FB7 2013 C sütunu göçük vakası

ywzckr

0
Hocam yol durumundan bahsedince bir ışık yandı bende. 1 haftalığına Batman’dan Mardin e geçtim. Dün döndüm. Yollar berbat. Düzgün olan yerler de kilit taşı. İyi hatırlıyorum Nisan başında arabaya film çektirdikten sonra güzelce kendim yıkamıştım bu olay yoktu. Olsa kesin görürdüm. Kızım o benim her şeyini bilirim. Bir de bende spor yay var 5lik vogtland. Sebep bu olabilir mi? İhtimali nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ben bu işin uzmanı değilim kendi bildiğimle yorumlayarak fikir veriyorum, yeni modelde olduğu gibi kaputta dalgalanma arka kapılarda en kucuk darbede hasar alıyorsa sizin araçtada olabilir çünkü honda kaput ve arka kapıda kullandığını kabul etti, geri kalan kısımlardada kullanılsa bile güvenliği ihlal etmediğinden kabul etmemiştir zira euro ncapden 4-5 yıldız aldı araçla.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Firmanın açıklamasına göre Eylül 2016'dan önce olabilecek bir problem Kobe Çelik'le ilgili olamaz.

NE OLMUŞTU?
Dünyanın en büyük çelik üreticilerinden Japon Kobe Steel, ürünlerinin kalitesi hakkındaki verilerin sahte olduğunu itiraf ederek büyük bir skandala imza attı. BuÇelik devinin skandalı sonrası özür dileyen dileyene
itirafın ardından hisseleri çöküşe geçen Japonya’nın en büyük üçüncü çelik üreticisi, Eylül 2016 ile Ağustos 2017 arasında bazı alüminyum ve bakır ürünlerinin mukavemeti ve dayanıklılığı hakkında sahte veriler ürettiğini açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/celik-devinin-skandali-sonrasi-ozur-dileyen-dileyene-40607358

Hocam haberde aliminyum ve bakır diyor ama demir tozundan tut celige kadar herseyin verileriyle oynamışlar, bu yüzden hisseleri baya düşmüştü kabul ettikleri an. Adamlar sadece araç firmalarına değil uçak firmalarına da malzeme satıyordu. Bizim jet fadılın yarısı kadar çakal birisi olsa kobe çelikte kaç yıldır bu değerlerle oynadılar bilemeyiz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=14]timothyblue[/MENTION] Hocam geçmiş olsun bana sorunun kaynağı dış etkenmiş gibi geldi, fb7 de aynı yerde göçük sorunu yaşamıştım sokakta kavga eden çocuklar biri diğerini c sütununa yaslayıp dövmüş sonrasında sütunda göçük oluşmuştu, bunları daha sonra kameradan izlediğim için net biliyorum :)
Göçen yeri boyasız düzelttirdim sonrasında bir daha göçük oluşmadı.

ywzckr

0
FB7 2013 C sütunu göçük vakası

Kimse kendi aracını kötüleyip değerini düşürmek istemez. Burası civictr forum un FB7 bölümü. Yani herkes zaten bu aracın sahibi. Basıma bir olay geldi. Kızım diye sevdiğim aracımda oluşan gocukler sizlerde de oluştu mu diye sormam gerekiyordu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam yanlış anlamayın benim size sitemim yada kızma gibi davranışım yok genel kanıya binaen söyledim ben bunları yoksa tabiki sorabilirsiniz yanlış anladıysanız kusura bakmayın. Buna kafanızı mümkün oldukça takmayın hocam bende takan birisiydim araçtan trim sesi gelince rahatsız ederdi beni söker silikon sıkardım zamanla boşvermeye başladım. Sizin güvenliğinizi sağlasın araç yeterli hocam yoksa insan soğuyor araçtan zamanla. Umarım aracınızda bu şekilde bi sorun yoktur. Geçmiş olsun tekrardan

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam haberde aliminyum ve bakır diyor ama demir tozundan tut celige kadar herseyin verileriyle oynamışlar, bu yüzden hisseleri baya düşmüştü kabul ettikleri an. Adamlar sadece araç firmalarına değil uçak firmalarına da malzeme satıyordu. Bizim jet fadılın yarısı kadar çakal birisi olsa kobe çelikte kaç yıldır bu değerlerle oynadılar bilemeyiz.

Tamam onu anladık da adam bu usulsüz işleri eylül 2016'dan sonra yaptık demiş. Senelerdir böyle bir usulsüzlük olsa kendileri itiraf etsin etmesin mutlaka kokusu çıkardı, zaten bir şekilde tespit edildi ki itiraf etmek zorunda kaldılar. Bu andan itibaren daha ne kadar sıvayabilirler? Gebze fabrikası da ham maddeyi Avrupa'dan alıyoruz diyor. Diyelim ki Honda Gebze doğru söylüyor; Türkiye'de ki FC5 olayının Kobe çelikle hiç bir ilgilisi olamaz. Hadi Gebze Honda yalan söyledi çelik ve alüminyumu Japonya'dan getiriyor (lojistik açıdan pek de mantıklı olmayabilir), Kobe Çelik'in açıklamalarına göre sadece eylül 2016 sonrası sorun olması gerekir. Kaldı ki Toyota, General Motors, Ford, Mitsubishi ve Nissan da aynı firmanın müşterisi, hatta Honda'dan çok daha fazla mal alımları var. Bu üreticilerin otomobillerinde sac problemi pek duymadık. Kişisel görüşüm FC5'teki sorun malzemeden ziyade tasarım kaynaklıdır, aynı malzemeyi yarım mm kalın kullansa ya da başka bir şekil vermiş olsa belki göçük falan olmayacak.

ywzckr

0
Tamam onu anladık da adam bu usulsüz işleri eylül 2016'dan sonra yaptık demiş. Senelerdir böyle bir usulsüzlük olsa kendileri itiraf etsin etmesin mutlaka kokusu çıkardı, zaten bir şekilde tespit edildi ki itiraf etmek zorunda kaldılar. Bu andan itibaren daha ne kadar sıvayabilirler? Gebze fabrikası da ham maddeyi Avrupa'dan alıyoruz diyor. Diyelim ki Honda Gebze doğru söylüyor; Türkiye'de ki FC5 olayının Kobe çelikle hiç bir ilgilisi olamaz. Hadi Gebze Honda yalan söyledi çelik ve alüminyumu Japonya'dan getiriyor (lojistik açıdan pek de mantıklı olmayabilir), Kobe Çelik'in açıklamalarına göre sadece eylül 2016 sonrası sorun olması gerekir. Kaldı ki Toyota, General Motors, Ford, Mitsubishi ve Nissan da aynı firmanın müşterisi, hatta Honda'dan çok daha fazla mal alımları var. Bu üreticilerin otomobillerinde sac problemi pek duymadık. Kişisel görüşüm FC5'teki sorun malzemeden ziyade tasarım kaynaklıdır, aynı malzemeyi yarım mm kalın kullansa ya da başka bir şekil vermiş olsa belki göçük falan olmayacak.

Hocam ikimizde elimizde ölçüm şartlarımız yok, farazi konuşuyor oluyoruz. Senin dediğinde olabilir benim dediğimde sende firmanın zaten yakalandık diye dürüst olması gerektiğini düşünüyorsun ama firma tamamen batmamak için bir kısmını kabul edip en azından batmayalım diyebilir. Örnek olarak vw 350bin araç için emisyon skandalı için araç mezarlığı yaptı. Vw bunları satmasada ayakta kaldı. Bir çelik firması ürününü satamayınca batar nitekim nerdeyse öyle oldu. Şasi rijitliği minimum 10000 nm olması hesaplanırken fc5 lerde 6000-8000 arası bi değer çıkmış c sutunu için o yüzden köpük sıkarak o bölgeyi sertleştirmeye çalışıyorlar bu ülkemiz gibi bozuk yollarda çok uzun süreli çözüm olmayacak o yüzden yaptıkları işleme garanti veremiyorlar. Sac 1mm kalın olsaydı da çözülmezdi. Ya şaside yada c sütununundan bagaj bölümüne doğru olan bölümde kobe çeliği var ki hesaplanan değerleri tutturamadılar. Euro ncapden 5 yıldız aldıklarına göre tahminimce bagaj tarafında sorun var o yüzden araç arkadan büyük hasar alıyor diye düşünüyorum.
Şasi burulma değerleri için aşağıdaki linke örnek olarak bakabilirsin.

http://blogs.youwheel.com/2014/04/2...r&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Aracınız
2016 haziran ayında teslim aldığım fb7 kasanın hiçbir bölgresinde kendiliğinden oluşan ezik göçük yok fakat sonradan bir insanın özellikle çamurluklara yaslanmasıyla oluşabilir izlenimi var.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sanki göçme değilde sizin resimlerdekiler ezilme gibi duruyor. Fc5 kasadaki göçük dalgalanma şeklinde herkesin gördüğü üzere. Benim aracımda Fb7 civic 2015 hiç böyle bişey duymamıştım baktım aracıma en ufacık bi sorun yok bu konuyla ilgili. Duyanda fc5 skandalı gibi sanacak Fb7 araçları

Aracınız
Kimse üzerine alınmasın hocam burası bir forum paylaşım yeri yorumlara açık olmak lazım bilende bilmeyende yazıyor forum işte paylaşmaz isek ne anlamı kalır değilmi aracı alırken çok detaylı araştırmalarda bulundum dolu hasarı göçüğü kesinlikle olamaz keza olsa bunu yapacak tecrübe ettiğim usta ve sizin tekrar ederek aynı sorunu fark edecek olmanız için mucize gerekli eğer hasar büyük değilse öyle işçilikler yapılıyor. Aracımın üst kısımda bir kaput üzeri ve arka bagaj kapağında vardı bu diğerleri çamurluk vs. etrafında vardı bir parmağın genişliğinde boyada ne çizik nede herhangibi iz hiç bir şey yoktu sanki parmak basılmış gibi daha öncede belirtiğim gibi bakımı kısa sürede yapıldı ancak şimdi farklı 3 yerde aynı göçüklerden var senaryo aynı bu gün arkadaşım bir göçüğe buna tas vurmuş dedi boyada ne iz var ne bişe dedim diğerleri nedir? Onada şöyle cevap verdi araç yıkama yerlerinde olma ihtimali dikkat etmek lazım mış sebep çok buldun mu daha öncede bu sebepler ile 600 tl para verdim ha yine vericem yapılacak cuma günü 50 bin bakımı için servis den randevu aldım birde onlara göstereceğim honda teknolojisi ve rahatlığı ile tutku dış kaporta sözün bittiği yer kendi düşüncem bu yöndedir. Teşekkürler

sağ kapı 01.jpg sağ kapı 02.jpgsağ kapı 03.jpgarka stun 01.jpg

Aracınız
Sanırım benim için söylediniz, kusura bakmayın aracınızda sorun yaşamanızdan ötürü sizin adınıza üzüldüm. Ancak ikinci el almış olmanıza ve sebebini kendiniz bile tam kestirememiş olmanıza rağmen sanki böyle genel bir problem var gibi yazmışsınız. Ben mesajlarımda buna dikkat çekmek istedim, herhangi bir art niyet beslediğim yok. Sizin bahsettiğiniz göçmeler dolu göçüğüne çok benziyor mesela, belki sizden önceki sahibinde iken dolu hasarı aldı ve boyasız göçük düzelten bir yerde düzeltildi. Belki gözden kaçırdıkları yerleri siz sonradan tesbit ettiniz. Hatta şu da olabilir, düzeltmiş oldukları yerler zamanla tekrar bozulmuş olabilir, çünkü ne kadar düzeltme yapılsa da esneyen metal eskisi kadar mukavim olamayacak. Hatta ve hatta bir dönem dolu hasarlı sıfır araçların satılmış olduğunu bile duymuştuk. Ben de şimdi bunları farazi yazıyorum, gerçek sebebini bilemiyoruz. Umarım aracınızda daha fazla sorun çıkmaz. Kaldı ki siz, Honda'nın sizin için tutku olduğunu yazmışsınız, benim için değil mesela. Daha önce de farklı bir konuda fb7 nin muhtemelen ilk ve son honda aracım olacağını yazmıştım. Honda, FC5 konusunda müşterisine yaşatmış olduğu durumu adam gibi düzeltmediği taktirde bu fikrim değişmeyecek. Yazdıklarınıza bir funboy gibi cevap verdiğimi düşünmeyiniz diye bunları belirtmek istedim...

Kimse üzerine alınmasın hocam burası bir forum paylaşım yeri yorumlara açık olmak lazım bilende bilmeyende yazıyor forum işte paylaşmaz isek ne anlamı kalır değilmi aracı alırken çok detaylı araştırmalarda bulundum dolu hasarı göçüğü kesinlikle olamaz keza olsa bunu yapacak tecrübe ettiğim usta ve sizin tekrar ederek aynı sorunu fark edecek olmanız için mucize gerekli eğer hasar büyük değilse öyle işçilikler yapılıyor. Aracımın üst kısımda bir kaput üzeri ve arka bagaj kapağında vardı bu diğerleri çamurluk vs. etrafında vardı bir parmağın genişliğinde boyada ne çizik nede herhangibi iz hiç bir şey yoktu sanki parmak basılmış gibi daha öncede belirtiğim gibi bakımı kısa sürede yapıldı ancak şimdi farklı 3 yerde aynı göçüklerden var senaryo aynı bu gün arkadaşım bir göçüğe buna tas vurmuş dedi boyada ne iz var ne bişe dedim diğerleri nedir? Onada şöyle cevap verdi araç yıkama yerlerinde olma ihtimali dikkat etmek lazım mış sebep çok buldun mu daha öncede bu sebepler ile 600 tl para verdim ha yine vericem yapılacak cuma günü 50 bin bakımı için servis den randevu aldım birde onlara göstereceğim honda teknolojisi ve rahatlığı ile tutku dış kaporta sözün bittiği yer kendi düşüncem bu yöndedir. Teşekkürler

Geri