Eşim için Araç Tavsiyesi

Kesinlikle clio 4 dizel otomatik almanızı tavsiye ederim. Eşim için aldım sorunsuz biniyor. Clio 5 lerde çok iyi 1.0 turbo motor bakmanızı tavsiye ederim. İ20 yakıtı biraz üzebilir, 1.4 motor 8.5- 9 litreddn aşşağı yakmaz.

Clio 5 1.0 motor yakıtı nasıl peki ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
2018 model 1.0 115 bg DSG Ibiza Fr paketlere de bakmanı tavsiye ederim. Yakıt konusunda da uzun yol performans konusunda da üzmez. DSG de araç servis bakımlı olduğu sürede sıkıntı çıksa da ücretsiz halledersin.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar selamlar ,

Ben 2020 civic kullanıyorum ama hanım İçin büyük kalıyor zorlanıyor. B segmenti az yakan senede 1-2 sefer uzun yolda bizi yormayacak araç tavsiyesi rica ediyorum sizlerden..

Corsa mı i20 mi veya başka marka ne olabilir ? Benzinli otomatik ama az yakan :) tüketimi en az olan hangisidir B segmentte tavsiye ? Model 2020 fiyat aralıgım 500-550 bin TL

Yardımlarınızı bekliyorum :)

Ben eşime Picanto almıştım. Şehir için 5.0 litre ortalama ile kullanılıyor. Full şehir içi kullanılıyor. Hatta Sarıyer'in tepeleri. Yakıt tüketimi çok iyi. Sadece 1 kez uzun yol yaptım, kardeşimin evini taşımıştım. Koltuklar yatınca süper bir yükleme alanı oluyor. Donanım özellikleri de şahane. Aracın olumsuz yanı ise çok sert bir araç. Kasislerde çukurlarda falan çok yoruyor. Ama tabi siz B segmenti demişsiniz. Size küçük gelebilir.

Bahsettiğiniz bütçeye Bayon alabilirsiniz bence. Hem de sıfır kilometre. Şahsen ben şu an ikinci ele yönelmezdim. İkinci el fiyatları şişmiş durumda. Bayiden liste fiyatına bulunabilecek her araç ikinci el almaktan iyidir bence. Kia Stonic de iyi bir alternatif olabilir. İlla B segment olacaksa da yeni Clio bayilerde bulunuyor. Ondan alabilirsiniz. 1.4 Mpi Hyundai motoruna göre daha düşük tüketir.

Aracınız
Kadinlarin cogu yuksek araba sever,
Bu sebeple;

Nissan Juke veya Citroroen C3 oneriyorum.

Butceniz yetse daha klas arabalar da onerebilirim.

Butcenizi asmamaniz onemli.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Eşimde şirket aracı olarak clio 4 manuel var. Yakıt oltalamsı 1700 küsür kilometre için 3.9lt/100km. Yakıtı iyi fransız dizel araçların genel olarak.

Ben olsam Civic'i satar Passat Elegance alırdım.
Kalan paraya da BVA Clio 3 1.4 falan bakardım.
Ne bileyim kafam basmıyor herhalde bizde 5 metre Peugeot 607 vardı. Annem çok rahatlıkla sürebiliyordu 4.65 metre Civic oyuncak gibi gelmişti...

Xedos

Özel Üye
Hyundai modelleri beş kuruş etmez. Kimse kusura bakmasın da araçlar beton süspansiyona sahip. Arkadaş tavsiyesiyle kona denedim. Dedim bunu mu öneriyordun? E ama hızlı diyor.
Kapora da vermiş bulundum. Eşim için i20 ye çevirelim dedim. İyi ki denedim. Atmosferik mpi üstündeki tork konvertörlü şanzıman focus 1 yıllarından kalmaymış gibi. Hissettirmiyor diyen arkadaşıma hiç katılmıyorum. Yine beton gibi gidiyor bu arada. İçi tümüyle sert plastik. Bayon diyenler var. Bayon ile birebir aynı iç mekan. Koltuklar filan yüksek duruyor. Üçüncü dünya ülkesi suv’u. Polo çok daha ideal buna göre. Şunu gördüm ki gerçekten kore hala araba yapmayı öğrenememiş.
Clio 5 kullandık iki hafta. Sigorta ikame verdi. 1 litre cvt. Kararsız bir şanzıman. Çok kötü işçilik ve ergonomik anlamda saçma bir araba. Mühendisleri hiç denemeden ve kullanmadan tasarlamışlar özellikleri.
Yıllardır E ve D segment araçlar kullanmamın da etkisi olabilir ama ibizası pert edilen eşim de aynı fikirde. Hiç beğenmedi clioyu.
Eşime C3 aldık. Düz vites. Eşim düz vites dışında istemiyor ve c3 ü çok sevdi. Düz vites şartı olduğundan seçeneklerimiz kısıtlı. Hem düşük motor hem de en alt donanım alıyorsunuz. Bana fransızı da kimse aldıramazdı ama işte seçenekler. Egea cross filan d gösterdim ve hiç istemedi.
Bunlar önemli değil sizlerin eşleri otomatik ister zaten de şu detayı da vereyim. Geçen hafta teslim aldığımız sıfır aracın yakıt ortalaması 6.7 litre. İbiza aynı yolda 8.5 lt idi. Aşırı az yakıyor. Hı yaksa nolacak eşim ayda bir depo kullanıyor ama mutlu oluyor onu da görünce.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
2017 Model üstü vw 1.0 tsı dsg polo da öneririm yaklasık bır yıldır evın ıkıncı aracı olarak kullanmaktayız yakıt olarak da ortalama sehır ıcı 7 litre yakıyor

Geri