FB7 18 Jant

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamın aleyküm ; FB7 aracıma 8.0×18 // ET35 ebatlarında 18 jant alacağım. ön ve arka tarafta çamurluklara sürtme sorunu veya başka bir sorun yaşar mıyım, ve lastik tercihim 40 yanak olacak. Önler 215/40R18 arkalar 225/40R18 ebatlarında mı olmalı bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim...

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
aleyküm selam,
orjinal lastikler ve jantlar 205/55/16 x 6,5 ET45 olan model için konuşuyorsak,
ve takılacak yeni jantlar 8,0 ET35 ise ideal lastik tabanı 225-235 mm dir. 215 değişim % desi bakımından kurtarsa da, yeni jantların genişliğini minimum seviyede kurtaracaktır. dediğim gibi 225 ve ya 235 taban ideal o jant genişliğine.

baktığım uygulamaya göre;
*Jantlar süspansiyona 9mm yaklaşıyor çoğu araba için kabul edilebilir ama kontrol etmenizde fayda var.
*Şuanki durumuna göre lastikler 20mm jantlar 30mm dışarıya taşacaktır. metre ile kontrolünü yapabilirsiniz.
*yükseklik olarak 3mm oynuyor çamurluğun içi muhtemelen kurtarır.

** en önemli değişim bu sanırım. bunu bir ustaya danışmanız gerekebilir, programdaki uyarının çevirisi şu şekilde;
"Pozitif Scrub radisu (fırçalama yarıçapı) 9 mm değiştirilecektir, bu da aracın yol tutuşunu etkileyebilir, lütfen üretici önerilerine bakın. lütfen hesaplanan değerin yaklaşık olduğunu unutmayın."

Aracınız
Civic FB7 2012
aleyküm selam,
orjinal lastikler ve jantlar 205/55/16 x 6,5 ET45 olan model için konuşuyorsak,
ve takılacak yeni jantlar 8,0 ET35 ise ideal lastik tabanı 225-235 mm dir. 215 değişim % desi bakımından kurtarsa da, yeni jantların genişliğini minimum seviyede kurtaracaktır. dediğim gibi 225 ve ya 235 taban ideal o jant genişliğine.

baktığım uygulamaya göre;
*Jantlar süspansiyona 9mm yaklaşıyor çoğu araba için kabul edilebilir ama kontrol etmenizde fayda var.
*Şuanki durumuna göre lastikler 20mm jantlar 30mm dışarıya taşacaktır. metre ile kontrolünü yapabilirsiniz.
*yükseklik olarak 3mm oynuyor çamurluğun içi muhtemelen kurtarır.

** en önemli değişim bu sanırım. bunu bir ustaya danışmanız gerekebilir, programdaki uyarının çevirisi şu şekilde;
"Pozitif Scrub radisu (fırçalama yarıçapı) 9 mm değiştirilecektir, bu da aracın yol tutuşunu etkileyebilir, lütfen üretici önerilerine bakın. lütfen hesaplanan değerin yaklaşık olduğunu unutmayın."
İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim hayırlı bayramlar..

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
o ofset ve et ile 225 40 ebat lastikle sorunsuz kullanırsınız. yanlız ön ayrı arka ayrı almayın hem 215 ara ebat oldugu için daha pahalı hemde rotasyon yapma sansınız yok ileride. ve mutlaka kaliteli yumusak lastiktakın ben michelin kullanıyorum 18 lerle cok memnunum.

Aracınız
Civic FB7 2012
o ofset ve et ile 225 40 ebat lastikle sorunsuz kullanırsınız. yanlız ön ayrı arka ayrı almayın hem 215 ara ebat oldugu için daha pahalı hemde rotasyon yapma sansınız yok ileride. ve mutlaka kaliteli yumusak lastiktakın ben michelin kullanıyorum 18 lerle cok memnunum
Dediğiniz gibi ara ebat pahalı özellikle michelinlerde. heralde pilot sport 4 kullanıyorsunuz lastik etiketinde ses desibeli 71 gösteriyor fakat falken ziex z310 lastikte ise 69 desibel yazıyor michelin sizce sesli bi lastik mi

Son düzenleme:
Gerek var mı ki ve fb7 civic 8.0 ET jant ve 235 lastik ile size ne tür sorunlar çıkaracak düşündünüz mü?

Konfor zayıf zaten, hiç kalmayacak... yakıt artacak. Amasör rotil vs çabuk bitecek.... vs

Benim aracın her yeri orijinal 5 kişi bindigimizde hafif yatık yollarda arka davlumbaza sürtme yaptığı oluyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
Gerek var mı ki ve fb7 civic 8.0 ET jant ve 235 lastik ile size ne tür sorunlar çıkaracak düşündünüz mü?

Konfor zayıf zaten, hiç kalmayacak... yakıt artacak. Amasör rotil vs çabuk bitecek.... vs

Benim aracın her yeri orijinal 5 kişi bindigimizde hafif yatık yollarda arka davlumbaza sürtme yaptığı oluyor.
Evet doğru, dediğiniz olumsuzlukların hepsi olacak. Ama bunu göze aldım ?

Aracınız
Selamın aleyküm ; FB7 aracıma 8.0×18 // ET35 ebatlarında 18 jant alacağım. ön ve arka tarafta çamurluklara sürtme sorunu veya başka bir sorun yaşar mıyım, ve lastik tercihim 40 yanak olacak. Önler 215/40R18 arkalar 225/40R18 ebatlarında mı olmalı bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim...

Hocam ben arceo valencia aldım 18 “ 8.5 et 35

Yay yok orjinal..arka tam oturdu önler biraz dışarda kaldı ama biraz basmak istiyor

Lastiklerin hepsi 225/40/18 falken ziex 310 konfor olarak çok az farkettim.
Yakıt farketmedi ettiyse bile ben farketmedim o derece :)
Yol tutuşu çok iyi oldu şerit değişirken bile ok gibi geçiyor.

Orjinal 16” jantlarını lastikleriyle beraber ağırlıklarını tarttım ve 18” jant lastik arasındaki fark 13 kg olduğunu gördüm yani aracım 13 kg fazla taşıyor. Tabi bu seçmiş olduğunuz janta göre değişir.

Sonuç olarak derseniz ben memnunum benim aracım 2007 accord sizin fb7 de konfor performans olarak taktıktan sonra nasıl olur bilemem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri