Farlarda Buharlanma Oluyor.

Aracınız
Merhaba Aracıma Hemen Hemen Herkesin Yaptığı Led Modifiyesini Yaptım Ancak Aracımda Farlarda Eğer uzun Süre Yanarsa Parkedip Gittikten 5-10 Dakika Sonra cam içinde köşelere Doğru Buhar(buğulanma) oluyor. Bu tarz Sorunla karşılaşanınız oldumu? duylar yerinde zaten ampulleri takarken farları söküp öyle takmıştık yerine oturmama durumu söz konusu değil led modifikasyonu yapan arkadaşlarda bu tarz bir problem oldumu veya bu sorunu nasıl çözebilrim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aracınız
Farlarin buhari kendiliginden geciyorsa bir problem olmaz kendi tahliye edebiliyordur, fakat uzun sure kaliyorsa acilip tekrardan silikonlanmasi gerek.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

1-2 saat kadar kalırsa geçiyor sorun kalmıyor ama led olayına girmeden önce böyle bir sorunla karşılaşmıyordum.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Buhar kalici olmadigi surece bir sorun yaratmaz zamanla da gecer kaybolur. Tahliye yerleri var farlarin, degisim sirasinda nemlendiyse ondan kaynakli olabilir. Bir sure daha kullanin gecmezse ampulleri cikarin sac kurutma makinesi ile bir sure kurutun sonra tekrar takin sorun kalkar.

Aracınız
Buhar kalici olmadigi surece bir sorun yaratmaz zamanla da gecer kaybolur. Tahliye yerleri var farlarin, degisim sirasinda nemlendiyse ondan kaynakli olabilir. Bir sure daha kullanin gecmezse ampulleri cikarin sac kurutma makinesi ile bir sure kurutun sonra tekrar takin sorun kalkar.

deneyeceğim söylediklerinizi teşekkür ederim...

Aracınız
Bu arada sac kurutma ile farin icini kurutacaksiniz, yazdigimi tekrar okuyunca ampulu kurutup takin gibi bir anlam cikmis da :D

:D Onu Anladım tabikide biraz araştırdımda nem olayıyla ilgili değişik yönetmeler kullananlarda var farın içine 1-2 torba silika jel koyup olumlu sonuç alanlarda varmış çeşitli forumlarda yazıyor.

Geri