Fb7 2014 orta susturucu sonrasi yakit artişi

Aracınız
Arkadaşlar mayıs ayında aldığım aracımı yaklaşık tahmini 2 ay önce orta susturucusu iptal ettirdim.iptal aşamasından önce ortalama yakıt 1oo km de 7.7 den 7.6 ya düşmüştü ama şuan 7.8 e yükseldi fakat ben 7.9 olur diye düşünüyorum yaptıracak arkadaşlar varsa bilgileri olsun.

Trust

0
Aracınız
Hocam benim arabada herşey orjinal 13.8 yakıyorum buna bi çaren varmı :)

Aracınız
Ben orta susturucuyu iptal ettirdim fakat araştrmalarım sonucu aracın düşük devir kullanıldığı sürece yakıt artışı olduğunu yazmış herkes fakat yüksek devirlerde kullanılırsa performans artışı olduğu tespit edilmiş.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sıfır tam 1/10 lik değişimle neyin hesaplamasını yapıyorsun hocam :) bir ay 8 yakarken bir ay [MENTION=6]Trust[/MENTION] gibi 12 yakıyorum. O veri seni bir yere ulaştırmaz kısacası. [MENTION=6]Trust[/MENTION] hocam eco yu aç eco yu.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Arkadaşlar bu arabayla orta trafikte 10 un altına düşmek imkansız daha aşağıya görenler ya i mid uzun zamandır sıfırlamiyor yada hesapları yanlış.
İstanbul için konuşuyorum 10 litre altında yakıyorum diyenlere temah etmeyin böyle birşey mümkün değil.

Aracınız
Eco zaten açık yakmasından yana şikayetim olsa LPG taktiririm [MENTION=6]Trust[/MENTION] yazdiğımı iyi okursan yaptırıcak olanlara yönelik ben bi konu açtım ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Konuya bende yorum yapayım aracım benzinliydi, kış aylarında genelde kısa mesafe gittiğim için 10 12 lt arası yakıyordu, şehir izmir.Yaz aylarında 9 lt civarı yakıyordu.
@SoykanSULUN Hocam şehir içi trafikte yazdığınız gibi 0.1-0.2 gibi değer farklılıklarını görmeniz imkansız, @Trust hocamın dediği gibi trip sıfırlaması çok uzun süredir yapılmış olması lazım ki dediğiniz değer farklılarını görebilesiniz. Ya da sürekli aynı güzergahta sabit hızda gitmeniz lazım ki yakıtın 0.2 değişti yorumunu yapabilesiniz.

Geri