Farlarda buğu problemi

Yağışlı havalarda arabayı çıkarmam pek. Ve çıkardığım zamanlar yağmur vs. olmamasına rağmen farların sinyal kısmına doğru farın içinde damlacıklar ve çok az buğu oluyor. Bunun nedeni nedir ? Farda açma falan yapılmadı sadece gündüz farları turuncu ampul ile değişti acaba elektrikçi ampulü yuvaya tam oturtamamış olabilir mi ? Gerçi turuncu ampulü takalı 5 aydan fazla olmuştur bu damlacık sadece 1-2 aydır oluyor ?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Farın tahliye kanalları var, uzun vadede oradan tahliye edebilir ama bu kısa sürede çözüm sağlar. Açılmamış orijinal farda buhar zor olur, değişim sırasında nem almıştır. Çözüm kalıcı olur. Benim farlarım el yapımı, ilk yıkamada ve birkaç yağmurda buhar yaptı. Şu an kontrol ediyorum hiçbir buhar sorunu yok. Bu da tahliye ile çözüldü kendiliğinden.

Farın tahliye kanalları var, uzun vadede oradan tahliye edebilir ama bu kısa sürede çözüm sağlar. Açılmamış orijinal farda buhar zor olur, değişim sırasında nem almıştır. Çözüm kalıcı olur. Benim farlarım el yapımı, ilk yıkamada ve birkaç yağmurda buhar yaptı. Şu an kontrol ediyorum hiçbir buhar sorunu yok. Bu da tahliye ile çözüldü kendiliğinden.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden dolayı çok faydalı oldu bu bilgi benim için

Rica ederim. uzun ampulu söküp xenonları yakarak da ısı sağlayabilirsiniz ama diğeri daha iyi gibi geliyor bana :)

Bu taktik benim için daha iyi aslında çünkü fön makinası işi benim için zor sanayide halletcektim ama bu şekilde daha kolaymış kendim halledebilirim :) uzun yerine en dıştaki gündüz farlarını söküp xenonları yaksamda olur sanırım :)

aynı sorun bnm araçtada var sağ taraftaki farın sinyalin oldugu yerde bugu yapıyor 1 ay felan oldu göreli daha sonra 2 sindede sinyal ksmnda olmaya basladı diye htrlıyorm servise 20.000 bakımına gidince söylüyecegim.. bu arada farlar hiç açılmadı gündüz farlarını turuncu ampul taktırcam bu sorunu giderdikten sonramı taktırayım yoksa hemen mi taktırayım kafam karısık servis turuncu ampulu takarsam sorunu oraya baglayabilir die düşünüyorum en iyisi en iyisi 20.000 bakımında sorunu yaptırdıktan sonra turuncu ampulleri taktırmak..

aynı sorun bnm araçtada var sağ taraftaki farın sinyalin oldugu yerde bugu yapıyor 1 ay felan oldu göreli daha sonra 2 sindede sinyal ksmnda olmaya basladı diye htrlıyorm servise 20.000 bakımına gidince söylüyecegim.. bu arada farlar hiç açılmadı gündüz farlarını turuncu ampul taktırcam bu sorunu giderdikten sonramı taktırayım yoksa hemen mi taktırayım kafam karısık servis turuncu ampulu takarsam sorunu oraya baglayabilir die düşünüyorum en iyisi en iyisi 20.000 bakımında sorunu yaptırdıktan sonra turuncu ampulleri taktırmak..

servise sorsak kesinlikle sorunu ona bağlar çünkü bana takma buğu yapar demişlerdi :)

Geri