Fb7 arka suspansiyon sekmesi

aracimda arka kısma oturan herkes arabanin arkasının çok sarsıldığını ve çok ziplattigini söyledi dün bende merak ettim arka koltukta yolculuk yaptım hakkaten çok ziplatiyor ve bundan ötürü hiç rahat değil acaba sorun nerde amortisörler sağlam ama bunun nedeni nedir bütün fb7 ler mi bu şekilde ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk defa duyuyorum, kendimde arkada yolculuk yaptim ve onden daha konforlu geldiğini söyleyebilirim. Aracınızın arka lastik-jantta veya arka süspansiyon sisteminde bir sorun olabilir ?

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Baktirdim hocam hepsine bir sorun gözükmedi belki vw ve forda çok bindiğimiz için bize öyle geldi ama ne olursa olsun çok ziplatiyor arkasi
Genelde süspansiyon sorunları görsel inceleme ile pek çözülmüyor maalesef :unsure: Çok farklı klasmanda araç gruplarına bindim-kullandım ve sekrme olarak fark görmedim diyebilirim :unsure:
Etrafınızda komşu-dost tarzı test edebileceğiniz başka bir araç var ise onunla aynı yol koşullarında karşılaştırırsanız sevinirim :)
İlaveten lastik basınçlarınızı kaç olarak ayarlıyorsunuz ve markası-üretim tarihi nedir?

Kayincomda fd6 var babamda courier var yeni kasa astra vs denedim en çok zıplatan benim araba olu yor nedense eski araclarimda2008 passat 2008 jetta 2001 boraydı ama bu fb7 deki zıplama olayını ben anlamış değilim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynen üstünde gelen continentaller hocam
Aracınız kaç model peki ve lastik üretimleri kaçtır?
Açıkçası Continental PremiumContact 2 lastikleri sert bir lastik, zamanla daha da sertleşiyor ve aracının en ufak çukurda sektirmesine katkı sağlıyor.
Sekmesinde bu durumda çok katkı sağlıyor olabilir, yada arka süspansiyonda gözle farkedilmeyen bir sorun var ve aracın arkasının stabilitesini bozuyor.

Geri