FB7 Atiker Grand Kullanıcıları

Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim. 2012 Fb7 otomatik araç alarak honda kervanına katıldım.
Aracımda lpg bulunmadığı için arayış içerisindeyim.

Mesaj atmadan önce yapmış olduğum aramalarda fikir sahibi olsamda netleştirmek istediğim bazı konular var,

Anladığım ve araştırdığım kadarıyla BRC özellikle honda ile anlaşmalı olduğu için biraz fazla abartıldığını düşünüyorum. En yakın brc servisi ne 3 saat mesafe uzaktayım ve bundan önceki araçlarımda atiker - lovato - kme (akl) gibi kitler kullandım. 1 defa kalibrasyon hatası nedeniyle atikerde uğraşmama karşın sorun düzelince gayet memnun kaldım. Doğrusu bütün kullandığım ürünlerden memnuniyet duydum.

Uzun süredir ustalığımızı yapan ve kahrımızı çeken atiker bayii ısrarla grand kitini tavsiye ediyor. Kendisininde 1.8 2010 civic aracı var ve gayet memnun olduğunu belirterek.
Brc servise olan uzaklığı , sonuçta işlemin tasarruf amacı ile yapıldığını, garanti dahilinde bakımların ve sorunların serviste yapılması gerektiği gibi durumları göz önüne aldığımda atiker ağır basmakta ve kararsızlığım artmakta. Neticede her bakıma 3 saat - 300km yol gitmek var, 40 dakika yol gitmek var.

Garanti sonu yedek parça ve maliyetlerin atikerde daha hesaplı olması nedeniyle;

Grand kiti ile ilgili net bir başlık olmadığı için;

1. Atiker grand kullananların yakıt değerleri,
2. Arıza ışığı - benzin düşmesi gibi sorunların yada tekleme probleminin yaşanıp yaşanmadığı (ki tekleme tamamen montajla alakalı diye mevcut ustam da belirtti)
3. Sadece bazı kullanıcılarda fazla tüketim olduğu belirtilse de sorunun geçici yada kalıcı olduğu,

konularında kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

Hem kite özel bir başlık olması, hem de kullanan kişilerin paylaşımda bulunması için açmış olduğum konuya destek verenlere şimdiden teşekkürler.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kardesim fd6 aracimda grand kit takili. Silkeleme tekleme rolanti ariza isigi sorunum hic olmadi. Sadece yakit tuketimi sorunum vardi. Cok ayrintiya girmeyecegim ilk dolumda 2.50 tl den aldigimda 42 kuruslardaydi. Lpg simdi de 2.50 civari 37 kurus tuketimim var. Son zamanda subap ayari yaptirdim su anda deneme asamasindayim belki benim sorunum bundan kaynaklaniyordur. Atiker grand guzel bir kit tereddut etmeden taktirabilirsin. Yalniz guvenilir ve isinin ehli yerlerde. Montaj cok onemli cunku. En kotu kitten memnun kalanini da gordum en iyi kitten memnun kalmayanini da. Taktirdigin lpg kitinin bayi uzakligi cok onemli. Atiker her yerde bayisi var parca ucuz sorun yasamazsin.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim. 2012 Fb7 otomatik araç alarak honda kervanına katıldım.
Aracımda lpg bulunmadığı için arayış içerisindeyim.

Mesaj atmadan önce yapmış olduğum aramalarda fikir sahibi olsamda netleştirmek istediğim bazı konular var,

Anladığım ve araştırdığım kadarıyla BRC özellikle honda ile anlaşmalı olduğu için biraz fazla abartıldığını düşünüyorum. En yakın brc servisi ne 3 saat mesafe uzaktayım ve bundan önceki araçlarımda atiker - lovato - kme (akl) gibi kitler kullandım. 1 defa kalibrasyon hatası nedeniyle atikerde uğraşmama karşın sorun düzelince gayet memnun kaldım. Doğrusu bütün kullandığım ürünlerden memnuniyet duydum.

Uzun süredir ustalığımızı yapan ve kahrımızı çeken atiker bayii ısrarla grand kitini tavsiye ediyor. Kendisininde 1.8 2010 civic aracı var ve gayet memnun olduğunu belirterek.
Brc servise olan uzaklığı , sonuçta işlemin tasarruf amacı ile yapıldığını, garanti dahilinde bakımların ve sorunların serviste yapılması gerektiği gibi durumları göz önüne aldığımda atiker ağır basmakta ve kararsızlığım artmakta. Neticede her bakıma 3 saat - 300km yol gitmek var, 40 dakika yol gitmek var.

Garanti sonu yedek parça ve maliyetlerin atikerde daha hesaplı olması nedeniyle;

Grand kiti ile ilgili net bir başlık olmadığı için;

1. Atiker grand kullananların yakıt değerleri,
2. Arıza ışığı - benzin düşmesi gibi sorunların yada tekleme probleminin yaşanıp yaşanmadığı (ki tekleme tamamen montajla alakalı diye mevcut ustam da belirtti)
3. Sadece bazı kullanıcılarda fazla tüketim olduğu belirtilse de sorunun geçici yada kalıcı olduğu,

konularında kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

Hem kite özel bir başlık olması, hem de kullanan kişilerin paylaşımda bulunması için açmış olduğum konuya destek verenlere şimdiden teşekkürler.

hocam merhaba bende aynı araçtan aldım ve LPG taktıracağım ama henüz karar veremedim ne tavsiye edersin ?

27000 km oldu takılalı atiker grand obd kit montajı yaptırdım sıkıntısız biniyorum 30tl yakıyor 130 km ye lpg fiyatları yüksek olduğu halde ariza ışığı yanmıyor yalnız montajını ve ayarını sağlam bi usta yapması lazım.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benzin gösterge düşüyor fakat şimdi atiker yeni bir emulator yapmış 55 tl fiyatı montajla birlikte 100tl yapıyolar benzin göstergesi düşmüyor

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Biraz önce gaz aldım.173 km yol yapmışım.24 lt gaz.Aynı istasyon.Yani 100 km ortalaması 13 lt civarı şehir içi tüketim.Ataçta Atiker grand takılı.Gazın litresi 2.99.Km de 40 krş yakıyor.Yorum sizin

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
Biraz önce gaz aldım.173 km yol yapmışım.24 lt gaz.Aynı istasyon.Yani 100 km ortalaması 13 lt civarı şehir içi tüketim.Ataçta Atiker grand takılı.Gazın litresi 2.99.Km de 40 krş yakıyor.Yorum sizin

Atiker gold var bende de. Performanslı kullanmama rağmen sizin arabadan az yakıyor. Ki grand obd 2 nin enjektörleri daha iyi diye biliyorum.

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Belki20 defaa ayar yaptırdım yakıt bir türlü düşmüyor.Bujileri yeniledim.Orjinal Ngk buji aldım.İstediğim yakıt performansı yok.

esaret

0
Belki20 defaa ayar yaptırdım yakıt bir türlü düşmüyor.Bujileri yeniledim.Orjinal Ngk buji aldım.İstediğim yakıt performansı yok.

Hocam ucuz yollu bi würth enjektör temizleyici ile motorsilk kullanmanı tavsiye ederim. Başka ciddi bir problem yoksa bir umut..

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İkinci el aldığım fb7 2014 otomatik aracımda atiker var. modelini bilmiyorum. yeni sübap ayarı yaptırdım ve 100km kullandım. araca katkı koyuldu. aslında ilk aldığımdan beri vites geçişlerinde silkeleme hissediyorum. aracı 100km benzinde kullanınca sorunun lpg den olduğunu anladım. satıcı araca emülatör taktırdığını söylemişti. dün birden benzin göstergesinin düştüğünü gördüm. brc taktıran nasıl olur. yalnız kit değişse maliyeti ne olur. atikerin tank beyin ve enjektörü uyar mı. bu konu da bilgisi olan var mı. ya da sorunu çözmek için ne yapmalı.

Geri