları kontrol ettik, stoplara gidenler atmış tabi onu değiştirince sorun ortadan kalktı izolasyonu da yaptık ve sonuç ortada.. gece daha güzel görünüyor. :)
[MENTION=964]maksu[/MENTION] [MENTION=3083]webelectronics[/MENTION]

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[video=youtube;CxhE3Xk-5LU]https://www.youtube.com/watch?v=CxhE3Xk-5LU[/video]

bugün kalkıştım bu işe ve sonunda halletim ama çok çetrefilli oldu.. ilk bağlantıları ortaya çıkardım neyin nereye bağlanacağını çözdüm ufak bi denemeden sonra olumlu sonuç aldım fakat izolasyon işine başlıyım derken kablolar elimde birbirine çarptı ve olanlar oldu :)) şase yaptı araç kontak çevirince tüm arıza lambalarını yaktı bizim kerata.. ufacık çakar modülü için beyni yaktım diye efkarlanmaya başladım.. sonra sinirim az yatışınca sigortaları kontrol ettik, stoplara gidenler atmış tabi onu değiştirince sorun ortadan kalktı izolasyonu da yaptık ve sonuç ortada.. gece daha güzel görünüyor. :)
[MENTION=964]maksu[/MENTION] [MENTION=3083]webelectronics[/MENTION]
Tamam hocam sen olmuşsun. Sigortanın patladığı iyi olmuş :) tecrübe oluyor böyle böyle. Sen artık tüm tesisatta dalarsın artık... Şaka bir yana ben basit bir hata yüzünden koca tankı yakıyordum :) eline sağlık zevkine uygunsa hoş olmuş.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri