FB7 Arka park- Fren Lambalarının Led Sorunu hk.

Aracınız
Merhaba Arkadaşlar,

Aracıma aşağıdaki linkteki T20 7443 CREE LED lerden aldım. Aşağıdaki gibi seneryolarda ampulleri taktığımda sorun yaşıyorum. Sorunu yaşayan çözümü olan varsa memnun olurum. Ampulden elimde 10 adet mevcut hepsini denedim acaba ampuldemi sorun var diye hepsindede aşağıdaki seneryolar değişmiyor. Nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Ampullerin görselide aşağıdaki resimde mevcut.

1. Seneryo Aşağıdaki resimdeki gibi sağ ve sol ampulü led taktığımda ortadaki tek duylu fren lambasını sabit bıraktığımda, tüm lambalar frene basmış gibi yanıyor ve araç hareket halindeyken yaktığımda aracın devri düşüyor. Bir kaç gün bu şekilde kullanıldığında PGM-FI hatası veriyor.

2. Seneryo Aşağıdaki resimdeki gibi sadece sağ ve sol fren lambalarını led taktığımda ortadaki akkor ampulü söktüğümde ledler normal stabil çalışıyor frene bastığımda ışık şiddeti artıyor, bıraktığımda azalıyor.Fakat araç hareket halindeyken yaktığımda aracın devri düşüyor. Bir kaç gün sonra PGM-FI hatası veriyor.

3. Seneryo 3 lambayıda led taktığımda hepsi frene basmış gibi yanıyor ve araç hareket halindeyken yaktığımda aracın devri düşüyor.

https://tr.aliexpress.com/item/High...ukCCoW&detailNewVersion=&categoryId=200002080

Adsız.jpg

1_T20.JPG

Trust

0
Aracınız
Ledlerı ters takmış olabilirsiniz.
3. Stop lambasını kontrol edin.

Sercan

0
Aracınız
Hocam PGM-FI elektronik yakıt enjeksiyon sisteminin (Programmed Fuel Injection) ismi. Taktığınız LEDler ile ilişkili olma ihtimali düşük fakat bir kısa devre olabilir. Orjinal ampullerle de aynı sorunu yaşıyormusunuz? [MENTION=2178]selimemrebora[/MENTION]

Aracınız
Dostum normal akkor ampullerde o sorunu yaşamıyorum. Dirrnç vs takıorlar ampullere onlarla düzeltilebilir mi diye düşünür oldum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Trust

0
Aracınız
Düz taktığımda hiç biri yanmıyor.

Hocam resimler ne hikmetse açılmıyor linke de bakmamış idim. Yeni gördüm.. ledler in arabayı yakmadigina dua edin.
Uğraşmayın atın çöpe o ledleri arıza ışığı falan yakan modellerden gösterge paneli lunapark gibi olur.

Trust

0
Aracınız
İsmail abi bana led öner ozaman :)

Dostum bu forumda led de olan bilgi birikimi inan hiç bir yerde yok .
Fb7 aydınlatma kısmında hepsi mevcut.
Paylaştığınız linki görünce beynimden vurulmuşa döndüm :)
ALLAH tan civic dirençli araba her birşey e arıza ışığı yakmıyor böyle hıçkırık cinsinden sorunlar veriyor.
Başka araba olsa sigorta falan ne varsa attırır idi .
2x Yüksek Güç 80 W CREE Çip T20 7443 7440 LED Araç Ters Işıkları Için ampuller Sinyal Yedekleme DRL Işıklar DC12V-24V beyaz/Kırmızı/Amber
http://s.aliexpress.com/Y7RVBRzU
(from AliExpress Android)

Aracınız
Abi valla ne fark eder diye denedim giyatıda çok uygun geldi 10 tane aldım hatta :) Acaba direnç vs çözer mi die düşündüm. Gerçi direnç ne işe yarıyor net bir şekilde bilmiyorum araç oto elektirikten çok anlamıyorum. Formüle V=I.R koyuyorum sonuç çıkaramıyorum müsait zamanında söylersen çok memnun olurum. Akkor ampullerle bu dandiklerin farkı yada kalitelilerin farkı nedir ?

Dediklerini alıyorum hemen. Sisler içinde senn önerdiğini almıştm bitanesi su ala ala iflas etti.Onun içinde bi link paylaşırsanok sevinirim.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Daha önce bu tarz bir sorunu burada tartıştık. Ledlerin içini açıp diyot montajı yapmanız gerekiyor. Ucuz ledlere 5kuruş değerindeki diyotu çok görüyorlar ve koymuyorlar nedense. Diyot olmayınca akım tersten de akıyor, bu da parkı yaktığınızda fren lambasına da güç göndererek bütün ışıkları yakıyor.

Geri