Civic FB7 FB 7 Aracın ikaz ışıkları yandı. Yardım

Merhaba Hocam öncelikle umarım sorun çözülmüştür. araçta tüp var mı hocam? aracı aldığımda tüp yoktu araçta. tüp taktırdıktan kısa bir süre sonra tüm uyarı ışıkları yanmaya başlamadı ama bendekinde sönmedi bir daha. Tüp bağlantılarında hata olduğu ortaya çıktı. bağlantıları düzeltilince bir dha öyle bir hata yapmadı.

Sorun devam ediyor iki 3 gündür sanayide bulamadılar beyinden değilmiş şu anlık sensörleri çalışıyor aküyü değişmişler iki saat sonra yine yanmış şimdi beyini resetlemişler yarın tamam olarak bi cevap verecekler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaslar bugunde benim.araci ilk calistirdigimda lastik.ikazi vsa ikazi ve abs ikazi yandi sonmuyor menudende sifirlanmiyor belki anlik vermistir diye dusundum yol yaptim yine sonmedi abs sensorundenmi yapti acaba varmi fikri olan moralimi bozdu baya

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaslar bugunde benim.araci ilk calistirdigimda lastik.ikazi vsa ikazi ve abs ikazi yandi sonmuyor menudende sifirlanmiyor belki anlik vermistir diye dusundum yol yaptim yine sonmedi abs sensorundenmi yapti acaba varmi fikri olan moralimi bozdu baya

ABS sensör arızası olabilir. Cihazla bağlanıp bakmak lazım. Sensör kablo bağlantısını kontrol edin kopukluk var mı bakın. Bir de sert fren yapıp ABS devreye giriyor mu bakabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2012

arkadaslar sorunum cozuldu gecen gun su birikintisine girmistim o suda sensorun icine girdi zannedersem ondan yakmis ikazlari araci bugun pcye bagladik sol on sensor hata vermis.pcden sildik hatayi suan yanmiyor herangi bi arizali parca cikmadi yani aracta.diger konuda gitmisken gergi kutugunede baktirdim onunda bilyasi otmeye baslamis amortisoru patlamis onuda degistirdi usta elimde sifir uygun fiyata aldigim ina marka vardi taktik 70 tl iscilik aldi arizalari silme gergi kütüğü degisimi icin

Aracınız
Civic FB7 2012
ABS beyni öyle kolay arızalanan bir parça değil. Bende de aynı problemler oldu. Aracın içerisinde tüm lambalar yanıyordu. VSA ABS Yokuş Kalkış vs hiçbirisi de çalışmıyordu doğal olarak. Honda servisi ABS beyni değişecek dedi. Tamam dedim fiyatını sordum. 16.000₺ parça fiyatı dediler işçiliği sorma gereği bile duymadan kalsın dedim. Sanayide beyin tamiri yapan ustaya götürdüm. Beyini kontol ettirdim beyin sağlam dedi. Sorun aracın elektrik tesisatındaymış. Tüm beyinler birbiri ile iletişimi sağlayamayınca ne kadar arıza lambası varsa hepsini yakıyor. Öyle hemen ABS beynini değiştirmeye kalkmayın. Önce tesisatınızı kontrol ettirin.

Aracınız
Civic FB7 2014
ABS beyni öyle kolay arızalanan bir parça değil. Bende de aynı problemler oldu. Aracın içerisinde tüm lambalar yanıyordu. VSA ABS Yokuş Kalkış vs hiçbirisi de çalışmıyordu doğal olarak. Honda servisi ABS beyni değişecek dedi. Tamam dedim fiyatını sordum. 16.000₺ parça fiyatı dediler işçiliği sorma gereği bile duymadan kalsın dedim. Sanayide beyin tamiri yapan ustaya götürdüm. Beyini kontol ettirdim beyin sağlam dedi. Sorun aracın elektrik tesisatındaymış. Tüm beyinler birbiri ile iletişimi sağlayamayınca ne kadar arıza lambası varsa hepsini yakıyor. Öyle hemen ABS beynini değiştirmeye kalkmayın. Önce tesisatınızı kontrol ettirin.
Servisler , parayi çayirdan topluyoruz zannediyorlar. Bu kadar firsatçilik bu kadar fahiş fiyat ve esnaflik bizim ulkemize mi ozgu anlamiyorum. Cok ama cok uzucu bir durum. Çözüm çok basit. Bu sekilde bir fiyatlandirma ile karşilaştiginizda : çüşş deyip tepkinizi koyun ve oradan derhal uzaklasin :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Bugün benim araçta da aynısı oldu. Seyir halinde vsa,abs,break hold, yokuş kalkış desteği lambaları sırası ile ekranda yanmaya başladı. Petrole girdim LPG aldım, çalıştırdım yine sırası ile yanmaya başladı. Biraz ilerledim uyarılar gitti. Herşey normale döndü. Bende sanayiye gitmedim. Bakalım yarın yada diğer gün yine yapacak mı merak ediyorum. Bu arada gergi kütüğü amortisör ünü nerede değiştirdiniz. Benim araçta da ses yapıyor tirrr diye (vitesi D konumuna alınca. Ayağımı frenden çekip hareket etmeye başlayınca ses kesiliyor). Bir ustaya gösterdim gergi kütüğü değişecek dedi. Sadece amortisör ünü değiştiren yerlerde varmış. Nasıl oluyor Sadece amortisör değişimi?

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün benim araçta da aynısı oldu. Seyir halinde vsa,abs,break hold, yokuş kalkış desteği lambaları sırası ile ekranda yanmaya başladı. Petrole girdim LPG aldım, çalıştırdım yine sırası ile yanmaya başladı. Biraz ilerledim uyarılar gitti. Herşey normale döndü. Bende sanayiye gitmedim. Bakalım yarın yada diğer gün yine yapacak mı merak ediyorum. Bu arada gergi kütüğü amortisör ünü nerede değiştirdiniz. Benim araçta da ses yapıyor tirrr diye (vitesi D konumuna alınca. Ayağımı frenden çekip hareket etmeye başlayınca ses kesiliyor). Bir ustaya gösterdim gergi kütüğü değişecek dedi. Sadece amortisör ünü değiştiren yerlerde varmış. Nasıl oluyor Sadece amortisör değişimi?

Bence öncelikle akünüzü kontrol ettirin, zayıf aküde araç çalışıyor ancak elektrik tesisatına yeterli veremediği durumlarda da dediğiniz durum oluyor,

Aracınız
Civic FD6 2008
Aküyü Ağustos ayında değiştirmiştim. Hatta değiştirdiğim zaman araç trafiğe çıkalı 2 yıl 2 ay olmuştu. Yani 2 yılda akü değiştirmek bile bana garip gelmişti. Şuandaki akü henüz 9aylik bile değil. Geçen klimayı açtım ve bu sıkıntıyı oluşturdu. Acaba onunla alakalı bişey mi diye düşünmeye başladım
Bence öncelikle akünüzü kontrol ettirin, zayıf aküde araç çalışıyor ancak elektrik tesisatına yeterli veremediği durumlarda da dediğiniz durum oluyor,

Benim de aynı arıza lambaları arada yanıyor ve yandığı zaman ilginçtir klima da devre dışı kalıyor. Yalnız benim arızam serviste sübap ayarı yaptırdıktan sonra oluştu ama ispat edemem. Geçenlerde bir usta bu üçlü bazen de daha fazla lambanın yakıt sistemindeki bir dengesizlikten kaynaklandığını söyledi. İlk önce mantıklı gelmedi ama sanırım doğru. Dün de hava filtresinin körüğünü değiştirmek için maf oradaki sensörü sökünce tekrar yandı ama temizleyip taktılar, arıza kaydını sildiler, şimdilik düzeldiğine inanıyorum. İnşallah bir daha yanmaz, çünkü çok sinir bozucu bir durum.

Geri