Elektrikci Makaronu

Aracınız
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır evde olsun arabada olsun, elektrikli mutfak aleti(tost makinesi ızgara hariç) olsun hertürlü kablo ekleme durumlarında elektrik bandı artık kullanmıyorum. Bu kullandığım ürün elektrik makaronu diye geçiyor ve elektrik toptancıları ile sanayi oto hırdavatcılarda bulunuyor.
İki kabloyu eklemeden önce çapına uygun makaronu kesip kablonun birine önceden geçiriyoruz ve kabloyu birleştirip birleşimin üzerine sürüklüyoruz. Çakmakla hafif eritip şekil aldırıyoruz tamamdır. Bant yerine yalıtım amaçlı kullanılıyor. Tost makinesi gibi aşırı ısının bulunmadığı blender, ev tesisatı, zayıf akımda yani elektrik bandının kullanılabildiği heryerde kullanabilirsiniz. Metre usulü satılmakta ve inceden kalina birçok çapı mevcut. Pratik kullanışlı bir ürün.
20200726_005836.jpeg20200726_005846.jpeg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Makaron kullanışlı bir ürün benim gibi elektroniği ve elektriğe ilgin varsa ısı ile daralan Makaron çook iş görür bant yerine sağlam kullanışlı ve ucuz mt hesabı satılır zaten ben 2 mt 3 TL mi 2 TL mi hatırlamıyorum o fiyata almıştım

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Elektrik bandı ile sarıp üstüne bu makaron çeksek süper bir yalıtkan olur diyebiliriz miyiz o zaman :unsure:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Elektrik bandı ile sarıp üstüne bu makaron çeksek süper bir yalıtkan olur diyebiliriz miyiz o zaman :unsure:
Bant sarmaya hiç gerek yok hocam. Bizde fabrikada kablo bağlantılarında aynı makaronu kullanıyoruz. Bant bir süre sonra hava sıcaklığı ve neme bağlı olarak açılma yapıyor. Bu malzemede bu problemlerin hiçbiri yaşanmıyor ?

Geri