Evladı Yolladık ... AFM 316

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@kayhanbozkus yeni aracınız hayırlı olsun. Farklı klasmana geçmişsiniz. İhtiyacınıza göre araç bakmak gerek. Gerisi teferruatta kalır. İlk farkettiğim yoldaki diğer araçlara artık yukarıdan bakarsınız.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Yakın akrabam aynı aracı sıfır olarak aldı ama şanzıman ısınma sorunundan illallah edip yılını doldurmadan sattı. İnşallah sizin aracınızda bu sıkıntıyı gidermişlerdir.
Kazasız belasız sürüşler dilerim. Hayırlı uğurlu olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Çift kavramalarda sorun var.Kabul edelim ki tam otomatik şanzımanları neden firmalar kabul etmediler ilginç buluyorum.Mercedes de çift kavramalı kullanıyor ve problem konusunda daha az sıkıntılı.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
2 yıldır sıfır olarak alıp bindiğim şahsen memnun kaldığım aracımı Tucson 1.6 TGDI Elite Plus 4x4 ile takas ettim. Memnun kalmadığım tarafları tabii ki oldu ama genel olarak beni üzmediği için kötü ayrılmadık. Bu sebeple forumda eskisi kadar etkin olamayabilirim. Moderatörlük konusunda @NoFeaR ve @maksu abilerime teşekkür ederim uygun görürlerse tekrar normal üyeliğe geçişimi sağlayabilirler. Kırdıysak herhangi bir konuda affola. Ekli dosyayı görüntüle 253312Ekli dosyayı görüntüle 253313

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hayırlı olsun, Allah kaza, bela vermesin inşaallah.
Tucson benimde aklımı çelmeye çalışmıştı ama beynin para tarafını kontrol eden kısım ağır bastı, Honda Civiclere devam ettim.
Tuscon izlenimlerinizi fırsat bulunca paylaşırsanız güzel olur.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hyundai fena değildir 7 yıl güzel kapsamlı bir garanti verir, yetkili servisin iyisini bulmak şarttır hyundai de çok rezil servisler var herşeyi garanti kapsamına alan iyileri de var, yedek parça fiyatları Honda ya göre daha ucuz, bakımları da 15000km 1 yıl aralıkta, otomatik DCT şanzımanı dsg ve edc ile karıştırmamak lazım, frene iyice basıp tam durduğunuz zaman debriyajı tam ayırır o şekilde bekleme yapar, 7 ileri vitesin ilk kalkışlarda hep 2. vitesini kullanır 1. vitese çok nadiren rölantide ilerlerken yada durmaya yakın çok yavaş ilerlemek isteyince takar, çok sert kullanımda yada dik rampalarda çok zorladığınızda ısınma uyarısı verebilir soğuduğu zaman düzelir. Bütün çift kavrama şanzımanlar kuru kavramalı olduğu için şehir içi sıkışık trafikte çok dur kalk kullanırsanız kavrama 50-60000km lerde aşınıp bitebilir kavrama değiştirmek gerekir, dsg yada edc kadar yüksek meblağ tutmaz. Şimdiye kadar satılan dct şanzımanlarda mekatronik arızası solenoid arızası elektronik arızası gibi kronik sorunlar yok ancak tek tük problemli olanlar çıkıyor.

1.6 T-GDI motor da epey bir güç üretiyor 174hp civarında bu motor gücü tucson u güzel hızlandırıyor.

Honda sını satıp üyelikten çıkanları yada üyelik derecesi değiştirenleri garipsiyorum:) başka marka araba almış olunabilir ama eski arabasının forumuna muhabbete gelinir yine de:)

Honda dan sonra kullandığı aracı yadırgatmayacak türden alınacak araba zaten ya Toyota olur ya Hyundai olur ya Kia olur ya Mazda veya Subaru olur, yada tekrar Honda alınır. Uzakdoğu arabasından inip avrupa arabaya binince insan epey bir tuhaf oluyor uzakdoğu araçları sert mizaçlı alçak oturma pozisyonlu gaz pedalı hassas gaza basınca mermi gibi fırlıyorlar motor kesiciye girdi diye çukura düştü diye kafa yormaya gerek kalmayan araçlardır ama almanlar ve fransızlar öyle değil daha yumuşak daha sakin araçlar, daha az yakarlar ama mekaniği sürekli evham yaptırır, avrupalıların ergonomisi sürüşü benim hoşuma gitmemiştir ama bilemem belki kimi kullanıcıya iyi geleni de vardır.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Baya bilgi verdiniz tesekkur ederim. Uyelikten cikma gibi bir durumum yok forumda moderator olarak gorevliyim sadece eskisi kadar etkin olamayabilecegim icin gerekirse gorevi birakabilirim dedim :) hersey forumu daha kullanilabilir hale getirmek icin ;)
Hyundai fena değildir 7 yıl güzel kapsamlı bir garanti verir, yetkili servisin iyisini bulmak şarttır hyundai de çok rezil servisler var herşeyi garanti kapsamına alan iyileri de var, yedek parça fiyatları Honda ya göre daha ucuz, bakımları da 15000km 1 yıl aralıkta, otomatik DCT şanzımanı dsg ve edc ile karıştırmamak lazım, frene iyice basıp tam durduğunuz zaman debriyajı tam ayırır o şekilde bekleme yapar, 7 ileri vitesin ilk kalkışlarda hep 2. vitesini kullanır 1. vitese çok nadiren rölantide ilerlerken yada durmaya yakın çok yavaş ilerlemek isteyince takar, çok sert kullanımda yada dik rampalarda çok zorladığınızda ısınma uyarısı verebilir soğuduğu zaman düzelir. Bütün çift kavrama şanzımanlar kuru kavramalı olduğu için şehir içi sıkışık trafikte çok dur kalk kullanırsanız kavrama 50-60000km lerde aşınıp bitebilir kavrama değiştirmek gerekir, dsg yada edc kadar yüksek meblağ tutmaz. Şimdiye kadar satılan dct şanzımanlarda mekatronik arızası solenoid arızası elektronik arızası gibi kronik sorunlar yok ancak tek tük problemli olanlar çıkıyor.

1.6 T-GDI motor da epey bir güç üretiyor 174hp civarında bu motor gücü tucson u güzel hızlandırıyor.

Honda sını satıp üyelikten çıkanları yada üyelik derecesi değiştirenleri garipsiyorum:) başka marka araba almış olunabilir ama eski arabasının forumuna muhabbete gelinir yine de:)

Honda dan sonra kullandığı aracı yadırgatmayacak türden alınacak araba zaten ya Toyota olur ya Hyundai olur ya Kia olur ya Mazda veya Subaru olur, yada tekrar Honda alınır. Uzakdoğu arabasından inip avrupa arabaya binince insan epey bir tuhaf oluyor uzakdoğu araçları sert mizaçlı alçak oturma pozisyonlu gaz pedalı hassas gaza basınca mermi gibi fırlıyorlar motor kesiciye girdi diye çukura düştü diye kafa yormaya gerek kalmayan araçlardır ama almanlar ve fransızlar öyle değil daha yumuşak daha sakin araçlar, daha az yakarlar ama mekaniği sürekli evham yaptırır, avrupalıların ergonomisi sürüşü benim hoşuma gitmemiştir ama bilemem belki kimi kullanıcıya iyi geleni de vardır.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@kayhanbozkus Kardeşim hayırlısı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Geri