Fb7 Arka Koltuk Emniyet Kemer İkazı

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Cümleten S.a hayırlı cumalar arkadaşlar. Ek'teki fotoğrafta görünen arka koltuk emniyet kemer ikazı kontak her açıldığındamı veriyor bu uyarıyı yoksa sadece arka kapılar açıldığı zamanmı veriyor. Uzun süredir bu konuya bir netlik getiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• uyarı.jpg
    uyarı.jpg
    51.1 KB · Görüntüleme: 63
Aracınız
Sizdede mi sadece arka kapılar açıldığı zaman uyarı veriyor. Bazı arkadaşlar kontağı her açtığında bu uyarıyı alıyormuş acaba hangisi doğru.

Evet hocam eğer arka tarafta kemer takılı değilse ya da arka kapı açılmadıysa uyarı çıkmıyor. Ama arka kapı açıldıysa kemer bağlanmadı şeklinde ya da arkada çocuk koltuğunun kemeri takılıysa kemer takılı şeklinde uyarı veriyor kontak açıldığında.

Kün feyekün..

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Evet hocam eğer arka tarafta kemer takılı değilse ya da arka kapı açılmadıysa uyarı çıkmıyor. Ama arka kapı açıldıysa kemer bağlanmadı şeklinde ya da arkada çocuk koltuğunun kemeri takılıysa kemer takılı şeklinde uyarı veriyor kontak açıldığında.

Kün feyekün..
Bende kontak açıldığında uyarı veriyor diye yazmıştım yukarıda, fakat arkada çocuk koltuğu var bende o ayrıntıyı söylemeyi unutmuşum demek ki ondan dolayı ilk konakta uyarı verip kapanıyor..

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013

Kün feyekün..
Hocam az kaldı konuyu çözeceğiz :) . Şimdi daha detaya inersek diyelimki arka kemelerlerin hepsi takılı yada hiçbiri takılı değil. Arka kapı açılmadığı sürece kontak açıldığı zaman uyarı vermiyor değilmi. Ama arka kapı açıldığı zaman kemer takılı yada takılı değil uyarısını veriyor. Ben arka koltuğu söktüm orada herhangi bir sensör yok bu uyarı tamamen arka kapının açılıp kapanmasıyla çalışan bir sistem. ön şöför ve yolcu koltuklarında sensör var . Ama arka koltuklar kapının hareketine göre uyarı veriyor.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende kontak açıldığında uyarı veriyor diye yazmıştım yukarıda, fakat arkada çocuk koltuğu var bende o ayrıntıyı söylemeyi unutmuşum demek ki ondan dolayı ilk konakta uyarı verip kapanıyor..
Hocam arka koltuklarda sensör yok bugün söktüm baktım . Yani bebek koltuğunu algılayacak herhangi bir sensör yok. Bu tamamen arka kapıların açılmasıyla çalışan bir uyarı.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Kitapçıktaki bilgileri ekledim ,arka koltuktaki sensörlerle alakalı olarakta tüm modellerde bulunmuyor diye belirtilmiş. İlk kontaktaki uyarı bence bilgi amaçlı, zaten kendiliğinden sönüyor..Screenshot_20200110_184917_com.google.android.apps.docs.jpegScreenshot_20200110_184729_com.google.android.apps.docs.jpeg

Geri