Civic FD6 Eps arızası hk

Aracınız
Civic EK
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. 2008 model civic elegance aracımla yaşadığım bi sorun hakkında yorumlarınızı ve çözüm önerilerinizi almak istiyorum. Aracımda bir hafta öncesinde başlayan eps arızası oluştu yani ekektrikli direksiyon sistem arızası diğer adıyla. Göstergede ikaz ışığı yanmasıyla direksiyonun aniden sertleşerek manevra hareketine izin vermez hale geliyor ve işin kötü tarafı serin halindeyken oluşup sürüşe engel oluyor araç stop edip tekrar çalıltırınca normale döndü fakat bir an önce çözüm bulmak istiyorum. Daha önce bu problemle karşılaşan birileri varsa bilgi ve çözüm yolu öğrenmek istiyorum. İzmir karşıyaka

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7515]ümitakay[/MENTION] Bilgisayara bağlayarak sorunun nedenini bulmak en kolay yöntem, en yakın zamanda servise veya ustanıza göstermenizi tavsiye ederim.

Aracınız
Civic EK
Üstad izmirde bulunan honda servisi terakki ye götürdüm bugün cihaza bağladılar fakat hata mesajı alamadılar hatayı tespit edemediler yani sanayide tanıdık birileri vasıtasıyla başka bir cihaza bağlandı ordada arıza tespit edilemedi vakit olmadığı için tam kontrol edilemedi fakat elektrik tesisatıyla alakalı olabilir parça sorunu olmayabilir diye yorum yapıldı sadece

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
yorumları okudum ve benim aracımdada aynı sorun mevcut. akü yeni değişim yapıldı ve yaklaşık 1 ay sonra bu sorun ortaya çıktı. eğer aküyü tekrar resetlersem sorun düzelirmi veya aracıma başka zararı olurmu ,bilgisi olan cvp yazarsa sevinirim.
aracım 2004 eu8 kasa otomatik vites

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Direksiyon kutusunun elektrik motorunda bir sorun gibi görünüyor ama genelde akünün beslemesinde bir problem olduğunda da bu durum oluşuyor.
@efeler35 Hangi marka akü aldınız, Amperi kaç ve voltajı hangi değerde görünüyor hiç kontrol ettirdiniz mi?

Geri