ENEOS motor yağı - Bilgilerimizi paylaşalım

Smoch

0
Teşekkürler cevabınız için . 40 bin bakımına kendim yağ ve fren balatasi götürmek istediğimi söyledim servisi arayarak. Servis bunu not duseceklerini bir arıza durumunda bundan kaynaklanması halinde garanti kapsamından çıkacağını söyledi ben de genel merkezi arayarak sordum. Geri dönüş yaptılar motorda bir sıkıntı olduğunda yağdan kaynaklı olduğu tespit edilirse garantiye girmemiş motordan yana zaten korkum yok da fren balatasi goturusem eğer ileride disklerden falan kaynaklı bir sorun olursa garantiye girmezmis. Ben de balatalari TRW marka yagi da eneos alıp götürmek istiyordum sizce nasıl yapayım ?

Balatayı bilmem ama yağdan kaynaklı bir sorun olacağını sanmıyorum. Olsa bile aldığın Eneos yağ da faturalı zaten.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=60]buki87[/MENTION]

Balatayı bilmiyorum ama, yağ eneos olmalı :eek:k:

Arkadaşlar, beni araba cahili biri olarak görün lütfen. benim 2014 civic elegance var, 40.000 bakımı geldi ve servise götürmeme kararı aldım. Normal bakım dışında ön balataları da değiştireceğim. Yağ ve balata için hangi markayı almalıyım? motor yağının tam ismini alırsam sevinirim.

Aracınız
Arkadaşlar, beni araba cahili biri olarak görün lütfen. benim 2014 civic elegance var, 40.000 bakımı geldi ve servise götürmeme kararı aldım. Normal bakım dışında ön balataları da değiştireceğim. Yağ ve balata için hangi markayı almalıyım? motor yağının tam ismini alırsam sevinirim.
*ENEOS Premium Ultra 0W20

Ben ve çoğu forumdaşın kullandığı yağın tam adı budur. İnternet üzerinden de temin ediliyor ,sanayide de bulabilirsiniz.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Wordls

0
Atmosferik araclarda yag icin cok cok kalitelisini aramaniza gerek yok. Hepsi is yapmaktadir. Ancak turbo araclarda yag cok daha onem tasimaktadir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fb7 aracımı 2. el almıştım. garanti mevzuatından ilk bakımı serviste yaptırmıştım. 40 ve 50 bin bakımlarını ENEOS 0W20 ve bosch filtreler ile yaptım. 60 bine geliyoruz, yine ENEOS ve filtreler hazırda bekliyor. şimdiye kadar yağın eksildiğini görmedim. zaten ENEOSun kutusu benim serviste yaptırdığımda gördüğüm yağ kutusuyla aynı; onun üzerinde sadece honda yazıyordu.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=446]tufansay[/MENTION] yağı nereden temin ediyorsunuz?

onancc

0
Aracınız
[MENTION=964]maksu[/MENTION] bende n11 üzerinden hep yağburada satıcısından eneos alıyorum :) belirteyim dedim

Geri