Far ampul.

Arkadaşlar fd6 civic kısa far ampullerimi değiştirmek istiyorum. Ön parkları led beyaz yaptım. Genel olarak her koşulda kullanım için (kar, sis, gece, yağmur ıslak ve kuru) osram nightbreaker unlimited düşünüyorum. Kullanıcı yorumları alabilirmiyim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Arkadaşlar fd6 civic kısa far ampullerimi değiştirmek istiyorum. Ön parkları led beyaz yaptım. Genel olarak her koşulda kullanım için (kar, sis, gece, yağmur ıslak ve kuru) osram nightbreaker unlimited düşünüyorum. Kullanıcı yorumları alabilirmiyim.

Hb civic h7 halojen farım çok kötüydü o nedenle osram nightbreaker laser aldım ürün iyi halojene göre daha aydınlatıyordu ama benim aracımda anlatılan aydınlığı hissedemedim üstelik bir tanesi 1 yıl olmadan patladı onedenle değişim yaparken led ampul takmaya karar verdim ve denedim sonrasın da anladım ki aydınlatma diye bir şey varmış. Ben bu durumun araçlardaki far tipi ve elektrik yapısına göre değiştiğini düşünüyorum. O nedenle sizin kasa ve donanımda bir arkadaşın deneyimi var ise bunun sizin için daha anlamlı olacağını düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hb civic h7 halojen farım çok kötüydü o nedenle osram nightbreaker laser aldım ürün iyi halojene göre daha aydınlatıyordu ama benim aracımda anlatılan aydınlığı hissedemedim üstelik bir tanesi 1 yıl olmadan patladı onedenle değişim yaparken led ampul takmaya karar verdim ve denedim sonrasın da anladım ki aydınlatma diye bir şey varmış. Ben bu durumun araçlardaki far tipi ve elektrik yapısına göre değiştiğini düşünüyorum. O nedenle sizin kasa ve donanımda bir arkadaşın deneyimi var ise bunun sizin için daha anlamlı olacağını düşünüyorum.

Kesinlikle haklısınız. Örneğin genelde en iyi sonuçları h7 tip ampullerin verdiği söylenir. Benim ampul tipim hb4 9006.. Peki sizin sonradan takdığınız led beyaz hangi ampul? Yağış ve sisli havada görüş kötü oldumu?

Aracınız
Yağış ve sis de görmeme olayının efsane olduğu fikri var bende osram ampulu alırken onlar içinde söylüyorlardı ama ben böyle bir sorunu hissetmedim. Led de aynı şekilde şu ara İstanbul yağışlı gitti bir çok akşam denedim söylenildiği gibi göstermeme alan daralması vb sorun yaşamadım. Yaşayanda neye göre yaşadığını anlatamıyor zaten.ben incelen yaptığımda tesisattan ses gelmesi radyo vb şeyleri kullanırken parazit yapması vb şikayetleri duyduktan sonra hele de led teknolojisinin halojenden daha fazla ısı çıkarması ve bunedenle ampüldeki fan sisiteminin önemli olmasının öne çıkması nedeni hiç riske atmadan Philips Ultinon led h7 aldım far sensörü coming göme dahil hiç bir işlevinde sıkıntı yapmadan yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.

Aracınız
Lümen olayına aldanmayın derim bir çok led ampul diye satan kişi veya marka led chip gücü veya kalitesini arttırmak yerine zenon etkisini arttırarak lümeni yükseltiyor oda pure led olayını ortadan kaldırıp daha bulanık sisli zenon efekti görüntüsü vermesini sağlıyor sonuçta lümen yüksek görünsede ışık dağılmış ve boğuk geliyor. Hiç yoktan takmadan önce karşılaştırdıklarım öyleydi Amazon’da yüksek lümenli lumiled ve cree led gerçek led ampüller gördüm pure led e yakın etki oluşturmak içinde uzunlarıma bunlardan taktırmayı düşünüyorum. Birde benim farımda kapak var ürün içerisine sığdı sizin aracınızda bunun olup olmayacağını önceden teyid edin derim.

edy

0
Merhabalar kolay gelsin herkese öncelikle öncelikle şunu belirtryim hangi markayı alırsanız alın hepsi çinde ürrtiliyor osram bile

edy

0
Lümen çok fark edeceğini düşünmüyorum kelvin hepsinde aynı benim fc5 var uzun kısa hepsi led xenon 15 aydır üstünde hiç bir sıkıntı olmadı

Aracım kısalarda hb4 9006 kullandığı için seçeneklerim pek yok. Halojen olarak düşünürsem osram nbu... Veya beyaz led yapıp sis farlarımı biraz daha kuvvetli sarı ışık ile değiştirerek yağmur ve sis durumunda sis farı desteği ile beyaz ışığın bu koşullardaki kaybını tölere etmek...

Aracınız
Merhabalar kolay gelsin herkese öncelikle öncelikle şunu belirtryim hangi markayı alırsanız alın hepsi çinde ürrtiliyor osram bile

Ürünün nerede üretildiği önemli değil hocam bence ne kalitede üretildiği önemli Çin’de her kalite için ürün üretim yapılıyor bmv araçta üretiyor ona kalırsa bundan Çin’de üretilen her ürünün kalitesiz veya kötü olduğu anlamı çıkarmamalı. Önemli olan ne sunduğunun teknik ayrıntılarını malzeme kalitesini belirten ve belgeleyen ürün almaktır.

Fd6 kasa civic kullanıcıları arkadaşlardan standart ampul dışında kullananlar varsa fikir alabilirim..

Geri