Far ayarı

Arkdaşlar,
Sol zenon far ampulumu d4s ile değiştirdim ama sol farın odak noktası sağ tarfa odaklandı. Ama farin kesme çizgisinde bir problem yok acaba diyorum ampulu yerine mi oturtamadilar yoksa sağ sol far ayarı mı yapılması gerekiyor.

Son düzenleme:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yukarı aşağı kalibrasyonu mevcut ancak sağa sola bilmiyorum. Sağa odaklanması enteresan, oturmamış olabilir. Yukarı aşağı ayar ise ;

Farin üstünde alyen anahtarının gireceği bir yuva var sağ farda sağ üste doğru sol farda sol üstte. Sağa çevirince far aşağı iniyor sola çevirince yukarı kalkıyor karanlık bir yerde duvara bakarak yapabilirsiniz. Belki aşağı indikçe odak değişebilir. Hiç ayarlamadım.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Benimde sol far patlamisti takim olarak aliexpressten d4s aldim dediginiz gibi sag farda sikinti yoktu ama sol far tam sagi aydinlatmayip biraz daha ic kisimda aydinlatma bitiyordu.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaslar,
Fotograf yukleyemedigim icin sag ve sol farimin kesme çizgisini çizmeye çalıştım. Siyah kareler ise farlarin odak noktasidir. Sağ farda sıkıntı yok ama sol farın odak noktası görüldüğü üzere sağ tarafa kaymış durumda hala çözüm bulamadim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaslar,
Fotograf yukleyemedigim icin sag ve sol farimin kesme çizgisini çizmeye çalıştım. Siyah kareler ise farlarin odak noktasidir. Sağ farda sıkıntı yok ama sol farın odak noktası görüldüğü üzere sağ tarafa kaymış durumda hala çözüm bulamadim.

Far ampullerinin yerini değiştirerek denediniz mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri