FB7 Aracı satma noktasına getiren TRİM sesleri

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2015 model 75 bin kilometrede. ben aracı alalı henüz 4 ay oldu. Aracı aldığım arkadaş kilometreyi uzun yolda yapmış. Aracın herhangi bir kazası sökülen takılan bir yeri yok ama özellikle parke yollarda özellikle yol biraz yokuşsa aracın her yerinden ciddi anlamda zırıltı sesleri geliyor. bozuk yolların haricinde ise göğüste sürekli bir zırıltı sesi var. Yaşadığım ilçede yollar gerçekten çok kötü birazda olsa trim sesi gelmesi Türkiye koşullarında hangi marka olursa olsun bence normal. Ama eklediğim videoyu izleyince benim aracımdan gelen seslerin normal olmadığına sizde hak vereceksiniz. Bundan önceki aracım 2003 jazz dı 16-17 yaşında bir araç olmasına rağmen civic ten gelen sesin yarısı kadar trim sesi yoktu. Videoyu izlerken dikkat ederseniz kamerayı ne tarafa tutacağımı şaşırıyorum. Yok mudur bu seslerin bir çözümü. çok severek aldığım araçtan soğudum şu an ciddi ciddi satmayı düşünüyorum. Buyurun video:

Aracınız
Arkadaşlar herkese değerli yorumları ve verdikleri kıymetli bilgiler için tek tek teşekkür ederim. sesin kaynağını kısmen çözdüm sanırım. sağ tarafta orta direğin içindeki plastik kaplamanın, kapı fitilinin içine giren tırnakları var. bunlar bir şekilde sökülmüş sanırım ve yerine düzgün takılmamış. tırnakları fitilin içine geçirdim. sağ kapı tarafından gelen o yüksek ses şu an için kayboldu ama yinede sağdan soldan zırıltı sesleri gelmeye devam etmekte. hafta sonu söylediğiniz yerleri tek tek kontrol edip aralarına yalıtım süngeri sıkıştırmayı düşünüyorum. Ama şöyle bir gerçek var ki bu kasada yalıtım inanılmaz kötü ve plastik kalitesi vasata yakın. biraz uğraşla sesleri azaltmak mümkün gibi görünüyor ama tamamen kesilmeyeceği kanısındayım.
İsa Bey yanlış anlamayın ama fb7 kasayı 3 yıla yakındır kullanıyorum hatta 2012 den beri kullananlar bile var. Bende çok şükür ufak belli belirsiz ses harici kesinlikle ses yok. O kemer tokası seside yaşlı yada kaplama yolda geliyor. Araçta özellikle kapı içi direk gibi plastik trim parçaları 1 kere bile sökülüp takıldımı o geçme plastik kancaların üç kısımları zedeleniyor.
Bence sizin araçta biraz sök tak işi olmuş yoksa hiç bir fb7 kasada bukadar ses duymadım ben.
Yalıtıma ve kontrollere devam edin, içinize sinmezse zaten aracı değiştirirsiniz.
Selamlar...

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
İsa Bey yanlış anlamayın ama fb7 kasayı 3 yıla yakındır kullanıyorum hatta 2012 den beri kullananlar bile var. Bende çok şükür ufak belli belirsiz ses harici kesinlikle ses yok. O kemer tokası seside yaşlı yada kaplama yolda geliyor. Araçta özellikle kapı içi direk gibi plastik trim parçaları 1 kere bile sökülüp takıldımı o geçme plastik kancaların üç kısımları zedeleniyor.
Bence sizin araçta biraz sök tak işi olmuş yoksa hiç bir fb7 kasada bukadar ses duymadım ben.
Yalıtıma ve kontrollere devam edin, içinize sinmezse zaten aracı değiştirirsiniz.
Selamlar...

Arif hocam kapı eşikleri araç sıfır alındığında bile satın alınsa fabrikasyon olarak gelmiyor serviste takılıyor. ve sök tak neticesinde bahsettiğiniz olay gerçekleşiyor olabilir. araçta bu kadar çok ses çıkmasının sebeplerinden biride videoyu çektiğim yolun gerçekten normal bir yol olmaması. yaşadığım ilçede o yoldan geçipte aracından ses gelmeyen insan yoktur ama bendeki normalin üzerinde bir sesti. sebebi de bahsettiğim gibi kapı fitilin içine geçmesi gereken tırnakların kaportaya değmesinden kaynaklıymış. sesin en büyük kaynağını çözdüm ama şu da bir gerçek ki FB7 trim konusunda gerçekten zayıf. ön göğüsün içinden sürekli gelen bir ince bir zırıltı var kaynağını bulmak mümkün görünmüyor.

Aracınız
Arif hocam kapı eşikleri araç sıfır alındığında bile satın alınsa fabrikasyon olarak gelmiyor serviste takılıyor. ve sök tak neticesinde bahsettiğiniz olay gerçekleşiyor olabilir. araçta bu kadar çok ses çıkmasının sebeplerinden biride videoyu çektiğim yolun gerçekten normal bir yol olmaması. yaşadığım ilçede o yoldan geçipte aracından ses gelmeyen insan yoktur ama bendeki normalin üzerinde bir sesti. sebebi de bahsettiğim gibi kapı fitilin içine geçmesi gereken tırnakların kaportaya değmesinden kaynaklıymış. sesin en büyük kaynağını çözdüm ama şu da bir gerçek ki FB7 trim konusunda gerçekten zayıf. ön göğüsün içinden sürekli gelen bir ince bir zırıltı var kaynağını bulmak mümkün görünmüyor.
İsa Bey yolcu hava yastığı ses yaptığı için garantiden serviste işlem yani yalıtım türü birşeyler yaptıranlar duydum. Birde ona baktırın.
Ayrıca benin araçtan da direksiyon altından benzer tıkırtı sebebiyle 2 yıl kadar önce gene yetkilisi garanti den yalıtım yapıldı ve çok şükür ses yok.
Fb7 kasanın ön kokpit alt kısımlarla beraber toplamda 8-9 parçadan oluşuyor ve buda ses çıtırtı konusunda maalesef biraz dezavantaj.

Aracınız
Civic FB7 2016
Pek uzun yolda kullanılmışa benzemiyor, bu yollarda 75 bin km trim sesleri kaçınılmaz

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Anil hocam ben aracı 4 ay önce aldım kullandığım km henüz 2 bini geçmemiştir. aracı aldığım arkadaş ilk sahibi asker, aracı sürekli görev yeri olan diyarbakır - ankara arsı uzun yolda kullanmış o konuda süphe yok. Ama benim kullandığım yollar sıkıntılı biraz

Anil hocam ben aracı 4 ay önce aldım kullandığım km henüz 2 bini geçmemiştir. aracı aldığım arkadaş ilk sahibi asker, aracı sürekli görev yeri olan diyarbakır - ankara arsı uzun yolda kullanmış o konuda süphe yok. Ama benim kullandığım yollar sıkıntılı biraz

Trim sesi olayı direktmen yol ile çok alakalı bozuk yolda kullanılan arabalarda trim sesi fazladır, şuda var soğuk sıcak hava değişimleri plastiklerin genleşmesine neden oluyor örneyin benim aracımda soğuk havada gelen trim sesleri sıcak ve güneşli havada gelmiyor, ben izmirde oturuyorum izmirin şehir içi yolları çok kötü bu yollarda hala düz gittiğine şükrediyorum

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Geri