Fb7 130 da titreme ve virajlarda arka atması

Ad Soyad
Enes Tunç
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar 2015 honda civic fb7 araca sahibim. Araç 100u geçince titriyordu ve virajlarda arabanin arkası atıyordu. Araba ağır hasar kayıtlı hasarı tekerden almış. Jantta yamukluk varmış duzelttirdim ama tam düzeltemedi usta. Şimdi 130 dan sonra titreme yapıyor ve virajda arka atması hala devam ediyor. Rot balans ayarı da yaptırdık. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Lütfen yardımcı olunnn

Ugr60

0
Hasarı alan tekerliğin süspansiyon sistemine detaylı bakmak gerekir. Salıncak , amörtisör vs zarar görmüş ise rot-balans ayar tutmayabilir. Kamber ,toe oranı da önemli. İyi bir rot balansçıya götürürseniz nereden kaynaklandığını anlayabilir. Normalde 100 üzeri titremeler rot balans ayarı ile düzeliyor ama arkadan atma olayı biraz farklı. Şaselerde işlem var ise buda sebep olabilir.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Genelde z rot ve viraj denge cubugu degisiminde yol tutus eskisi gibi oldugunu yabanci formlarda cok okudum, benim aracimdada ciddi oranda kamber aci sorunu var, yetkili servise goturdugumde parcalari degistirecegim artik. Civiclerde kronik arka suspansiyon sorunu oldugunu cok duydum hatra bizzat meshur bir rot ustasindanda. Birde imkan varsa michellin lastik alin ben er33 ten sonra dunyam degisti yok boyle yol tutus manyak birsey.

Geri