Civic FK7 FB 7 yerine golf

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Crv ile tiguan muadil araçlar değil.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
CR-V & Tiguan kıyaslamasında bir yerde şöyle bir yorum okumuştum, çok hoşuma gitmişti.. 'Biri (CR-V) efsane olmuş bir model, ülkemizde akla ilk gelen SUV lardan, diğeri (Tiguan) ise ayağına bot giymiş Golf.' :) Gerçekten efso bir benzetme olmuş... Her nekadar ikisi aynı segmentte olsa da bence de muadili olamaz...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
2015 sonrası wv araçların şanzıman güncellenmiş, eskisi kadar sıkıntı çıkartmıyor diye duymuştum.
Ben kullandım 1.4 tsı motor olanını kesinlikle bizim atmosferik motorlarla kıyaslanamaz şekilde akıyor yolda. Ayrıca bindiyseniz görmüşsünüzdür konforu bizim araçlara göre çok çok iyi. Ses yalıtımı olsun kullanılan malzeme olsun benim şahsen çok hoşuma gitmiştir. Ha ufaklık konusuna gelince de bence tek handikapı bagajı. Onun haricinde arka koltuk yaşam alanı bizim fb7 yi aratmayacaktır size. Netice bizim Fb7 lere devasa plastik bir göğüslük koyarak aracın iç yaşam alanı küçültülmüş ( ne gerek varsa artık)

Bence pişman olmazsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu mevzuu hep gündeme gelmiştir. Honda dan BMW ye geçilir, Honda dan Mercedes e geçilir, Honda dan Audi ye geçilir ama Honda'dan WV ye, Opele, Forda, Citroene, Pejoya, Renoya, Toyotaya, Hyundaiye, Mazdaya geçmeye gerek yok bence.. Geçilecekse muhteşem üçlüye geçilir ama diğerleri F/P açısından çok mantıklı gelmiyor bana... Bence önemli olmakla birlikte genel açısından Burda sadece Aidiyet duygusu önemli değil, asıl önemli olan F/P.... Soruyu şöyle sorarsak daha açıklayıcı olabilir; CR-V den Tiguana geçilir mi? El Cevap; iyi misin :)

Kesinlikle haklısın Honda dan Ww golfe geçilmez kanaatine vardım belki segment yükseltirim c sedandan d sedana geçerim Ww passat gibi veya premium c sedana geçerim BMW Mercedes veya Audi

Aracınız
Civic FB7 2015
2015 sonrası wv araçların şanzıman güncellenmiş, eskisi kadar sıkıntı çıkartmıyor diye duymuştum.
Ben kullandım 1.4 tsı motor olanını kesinlikle bizim atmosferik motorlarla kıyaslanamaz şekilde akıyor yolda. Ayrıca bindiyseniz görmüşsünüzdür konforu bizim araçlara göre çok çok iyi. Ses yalıtımı olsun kullanılan malzeme olsun benim şahsen çok hoşuma gitmiştir. Ha ufaklık konusuna gelince de bence tek handikapı bagajı. Onun haricinde arka koltuk yaşam alanı bizim fb7 yi aratmayacaktır size. Netice bizim Fb7 lere devasa plastik bir göğüslük koyarak aracın iç yaşam alanı küçültülmüş ( ne gerek varsa artık)

Bence pişman olmazsınız.

Golfün tamam malzeme kalitesi iyi yalıtımı iyi ama diğer arkadaşın söylediği gibi dsg istanbul şehir içi trafiğinde piyango Honda dan aman aman farkları yok ikisi de aynı hemen hemen Honda’nın sorunsuzluğu cep dostu olması güzel birşey

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Şu an sorun çıkarma ihtimalini bir kenara bakarsak aslında DSG kullanabileceğiniz en iyi şanzımanlardan biri.

Golf 2016-2017 aracın kilometresi ve bakımı burada önemli. Vw kaybettirmez pek değer olarak da size. Şanzımanı kullanma konusunda biraz bilgi edinmeniz gerekiyor. Araç sürekli vites değiştirme eğiliminde 1'den 2'ye sürekli atıyor misal yoğun trafikte. Bunu siz manuel olarak attırmazsanız pek yormazsınız şanzımanı. Park konusunda da gerekli özeni gösterirseniz yine şanzıman götürür. Fb7 kullanan biri olarak şimdi araca saydırmak istemiyorum ama yani fark çok ya? her yönden... Ancak güven gerçekten farklı bir şey. Yani şu zamanda o kadar çok araçlar el değiştiriyor ki, alınacak çoğu araç sürpriz yumurta gibi.

Bunun dışında Vw HB'yi ezik görüyorsanız, Mercedes c180 1.8 CGI motorlu 2011-2012 makyajlı kasalar da alınabilir LPG ile iyi onlar da.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Dsg ve TSİ motor kullanımı süper, yalıtım ve konforda çok daha iyi. Tek handikapı şanzıman arıza riski oda şans işi biraz, geçilirse pişman etmez :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Golf 7.5 dizelim vardi gecen sene cok sessiz konforlu kalite hissi cok yukssk bi araba. Dsg alacaksaniz tavsiye etmem en ufak biseyde dsg mi diye korkup durursunuz. Onun yerine son kasa civic alin . Manuelse tabiki korkmadan alin dizelse golf u.

Golf 7.5 dizelim vardi gecen sene cok sessiz konforlu kalite hissi cok yukssk bi araba. Dsg alacaksaniz tavsiye etmem en ufak biseyde dsg mi diye korkup durursunuz. Onun yerine son kasa civic alin . Manuelse tabiki korkmadan alin dizelse golf u.
Vw nin dizel motorlarını başarılı buluyorum.Dediğiniz gibi düz vites dizel golf alınır

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri